przerobienie 1.9 TD na 1.9 D

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemo_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:09
Lokalizacja: Radom

przerobienie 1.9 TD na 1.9 D

Post autor: przemo_82 » wt sty 05, 2010 21:43

Witam

Pytanie brzmi co jest potrzebne, żeby wywalić turbinę i z AAZ zrobić zwyłego diesla.
Wszystko przez to, że juz 3 raz bede musial robić turbinę (dwa razy była regenerowana wczesniej wadliwie potem gosc poprawiał). Straciłem cierpliwość a potrzebuję pewnego auta. teraz turbo bieże mi olej, boję sie wyjechać w trasę gdzieś dalej bo już mi kiedyś gruchnęło na autostradzie i potem miałem niezłe wydatki.

Domyślam się ze musiałbym kupić kolektor, rurę do filtra powietrza. ewentualnie co jeszcze ?

no chyba, ze ktoś ma k03 w dobrym stanie i za uczciwe pięniądze - nie chce już regenerować


[img]http://img179.imageshack.us/img179/364/bannervwgolfpl.png[/img]
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/306878.html][img]http://images.spritmonitor.de/306878.png[/img][/url]

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » wt sty 05, 2010 22:13

Jak jeździsz po trasach to turbo jest ci potrzebne,przemyśl ta sprawę jeszcze.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: przerobienie 1.9 TD na 1.9 D

Post autor: PinkFloyd » wt sty 05, 2010 22:32

przemo_82 pisze:Witam

Pytanie brzmi co jest potrzebne, żeby wywalić turbinę i z AAZ zrobić zwyłego diesla.
Wszystko przez to, że juz 3 raz bede musial robić turbinę (dwa razy była regenerowana wczesniej wadliwie potem gosc poprawiał). Straciłem cierpliwość a potrzebuję pewnego auta. teraz turbo bieże mi olej, boję sie wyjechać w trasę gdzieś dalej bo już mi kiedyś gruchnęło na autostradzie i potem miałem niezłe wydatki.

Domyślam się ze musiałbym kupić kolektor, rurę do filtra powietrza. ewentualnie co jeszcze ?

no chyba, ze ktoś ma k03 w dobrym stanie i za uczciwe pięniądze - nie chce już regenerować
Musisz miec pompe wtryskową z 1Y bo bez doładowania nie bedzie wychylenia LDA w pompie w AAZ i bez odowiedniej dawki i mniejszej ilosci powietrza bedzie jechał jakby miał 40KM :grin: wiec taniej wyjdzie ci regeneracja turbawki. Co do regeneracji tez mam swoje objekcje http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... egeneracja ale zostaje ci dac do kogos renomowanego bo znalezienie używki dobrej do MK III AAZ bedzie trudne
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 22:36 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



arwam

Post autor: arwam » wt sty 05, 2010 22:40

przemo_82, ja myślę że winny jest kierowca czyli w tym przypadku Ty.
jeśłi tak Ci się sypią turbiny to opcji nie ma dużo.:
albo pałujesz na zimnym albo poprostu zwyczajnie za długo jeździsz z dużymi prędkościami przelotowymi, kiepski olej gaszenie silnika bezpośrednio po skończonej jeździe i nie dajesz ochłonąc silnikowi, albo zakład gdzie regenerowałeś to tylko z nazwy regenerują ale nie wyważają.
lepiej popatrz po dobrej używce.
ja niedługo będę miał Garretta T3 na sprzedaż przeróbki by były minimalne.
ewentualnie pomyśl nad większą która nie będzie tak wysilona jak te małe turbinki.
ja jeździłem na AAZ z turbinąT3 i pompą 11mm i turbo nie protestowało a dmuchało wystarczająco mocno żeby z miejsca do 200km/h rozpędzić go w około 15s a ciśnienie było skromnie 1,8bara. na trasie przy 120km/h to tylko wentylowało silnik i mniej więcej tak 0,1-0,2bara dmuchało .
opisz swój styl jazdy może razem coś wymyślimy ale najpierw polecam lektórę;

ze szczególnym uwzględnieniem drugiej części tekstuhttp://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=66667



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt sty 05, 2010 22:57

arwam pisze:dmuchało wystarczająco mocno żeby z miejsca do 200km/h rozpędzić go w około 15s
Zagadka:
0-200 km/h 12.5 s
Wiesz co to za auto i ile ma mocy? :bajer:



Adas1Z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 18, 2009 22:27
Lokalizacja: Podebłocie

Post autor: Adas1Z » wt sty 05, 2010 22:59

Hej arwam a tak z ciekawosci co ile robisz głowice? z takimi osiagami to przeciez komory wirowe wytrzymaja z 30 tys km.mialem ten silnik zrobilem na nim ponad 200tys km,nie powiem na czym :smoke: przy 280 tys komora wpadła do srodka, ale mniejsza o to,
wywalic tyrbo mozna i zmienic kolektor, pompa moze byc ta sama,jesli nie wierzycie to sciagnijcie wezyk od turbo co idzie do pompy,guwno nie róznica, rozne rzeczy robiłem z tym silnikiem wiec wiem, moc jest wtedy jak sie cos wykombinuje, a tak to jest len,15-16 do setki.wyjecie turbo oslabi go ale zalezy co sie oczekuje-podstawa przy takim zabiegu. seryjnie TD czy GTD nidgy nie bedzie rwało,mowa o 1.9, a nie 1.6.

[ Dodano: 05 Sty 2010 22:02 ]
ale tych dwojeczek co do dwusetki maja podobnie jak ja do jednej to zazdroszcze zwlaszcza silnika :blush:



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » wt sty 05, 2010 23:14

Ja nie potrafię jednego zrozumieć - jak auto z turbo i dodatkowymi 10 km może mieć osiągi na poziomie albo nawet gorsze od wolnossącego diesla o mocy o 10 km mniejszej ? ? ? Mam 1.9d, nakręcone 220 tyś km. Na 13" kołach czyli takich jak w serii ( Golf CL ) zmierzone 15.2 sek do 100 km/h, a zdarzało się i lepiej.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt sty 05, 2010 23:21

bartekgib, bo masz cudowny silnik :bigok:
Ja spotkałem takie dane fabryczne:
64ps/4400
124Nm/2000
st spr 22,5
0-100km/h 18,6s
V-max 154km/h
spalnie:90/120/miasto
4,6/6,4/6,8
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 23:24 przez bongo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » wt sty 05, 2010 23:28

Najwidoczniej CUDOWNY SILNIK :hmm: :hmm: :hmm: Kumpel w rodzinnym mieście ma taki sam silniczek i osiągi ma podobne.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

arwam

Post autor: arwam » wt sty 05, 2010 23:30

Adas1Z, nie robiłem
głowicę miałem z jednogo z poprzednich silników które u nas były ale tamten wypluł tulejki korbowodowe a że remont JR'a był skończony to ten leżał rozłożony na tamym silniku zrobiliśmy jakieś 80tys km.
a ja na swoim zrobiłem po złożeniu 60tys km i silnik palił na dotyk do końca nic się nie działo typu wywalanie uszczelek pod głowicą silnik poszedł w świat i gość nadal nim jeździł i dzwonił kiedyś że mu dożo pali bo 6-7l/100km a na pytanie z jakimi prędkościami to opdpowiedź była że 150-180km/h
ja jeździłem na codzień spokojnie do 140km/h bo jak się deptało przy wyprzedzaniu to paliwo sięstrumienim do silnika lało ale przy płynnej nawet szybkiej jeździe palił około 4,5-5l/100km w zależności od nogi.
bongo pisze:Zagadka:
0-200 km/h 12.5 s
Wiesz co to za auto i ile ma mocy? :bajer:
ja nie mówię że mam tyle i tyle koni bo auto nie było hamowane wiem za to jakie miało czasy więc mi nie praw że to nie możliwe bo objeżdżałem spokojnie zdrowe G60 z udokumentowaną mocą ponad 200KM więc to już o czymś świadczy.
nie tylko moc się liczy bo moment obrotowy również co w połączeniu z masą nieco ponad 1100KG wtedy zapewnia już bardfzo przyjemną jazdę zwłaszcza z krótką skrzynią jaką jest 4T mimo że piątkę miała od FF, jak myślisz dlaczego tyle razy sprzęgło robiłem? przypadkiem trafiłem na czeskie i tak już zostało bo radziło sobie znacznie lepiej niż nawet Sachs. więc proszę Cię nie zaczynaj już kolejnej kłótni w której będziesz udowadniał jak to mało mocy miałem albo jak bardzo mi licznik oszukiwał, najlepiej zapytaj się aurel'a jak żeśmy za motorem jechali też myślał że licznik oszukuje bo było za cicho i autem według niego za mało rzucało. z błędu wyprowadził go dopiero widok kończącego się obrotomierza i "wbitej" piątki.


koniec OT

Obrazek



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt sty 05, 2010 23:36

arwam, Pokaż mi wykres :bajer:
A co do zagadki,to 560 konne Audi R8 :blush:
Ale pewnie też byś go objechał :rotfl:



arwam

Post autor: arwam » wt sty 05, 2010 23:42

PinkFloyd pisze:Musisz miec pompe wtryskową z 1Y bo bez doładowania nie bedzie wychylenia LDA w pompie w AAZ i bez odowiedniej dawki i mniejszej ilosci powietrza bedzie jechał jakby miał 40KM
nie musi a nawet powiem że będzie lepiej niż na ori pompie bo tam masz 8mm i do tego długi okres czasu wtrysku.
a jak turbo Ci padnie to auto jest dlatego takie słabe że w kompresorze turbosprężarki masz kryzę która jeśli turbina nie kręci się z opdpowiednią prędkością i nie podaje odpowiedniej ilości powietrza, skutecznie uniemożliwia prawidłowe zaopatrzenie silnika w powietrze, to raz a dwa że w części wydechowej również masz zwężkę która ma za zadanie nadać spalinom odpowiednią prędkość i w ten sposób zapewnia im opdpowiednią energię kinetyczną, teraz jeśli turbo nie osiąga zadanego ciśnienia WG sięnie otwiera skutkiem czego silnik ma znacznie utrudnione wydalenie spalin co w połączeniu z niedostatecznym zaopatrzeniem w powietrze powoduje obfite dymienie i bardzo znaczny spadek mocy.


P.S.
Ludzie nie rzeba być żadnym mega mózgiem !!!!!!!!!!!

wystarczyło uważać na lekcjach w szkole podstawowej i w technikum żeby takie podstawowe rzeczy wiedzieć.

a takie pierdoły za przeproszeniem są skutkiem spania na lekcjach lub zajmowania się akurat nie tym czym było trzeba

zanim napiszecie coś głupiego to pomyślcie

PinkFloyd, P.S. nie było skierowane doi Ciebie :pub:

Pozdrawiam wszystkich i autora tematu w szczególności :bigok:



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Diesel

Post autor: ZbyszekGolf » wt sty 05, 2010 23:47

Witam potrzebujesz nowego kolektora dolotowego z 1.9d inną miskę olejową albo w tej co masz trzeba zaślepić miejsce w które przykręca się przewód do smarowania turbiny i inna góra pompy wtryskowej



arwam

Post autor: arwam » wt sty 05, 2010 23:48

bongo pisze:A co do zagadki,to 560 konne Audi R8 :blush:
Ale pewnie też byś go objechał :rotfl:
zostałem tylko raz objachany w pięknym stylu przez Suprę ale wydech miała nie wiele mniejszy jak wiadro i dzwięk silnika dużo już o tym aucie mówił

a jak Ci teraz powiem że w sprincie w tym momencie daję sobię radę ż nissanem 200SX to też wyskoczysz z takimi tekstami?
i to tylko z silnikiem 1Z pod maską który nie dorównuje siągami AAZ'owi

chłopie weź się w garść. jak chcesz podyskutować zapraszam na GG lub na PW.
nie rób zamieszania w tematach.
a apropo jakbyś chciał mi dać punkcika to wszystkie powyższe posty udokumentwałem

jak będziesz tak dalej robił to trzeba będzie to ukrócić.

[ Dodano: 05 Sty 2010 22:52 ]
bongo pisze:Pokaż mi wykres :bajer:
bongo, czyli auto jedzie wykresem a nie silnikiem?
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 23:55 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości