Problem z temperatura, dalszy problem.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ekostek10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:29
Lokalizacja: Człuchów GCZ
Kontakt:

Problem z temperatura, dalszy problem.

Post autor: ekostek10 » ndz gru 06, 2009 23:36

Witam!
Moze I temat smieszny ale ja juz nie wiem co moze byc...
Wiec zaczne od poczatku moj golfik jezdzac po miescie zaczał sie grzac co nigdy tego nie robił, zjechałem po mału do domu(oczywiscie by nie przegrzac samochodu) ojciec odrazu stwierdził ze termostat zamkniety. Wyjałem go i kupiłem nowy jakiejs włoskiej czy francuzkiej firmy. Nie otwierał sie dalej. Poradziłem sie kilku mechanikow nikt nic nie wie(w zbiorniczku wyrownawczym nie ma sladow oleju, nie ubywa płynu, nie babluje)
Kupiłem jescze jeden termostat niemieckiej firmy załozyłem i dalej nie otwoiera sie.
Wrzuciłem termoststy do radla i zagotowałem wode wszytskie 3 sie otworzyły. Jezdze aktualnie bez nich nie mam pojecia i zaden mechanik tez :grrr: .Samochod non-stop zimny pali duzo, mocy nie czuc( jak szybko i dostaje w rure 120-140 wtedy woda stoi dobrze)
Moze ktos miał taka przypadłosc ja juz nie mam pojecia.
Na kazde pytanie odpowiem... jezeli coś zle napisałem wybaczcie.


Prosze patrzec na post z tego obecnego roku. Nie chciałem tworzyc nowego tematu.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 15:48 przez ekostek10, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 07, 2009 00:37

dolna rura z chlodnicy jest drozna?, sprawdz dolny krociec chłodnicy czy kamienia tam niema


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn gru 07, 2009 00:56

ekostek10, czy wentylator się włącza?
Jeśli nie to odepnij wtyczkę z czujnika (w chłodnicy pod akumulatorem jest wtyczka), i kawałkiem kabla zwieraj styki (skrajne to wolny bieg, następnie środkowy i skrajny, to szybki bieg) jeśli wentylator działa to czujnik temperatury w chłodnicy do wymiany.



Awatar użytkownika
ekostek10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:29
Lokalizacja: Człuchów GCZ
Kontakt:

Post autor: ekostek10 » pn gru 07, 2009 08:21

Niby drożna jak spuszczałem wode to zawsze leciało z chłodnicy mysłalem o kamieniu ale jak czym wypłukac ykład?

wentylator działa na kazdym biegu

Zachowanie typowie dla termostatu tzn chłodnica jest do połowy goraca (od góry)
ale kazdy termostat jest dobry w goracej kąpieli sie otwiera a w samochodzie nie...



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn gru 07, 2009 09:07

Sprawdź jeszcze przelew do zbiorniczka, czy jest ciśnienie na ciepłym i czy niema powietrza w układzie, wymacaj węże.

[ Dodano: 07 Gru 2009 08:09 ]
ekostek10 pisze:jak czym wypłukac ykład?
Są odpowiednie preparaty, ale mogą rozszczelnić chłodnicę, jeśli była lepiona.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 07, 2009 10:15

plyn z chlodnicy do zbiorniczka wyrownawczego plynie?,pompa wody nie szumi ?


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
ekostek10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:29
Lokalizacja: Człuchów GCZ
Kontakt:

Post autor: ekostek10 » pn gru 07, 2009 14:37

płynie nie wiem czy powinno mocniej ale płynie
nie szumi własnie tez nie zdejmowałem juz pasek i kreciłem pompa na sucho i nie czułem ani luzu ani szumu
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 14:58 przez ekostek10, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 07, 2009 15:10

bez termostatu dolny i gorny przweod maja taka sama temperature?, jezeli by tak bylo to przewody drozne i chlodnica tez, a jezeli po wlozeniu temostatu dolna pozotaje zimna a gorna goraca to termostat sie nie otwiera moze sie gdzies blokuje,bo jak twierdzisz na zenwatrz w goracej wodzie dzialaja, a termometrem sprawdzales w jakiej temp. sie otwiera ?


