dziwne zachowanie ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

dziwne zachowanie ALH

Post autor: KoVal » ndz gru 20, 2009 17:39

Witam,

jako, że nie znalazłem podobnego tematu z takimi objawami chciałem opisać problem tutaj.

Pytanie 1: co jakiś czas zdarza się i nie znalazłem reguły kiedy że obroty nagle na jałowym wzrastają mi nieco (o okolo 100). Kiedy zgaszę silnik i chcę ponownie uruchomić auto kontrolka świec żarowyh pali się strasznie długo, odpalam auto i znów chodzi na wysokich obrotach (przy odpalaniu zachowuje się jakbym trzymał gaz i przekręcał kluczyk). Czasem silnik przechodzi w tryb awaryjny lub jak na moje oko traci troche mocy. Wiem, że może to być przepływomierz, no ale co z obrotami które mi czasem falują? Co to może być?

Pytanie 2: do posiadaczy ALH, czy to normalne, że obroty na jałowym wynoszą lekko poniżej 900 obr ? Kiedyś ktoś mi mówił, że to normalne w ALH, ale jeszcze takiego czegoś nie spotkałem i nie wiem czy się tym martwić czy nie. Dodam, że takie obroty mam od kupna.



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 20, 2009 17:50

KoVal90 pisze:czy to normalne, że obroty na jałowym wynoszą lekko poniżej 900 obr ? Kiedyś ktoś mi mówił, że to normalne w ALH, ale jeszcze takiego czegoś nie spotkałem i nie wiem czy się tym martwić czy nie. Dodam, że takie obroty mam od kupna.
raczej nie bo ja mam ok. 950 i przy nich ładnie i równo pracuje.


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz gru 20, 2009 17:53

Wg tabeli obroty biegu jałowego to 860-950..
KoVal90 pisze:Czasem silnik przechodzi w tryb awaryjny lub jak na moje oko traci troche mocy.
Szukaj pod hasłem notlauf


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » ndz gru 20, 2009 17:57

italiano_83 pisze:Szukaj pod hasłem notlauf
czytałem wszystko o notlaufie, jednak zastanawia mnie to czy ma jakiś związek z powyższymi objawami. Dodam, że nie są to regularne objawy, nie zauważyłem reguły dla której by sie tak działo



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 20, 2009 18:05

Dobrze by było żebyś podjechał autkiem do fachowca i sprawdził błędy, możliwe ze w historii jest błąd który podpowie co może być przyczyną tego wzrostu obrotów.


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz gru 20, 2009 18:10

KoVal90 pisze: kontrolka świec żarowyh pali się strasznie długo, odpalam auto i znów chodzi na wysokich obrotach (przy odpalaniu zachowuje się jakbym trzymał gaz i przekręcał kluczyk).
czujnik temp. cieczy do wymiany.



Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » ndz gru 20, 2009 19:07

Krzyssiek91 pisze:Dobrze by było żebyś podjechał autkiem do fachowca i sprawdził błędy, możliwe ze w historii jest błąd który podpowie co może być przyczyną tego wzrostu obrotów.
logi dynamiczne bedą na dniach także wrzuce do oceny



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz gru 20, 2009 19:53

podwyższone obroty i długie świecenie kontrolki podgrzewania świec żarowych to tylko i wyłącznie wina braku połączenia pomiędzy czujnikiem G62 temperatury płynu chłodzącego a sterownikiem silnika. Zanim go wymienisz to proponuję przyjrzeć się dokładnie instalacji elektrycznej tego czujnika a zwłaszcza czy kabelek z pinu 3 tego czujnika nie jest pęknięty, przełamany a potem spryskaj obficie piny czujnika i wtyczki spray'em do złącz elektrycznych, jeśli te zabiegi nie pomogą to wymień czujnik na nowy (najlepiej oryginalny zakupiony w ASO VW - jest droższy ale pewniejszy w działaniu).
Co do tych obrotów na jałowym poniżej 900 RPM to niczym się nie przejmuj, takie wskazanie daje obrotomierz (u mnie wskazówka wskazuje na 850 RPM) a po podłaczeniu pod Vaga obroty jałowe wynoszą 903 RPM więc u Ciebie będzie identycznie.
Ostatnio zmieniony ndz gru 20, 2009 19:59 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: KoVal » ndz gru 20, 2009 23:14

Sztomel pisze:podwyższone obroty i długie świecenie kontrolki podgrzewania świec żarowych to tylko i wyłącznie wina braku połączenia pomiędzy czujnikiem G62 temperatury płynu chłodzącego a sterownikiem silnika. Zanim go wymienisz to proponuję przyjrzeć się dokładnie instalacji elektrycznej tego czujnika a zwłaszcza czy kabelek z pinu 3 tego czujnika nie jest pęknięty, przełamany a potem spryskaj obficie piny czujnika i wtyczki spray'em do złącz elektrycznych, jeśli te zabiegi nie pomogą to wymień czujnik na nowy (najlepiej oryginalny zakupiony w ASO VW - jest droższy ale pewniejszy w działaniu).
Co do tych obrotów na jałowym poniżej 900 RPM to niczym się nie przejmuj, takie wskazanie daje obrotomierz (u mnie wskazówka wskazuje na 850 RPM) a po podłaczeniu pod Vaga obroty jałowe wynoszą 903 RPM więc u Ciebie będzie identycznie.
dzieki wielkie, bardzo mi pomogłeś. Plusik dla Ciebie. Mimo to logi dynamiczne i tak zrobie. Jeśli ktoś jeszcze ma jakiś pomysł to prosze o wypowiedz



dalton77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 11:23

dziwne zachowanie ALH

Post autor: dalton77 » sob paź 09, 2010 17:05

witam co to było u ciebie bo ma taki sam problem dzięki za odp pozdrawiam



Awatar użytkownika
KoVal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 792
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 16:02
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

dziwne zachowanie ALH

Post autor: KoVal » sob paź 09, 2010 17:11

dalton77, u mnie była to wina czujnika temperatury cieczy chłodzącej tak jak pisali koledzy powyżej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości