ASZ - wibracje motorowni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szymlorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:20
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

ASZ - wibracje motorowni

Post autor: szymlorek » czw gru 03, 2009 13:17

Witam serdecznie.

Moj problem dotyczy silnika TDI ASZ, otóż na wolnych obrotach zaóważalne jest delikatne falowanie wskazówki obrotomierza, milimetr w górę/ w dół. W miescie przyspieszając energicznie na kazdym biegu auto ladnie przyspiesza, natomiast na trasie przy powiedzmy wiekszej predkosci, np 5 bieg i niska predkosc obrotowa wciskajac gaz do podlogi do okolo 2300rpm- 2500rpm silnik wpada w wibracje które czuć w kabinie. DO tego kiedy go gasze potrafi wyłączając sie mocno zabujać samochodem.


Auto ma moc- lata aż miło, spalanie w normie, auto nawet przy pełnym bucie nie kopci (porownuje z AVFem zdrowym ktorego mam w domu). Przebieg golfiaka to prawdziwe 168 000 km.




Mechanik z miejsca obstawia wtryski twierdząc że przelewają i z miejsca chce je wymieniać, co sprawdzić wcześniej zanim wydam worek kasy na pompki nie wspominając o tym jak trudno z tego co wyczytałem znaleść zdrowe pompki "AL"


Kupiłem kabel jutro robie logi statyczne kanał 13,18,23
Czy żeby sie upewnić co do wtrysków niezbędne są jakies logi dynamiczne?

Jeżeli tak z jakich kanałów, czy ew któryś z forumowiczów będzie mógł mi pomóc w interpretacji logów bo mimo że od dwóch dni czytam o tym bardzo dużo to chyba nie jestem jeszcze na silach poprawnie ich interpretować. :helm:



Bardzo prosze o ew. pomysły co i jak sprawdzić, przekopałem archiwum wydaje mi się że coś kojaże lecz napewno do wiedzy większości forumowiczów mi daleko, to auto posiadam zaledwie 3 dni wiec nie wiem od jak dawna wystepuje problem i czy sie nasila, ja kupiłem go już z ta wadą.


Pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
jarek19820218
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jarek19820218 » czw gru 03, 2009 15:11

Sprawdź kolego dwumas :bajer:


Wszyscy jesteśmy psychiczni ale nie wszyscy zdiagnozowani.......

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » czw gru 03, 2009 20:12

Ale kanały 013, 018 i 023 tez mozesz dac do działu diagnostyka.


User

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości