grzanie świec!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sylwek13225
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob cze 27, 2009 17:35
Lokalizacja: Sandomierz

grzanie świec!!!

Post autor: sylwek13225 » czw gru 17, 2009 10:53

Witam
Mój problem wygląda następująco:
dzisiaj rano w garażu miałem -5.5stopnia a na polu było -10 i jak odpalałem rano mojego mk4 nie zapalił od strzału tylko chwilkę kręcił tak 3-4 sek. i zaskoczył ale przez 2-3 sek. nierówno chodził potem wszystko ok. a kontrolka od grzania świec niezależnie jaka jest temp.czy na plusie(20)czy na minusie(-5.5)świeci tylko 2sek. i gaśnie jako pierwsza czy wtedy moje świece są grzane czy nie i czy nie powinna świecić dłużej jak jest zimniej



18marcinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 23, 2009 12:38
Lokalizacja: okolice Świecia

Post autor: 18marcinek » czw gru 17, 2009 11:55

ja się podpinam pod temat. Może to głupie pytanie, chodzi mi o to czy jak zimą przy ujemnej temperaturze odpalę silnik to świece jeszcze powinny grzać?



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw gru 17, 2009 13:02

sprawdz bezpiecznik od świec z tego co wiem świece grzeją po zapaleniu jeszcze przez jakiś czas (wmk3 tak miałem ) nie wiem jak jest w mk4


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw gru 17, 2009 13:07

u mnie kontrolka swieci dłużej niz jak powyzej zera na zewnatrz ale jak nawet 2-3 przekrecam zapłon zeby sie podgrzały to przy zapalaniu auta kreci ze 2-3 sek a jak zapali to cos sie zatlucze i przez kolejne 4 sek kuleje i glosno klekota dymiąc na biało . Czy cos jest nie tak ze swiecami albo czyms innym ? To moj pierwszy diesel i nie bardzo wiem czy w ziemie to normalne , jak ciepło było to nic sie nie dzialo niepokojącego
Ostatnio zmieniony czw gru 17, 2009 13:13 przez zajac, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw gru 17, 2009 13:24

U mnie z rana podgrzały jakieś 4-5 sekund, ale po dwu godzinnym postoju zgasła kontrolka po sekundzie.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw gru 17, 2009 13:25

objaw który opisujesz jest typowy dla nie grzejących lub uszkodzonych świec na początek sprawdź kontrolką czy po przekręceniu zapłony dochodzi napięcie do świec


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » czw gru 17, 2009 13:26

zajac pisze:przy zapalaniu auta kreci ze 2-3 sek a jak zapali to cos sie zatlucze i przez kolejne 4 sek kuleje i glosno klekota dymiąc na biało . Czy cos jest nie tak ze swiecami albo czyms innym ? To moj pierwszy diesel i nie bardzo wiem czy w ziemie to normalne , jak ciepło było to nic sie nie dzialo niepokojącego
mam dokładnie to samo tej zimy :crazy: zeszłej odpalał od strzała. Prawdopodobnie to popalone świece będą.. w sobotę wymieniam to dam znać czy coś się zmieniło. Napięcie na Aku mam ok więc póki co daje mu spokój.. ewentualnie podładuję go przez noc



dorotam51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 28, 2008 20:58
Lokalizacja: WKZ

Post autor: dorotam51 » czw gru 17, 2009 13:41

U mnie przyczyną krótkiego grzania świec był padnięty czujnik temperatury paliwa (ten w pompie wtryskowej). Pokazywał zawsze tem paliwa 86 C. Po wymianie wszystko ok. Koszt ok 60 zł.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw gru 17, 2009 13:52

Do sparwdzenia vagiem czujnik temp. zanim odpalisz podepnij wejdz w blok 007 i odczytaj temp. po 8h na dworze powinna byc podobna jak otoczenia chyba ze temp. otoczenia szybko spada wtedy płyn chłodniczy szybko sie tak nie wystudzi. Jak czujnik pokazuje wiekrza niz 7st to świece się nie podgrzeją mimo ujemnej temp. Potem do sprawdzenia miernikiem świece. Jak mimo ze czujnik dobry świece tez, a napiecie wymuszeniem grzania świec pojawia sie na listwie brak pechezyków powietrza, kąt wtrysku ok pozostanie po wyeliminowaniu tego podnieś dawkę w adaptacjach blok 005 na 33268 w adaptacjach blok 12 wpisac 32680 i bedzie walił od pół obrotu ale to dopiero wyjątkowo jak nic nie pomorze.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw gru 17, 2009 14:19

EnJoy pisze:mam dokładnie to samo tej zimy zeszłej odpalał od strzała. Prawdopodobnie to popalone świece będą.. w sobotę wymieniam to dam znać czy coś się zmieniło. Napięcie na Aku mam ok więc póki co daje mu spokój.. ewentualnie podładuję go przez noc
_________________
to czekam na info moze byc na pw bo we wtorek jestem umówiony w serwisie to moze przy okazji swiece by wymienili


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
borys77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw sty 19, 2006 15:38
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: borys77 » czw gru 17, 2009 22:04

Jeżeli po ostatniej nocy gdzie było ok. - 10 stopni kontrolka od świec świeci się ponad 5 sekund i samochód ciężko pali ,a do tej pory świeciła się 1-2 sekundy i samochód palił od strzała.
A jak zostawiłem samochód rozgrzany na ponad godzine na ponad 10 stopniowym mrozie kontrolka swiecila się góra sekunde i odpalił bez problemu.To by znaczyło że to wina świec czy należy też zwrócić uwagę na inne rzeczy.?

Akumulator jest nowy.
Ostatnio zmieniony czw gru 17, 2009 22:06 przez borys77, łącznie zmieniany 1 raz.



casylimi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob cze 27, 2009 17:15
Lokalizacja: DWR

Post autor: casylimi » czw gru 17, 2009 22:48

Ja zaobserwowałem u siebie w ahf następujące zachowania: w temp. -3st po przekręceniu stacyjki i zgaśnięciu kontrolki świec żarowych (3sekundy grzania) grzanie wyłączane jest po 4 sekundach (3+4), czyli realnie grzeją 7 sekund. Zapalamy silnik i po 5sek włączają się znowu dogrzewając komory przez ok 15 sek.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw gru 17, 2009 22:51

borys77 pisze:To by znaczyło że to wina świec
Na 99%to spalone świece .Kontrolka od świec "nie widzi "czy świece są dobre czy spalone .ECU na podstawie odczytu z czujnika temp.wysyła sygnał do sterownika świec o tym jak długo ma grzać świece a sterownik puszcza prąd na zasilanie świec i to działa u ciebie jak należy.Niestety ani ECU ani sterownik nie widzą czy świece są dobre czy spalone .Najprostrzy test :zdejmujesz kable zasilające świece ,dajesz plus kablem z aku i dotykasz do swiecy ,iskrzenie potwierdza że świeca jest sprawna (choć nie zawsze)brak jakiegokolwiek iskrzenia swieca spalona na 100%.Mozna to samo zrobić ża pomocą zaróweczki


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » czw gru 17, 2009 23:45

A czy po tym,ze światło w kabinie staje się jaśniejsze , w chwili wyłączenia się przekaźnika od grzania świec, można stwierdzić że są one sprawne?


Obrazek
115/285 => 138/347

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 211 gości