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn gru 07, 2009 16:45

ekostek10, Sprawdź tak jak radzą koledzy czy dolny wąż po osiągnięciu połowy skali na wskaźniku temperatury robi się ciepły. Jeśli tak oznacza ze termostat jest ok, problemem jest zamulona chłodnica - musisz ją wypłukać lub wymienić (czasem płukanie nie pomaga). Inną możliwością grzania się silnika mimo że termostat jest sprawny jest luz w połączeniu wirnika pompy z kołem łopatkowym (tego akurat nie wyczujesz) - trzeba wymienić pompę wody bo jest nienaprawialna. Pompę oczywiście kupuje się całą (a nie samą połówkę) bo lubią się rozszczelnić. I najbardziej prozaiczna sprawa - drożność rurki odpowietrzającej, czyli tej cienkiej rurki idącej do ziborniczka wyrównawczego. Musisz w nią dmuchnąć, jeśli napotkasz opór oznacza że jest przytkana i układ nie może się odpowietrzyć (bańka powietrza może zjandować się pod termostatem i uniemożliwa mu otwarcie się).
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 16:54 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ekostek10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:29
Lokalizacja: Człuchów GCZ
Kontakt:

Post autor: ekostek10 » pn gru 07, 2009 17:05

Tak dokładnie jak piszesz dolny i gorny maja taka sama temperature(no moze lekko gorny bardziej ciepły albo mi sie wydaje)
własnie tez tak juz byslałem ze cos moze sie blokowac ale noo nie wiem jakim sposobem
Nie mam zadnego takiego termometru zeby mi mierzył tak wysoka skale i termostat sie otwiera gdzies 10 sekund przed zagotowaniem sie wody (jak juz zacznie woda wrzec)
A jaki srodek polecacie na plukanie? Chyba to mi tylko pozostaje (chłodnica nie była klejona przynajmniej tego nie widze



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn gru 07, 2009 17:17

ekostek10 pisze:dolny i gorny maja taka sama temperature
ale oba są gorące czy oba są zimne bo to bardzo ważne. Jeśli są gorące to znaczy ze termostat jest ok, jeśli zimne oznacza niestety że padła uszczelka pod głowicą. Jeśli oba węże są gorące zdejmuj dolny wąż i zatkaj wylot z chłodnicy, następnie zdejmij górny i wlej płukankę. Zalej to wszystko gotującą się wodą np. z czajnika. Odczekaj 5-10min i wylej. Powtórz to 2-3 razy, i obficie wypłukaj chłodnicę wodą destylowaną. Płukanki nie puszczaj w obieg bo w niedługim czasie mogą pojawić się nieszczelności, dlatego lepiej jest płukać samą chłodnicę. Jeśli to nie pomoże wymień pompę wody, bo widocznie osłabło połączenie koła łopatkowego i wałka jak pisałem wcześniej(Oczywiście sprawdź pierw odpowietrznik).
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 17:18 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ekostek10
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:29
Lokalizacja: Człuchów GCZ
Kontakt:

Post autor: ekostek10 » pn gru 07, 2009 18:06

Nooo ja dostanie w palnik golf to są gorące a po miescie letnie...
Termostat jak był to połowa chłodnicy była ciepła (gora chłodnicy) doł zimny (w ksiazce pisze ze termoistat,ale juz mam ktorys z kolei i nie otwiera sie)
Własnie zastanawia mnie temat pompy bo wyglada na orginalna przynamniej ma znaczek VW



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn gru 07, 2009 18:22

To dobry znak :) Można wykluczyć uszczelkę pod głowicą bo wtedy właśnie przy gazowaniu węże robiły by się chłodne. A jak go ostro butujesz jakie są wskazania temperatury ? Ogólnie napisz Bo można je zweryfikować kupując termometr bagnetowy np. w Castoramie kosztuje 10-20zł. temperatura w zbiorniczku wyrównawczym powinna być ok 80 stopni - wtedy na wskaźniku będzie ok połowy skali. Jeśli jest inaczej wszystko może być ok, a jedynie wskazania są zawyżane. Napisz jeszcze czy temperatura dochodzi do 3/4 skali i czy wiatraki się wtedy załączają.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 07, 2009 18:30

mozlie ze pompa slabo ciagnie i jak jest termostat to nie daje rady,a bez termostatu ciagnie mniejszy opor, polowka pompy ok 100zl, niby zalecaja wymiane calej pompy ,ja zmienialem juz dwa razy polowke i wszystko ok (na jednej polowce skf 125000 przejechalem)


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości