Błekitny dym z rury

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 01, 2010 16:07
Lokalizacja: Bielsko Biała

Błekitny dym z rury

Post autor: mariusz977 » pt sty 01, 2010 17:20

Problem polega że gdy staje na światłach strasznie dymi na jasno niebieski kolor i bez znaczenia czy zimny czy ciepły. Autko po czyszczeniu turbiny i po wymianie filtrów. Nie wiem co mu może byc aha nie ubywa żadnych płynów tzn oleju i płynu w chłodnicy. Stan licznika 170tyś.



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » pt sty 01, 2010 17:31

mariusz977 pisze:nie ubywa żadnych płynów tzn oleju i płynu w chłodnicy.
a wskazuje na to jakby ubywało...

A paliwko masz dobrej jakości? :grin:


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

mariusz977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 01, 2010 16:07
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: mariusz977 » pt sty 01, 2010 17:56

Krzyssiek, Ten dym zauważyłem jakis tydz. temu i od tego czasu nic nie ubyło.Też myślałem że to paliwo ale zatankowałem verve i ciągle to samo.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Błekitny dym z rury

Post autor: Haki » sob sty 02, 2010 00:44

mariusz977 pisze:Problem polega że gdy staje na światłach strasznie dymi na jasno niebieski kolor i bez znaczenia czy zimny czy ciepły. Autko po czyszczeniu turbiny i po wymianie filtrów. Nie wiem co mu może byc aha nie ubywa żadnych płynów tzn oleju i płynu w chłodnicy. Stan licznika 170tyś.
Miałem już napisać o oleju.. ale widzę ,że sprawdzony.

Podjedź i zrób badanie ciśnienia na cylindrach.... i pochwal się wynikiem.
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 00:45 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » sob sty 02, 2010 10:22

Podłącz pod komputer,może duże ciśnienie turbo daje na wolnych obrotach[źle wyregulowane czujnik ciśnienia]



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob sty 02, 2010 16:32

nie stracił mocy przypadkiem ostatnio?



mariusz977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 01, 2010 16:07
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: mariusz977 » sob sty 02, 2010 16:33

roman58 pisze:Podłącz pod komputer,może duże ciśnienie turbo daje na wolnych obrotach[źle wyregulowane czujnik ciśnienia]
A ile powinno wynosic? może ci co czyscili turbo coś sknocili? Ale na wyczszczonej turbinie zrobiłem juz ok 200km i nic sie nie działo zero dymka.

[ Dodano: 02 Sty 2010 16:00 ]
Shmatan, Na mocy nie stracił tylko zanim czysciłem turbo to przy 3000tyś.obrotów wskakiwał w tryb awaryjny. po czyszczeniu wszystko było ok. :grin:



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » sob sty 02, 2010 17:02

Piszesz za miałaś ostatnio czyszczoną turbine. I ja bym na to stawiał. Zle coś zrobili i wali olejem przez jakiś uszczelniacz i tylko kwestia czasu jak padnie całkiem. Typowy objaw początku konća ale jeszcze działającej turbiny. Na wolnych wali na niebiesko dymem a tylko dasz mu troszke obrotów i jest ok.

A więc radze to sprawdzić. Mam nadzieje ze sie myle.

pozdro

ZC



mariusz977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 01, 2010 16:07
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: mariusz977 » sob sty 02, 2010 23:34

Zimny Chirurg pisze:Piszesz za miałaś ostatnio czyszczoną turbine. I ja bym na to stawiał. Zle coś zrobili i wali olejem przez jakiś uszczelniacz i tylko kwestia czasu jak padnie całkiem. Typowy objaw początku konća ale jeszcze działającej turbiny. Na wolnych wali na niebiesko dymem a tylko dasz mu troszke obrotów i jest ok.

A więc radze to sprawdzić. Mam nadzieje ze sie myle.

pozdro

ZC

CZyli co robić jezdzic aż padnie? czy z reklamacją do mechanika? Mechanik mówił że jak ją czyscił to strasznie była zamaraszona wilgotnym i tłustym syfem? I twierdzi że czyscił tylko komore wydechową że w ssącej nie ma co czyscic.



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » ndz sty 03, 2010 00:04

albo turbo albo pada pompowtryskiwacz jakiś. objawy są podobne


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » ndz sty 03, 2010 10:44

Komputer i możesz sprawdzić pompo wtryski;
Na kanale 18 - powinien być status pompo-wtryskiwaczy. 0 - jest O.K. natomiast każda inna liczba oznacza uszkodzenie pompo-wtryskiwacza, przerwę w ciągłości obwodu, braki paliwa, powietrze w układzie paliwowym.



mariusz977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 01, 2010 16:07
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: mariusz977 » ndz sty 03, 2010 11:45

roman58 pisze:Komputer i możesz sprawdzić pompo wtryski;
Na kanale 18 - powinien być status pompo-wtryskiwaczy. 0 - jest O.K. natomiast każda inna liczba oznacza uszkodzenie pompo-wtryskiwacza, przerwę w ciągłości obwodu, braki paliwa, powietrze w układzie paliwowym.
A może to robić uszczelka pod głowicą?? Mam takiego kolegę co ma warsztat ale nie miał do czynienia z pompo wtryskami i mówił ze to może robić uszczelka pod głowicą? Kurcze teraz się boje pojechać do mechanika bo jak zacznie naprawiać metodą prób i błędów to zapłacę jak za zborze.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz sty 03, 2010 13:58

mariusz977 pisze:A może to robić uszczelka pod głowicą??
niby tak.. tylko wtedy właśnie mógłbyś znaleźć w zbiorniczku od płynu chłodzącego tłuste plamy z oleju.. stan oleju pewnie by się podniósł. Skoro stany masz w normie więc trzeba się przyjrzeć temu turbo i pompkom..
osobiście bardziej stawiałbym na jakiś puszczający uszczelniacz..



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz sty 03, 2010 16:12

mariusz977 pisze:
Zimny Chirurg pisze:Piszesz za miałaś ostatnio czyszczoną turbine. I ja bym na to stawiał. Zle coś zrobili i wali olejem przez jakiś uszczelniacz i tylko kwestia czasu jak padnie całkiem. Typowy objaw początku konća ale jeszcze działającej turbiny. Na wolnych wali na niebiesko dymem a tylko dasz mu troszke obrotów i jest ok.

A więc radze to sprawdzić. Mam nadzieje ze sie myle.

pozdro

ZC

CZyli co robić jezdzic aż padnie? czy z reklamacją do mechanika? Mechanik mówił że jak ją czyscił to strasznie była zamaraszona wilgotnym i tłustym syfem? I twierdzi że czyscił tylko komore wydechową że w ssącej nie ma co czyscic.
Kolego sam sobie odpowiedziałeś. Wiesz co to jest wywalona uszczelka pod głowicą. Chyba nie. Zmień tego mechanik bo brednie gada. Mówił Ci ze turbo było zaolejone i takie Ci włożył spowrotem. Borze chroń mnie przed takimi paprokami. teraz jedz do niego i niech je wyciąga spowrotem bo sam sie przyznał jakiego babola dowalił.

pozdro

ZC



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości