Golf III szarpie przy zwalnianiu albo przy dodawanie gazu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Juli126
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 20, 2009 12:25
Lokalizacja: Zator

Golf III szarpie przy zwalnianiu albo przy dodawanie gazu

Post autor: Juli126 » ndz gru 20, 2009 12:44

Witam
Mam problem z Golfem III 1.9D podczas jazdy kiedy dodaje na poczatku minimalnie gazu to szarpie i tez kiedy odejmuje gazu i zostaje jeszcze minimalnie gazu to znowu bardzo szarpie, lecz gdy jadę na biegu i nie dodaje mu gazu to jest OK:( na jałowym biegu tez czuć niekiedy ze coś szarpie i to wszystko sie dzieje kiedy silnik sie rozgrzeje bo na początku jak odpalę to wszystko OK tylko po jakiś 15min zaczyna się to dziać.

na każdym biegu mi tak szarpie np
-na 3 biegu to przy predkosci 35-45 na prostej drodze
-na 4 biegu przy prędkości 50-58
-na 5 biegu przy prędkości 65

ale kiedy ściągnąłem filtr powietrza to chodził normalnie,l wiec kupiłem nowy ale to i tak nic nie pomogło :(



Awatar użytkownika
pudzianek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 19, 2009 21:29
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Golf III szarpie przy zwalnianiu albo przy dodawanie gaz

Post autor: pudzianek » ndz gru 20, 2009 18:32

Mam bardzo podobną sytuację, jak już jadę i delikatnie trzymam gaz to czuć jakbym na jajowatych kołach jechał. Gdy docisnę gaz lub go ujmę całkowicie problem znika, na wolnych obrotach czuć falowanie.
Wypinałem wtyczkę od przepływomierza powietrza i nie było reakcji silnika. Pracuje tak samo z wpiętą wtyczką i z wyjętą.

Czy to wina "przepływki"? co należy posprawdzać w takim przypadku?



Awatar użytkownika
Sosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 10:40
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Sosik » czw gru 24, 2009 09:53

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251961
dodam jeszcze zebyscie sprawdzili przewody do komutera i turbo
ale moze to tez byc wina paliwa syf w baku .. zejdz do rezerwy tylko zeby zaskoczyla rezerwa i zobacz czy bedzie mocniej szarpal i przerywal


Mój golfik -- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=272172

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Dziku VR6 » czw sty 07, 2010 00:21

Witam, podepne sie :grin:

Tak jak autor tematu mam samego diesla bez elektroniki tylko z turninką i 1.6 i czasami głownie na 5 i4 biegu jak jade i hamuje go tymi wlasnie biegami czyli normalnie zwalniem to wpada w takie szarpanie, musze wciskac sprzeglo bo to takie niekomfortowe się staje jak autem szarpie, cos moze stalo sie z dawką paliwa (za mała, za duza) , obrotami (za niskie za wysokie) na rozgrzanym mam okolo 1 tys obr/min, poduszki są ok, dodam ze to nie jest zalezne od nagrzania sie silnika


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw sty 07, 2010 00:43

pudzianek pisze:Mam bardzo podobną sytuację, jak już jadę i delikatnie trzymam gaz to czuć jakbym na jajowatych kołach jechał. Gdy docisnę gaz lub go ujmę całkowicie problem znika, na wolnych obrotach czuć falowanie.
Wypinałem wtyczkę od przepływomierza powietrza i nie było reakcji silnika. Pracuje tak samo z wpiętą wtyczką i z
Prawdopodobnie masz nastawnik do czyszenia ,odepnij wtyczkę od szybkosciomierza w skrzyni i się przejedż jak przestanie szarpać to nastawnik do czyszczenia


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 241 gości