Problem- pompa wtryskowa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kaban88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 06, 2010 18:44
Lokalizacja: Koszalin

Problem- pompa wtryskowa

Post autor: kaban88 » sob lut 06, 2010 18:59

Witam, jestem tu nowy.
Mam problem. Spod zaznaczonej na obrazku sruby http://img168.imageshack.us/img168/1410/pompac.jpg
( pusta w srodku dwie dziurki po obu stronach pod łebkiem) cieklo mi paliwo, kiedy ja zdjąłem i probowałem wymienić podkładki, wpadła mi gdzies do komory silnika i nie mogłem jej znaleźć. W sklepie dali mi inna na pierwszy rzut oka indentyczna. po zamontowaniu wszystko było niby w porzadku ale auto stało sie zamulone. podczas jazdy auto zachowuje sie jakby mialo jakis ogranicznik powyzej 3,5 tys obrotów. predkość 160 km/h osiąga z wielkim bólem. jednym słowem nie jedzie jak kiedys. CZy jest to wina owej sruby (moze zbyt mała srednica tych otworków przez ktore chyba przechodzi paliwo) lub tez po prostu jakis element auta dożywa swoich dni np. turbina i to jest przyczyna.
Z góry dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » sob lut 06, 2010 19:14

kaban88 pisze:CZy jest to wina owej sruby (moze zbyt mała srednica tych otworków
Być może, rozwierć otworki do takiej średnicy jak wcześniej
kaban88 pisze:przez ktore chyba przechodzi paliwo
przez te otworki nie przechodzi paliwo, to jest sruba którą idzie ciśnienie doładowania z dolotu zasilające membranę z boost pinem który odpowiada za zwiększanie dawki paliwa .Nie wiem jakim cudem cieknie ci z tej śruby paliwo bo na górze membrany nie ma prawa go być .


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » sob lut 06, 2010 20:40

Odkręć tą górną część przykręconą na 4 śrubki na płaski śrubokręt do której przykrecona jest ta śruba co ją zaznaczyłeś i sprawdż w jakim stanie jest membrama a paliwo jak już tam jest to i tak powinno się wylewać tym odpowietrznikiem niżej tej twojej śruby a nie przez nią więc może masz zatkany ten odpowietrznik, a co do paliwa to jak powiedział munior, nie powinno go tam być więc chyba oring do wymiany


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

kaban88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 06, 2010 18:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kaban88 » śr lut 10, 2010 12:23

a istnieje taka możliwość że wpływ na opisane objawy ma ta sruba pod zaznaczoną?do ktorej ida wezyki powrotowe z wtryskow? bo ja tez wymieniałem wtedy
Sprawdzałem też ten grzybek przy pompie i wszystko jest ok.
Czy przypchany przewód np jakims farfoclem prowadzacy z turbiny do pompy moze mieć wpływ na opisane objawy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości