jak wymontowac pompe wody z 1.9TD 92r.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kery62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 13, 2009 14:03
Lokalizacja: Rogow
Kontakt:

jak wymontowac pompe wody z 1.9TD 92r.

Post autor: kery62 » pn lis 16, 2009 11:57

panowie powiedzcie jak wymontowac pompe wody z mojego golfa,sciaglem alternator i pompe wspomagania i zaczyna wygladac na to ze bede musial rozebrac rozrzad a niechcial bym tego robic.Czy jest mozliwosc zdemontowania pompy bez rozbierania rozrzadu?? Dzieki za odpowiedzi.



lukaszz1789
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 19:47
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: lukaszz1789 » pn lis 16, 2009 12:19

Tak jest jak wyjmiesz alternator to trzeba jeszcze odkręcic podstawe alternatora na kilku nakretkach m8 i jednej srubie do pompy wspomagania. (jesli to jest silnk z aluminiową podstawą alternatora) W starszych silnikach jest zeliwna podstawa pod alternator i tam jest gorzej, ale mniejsza oto wydaje mi sie ze masz tą co opisałem na górze.



kery62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 13, 2009 14:03
Lokalizacja: Rogow
Kontakt:

Post autor: kery62 » pn lis 16, 2009 13:48

Obrazek

[ Dodano: 16 Lis 2009 12:51 ]
Obrazek

[ Dodano: 16 Lis 2009 12:56 ]
czesc ktora chce wymontowac to ta obrysowana na zielono,ale zaslania ja kolo na ktorym jest pasek rozrzadu,bo wydaje mi sie ze powinno sie ja wykrecic i wyjac wysuwajac do lewa,ta podstawa o ktorej mowisz to to obrysowane na niebiesko??To ni cholera niewiem na czym sie trzyma bo znalazlem tylko jedna srobe ktora zaznaczylem na czerwono ale po jej odkreceniu nic ani troche nie drglo.Jak mozesz to podpowiedz mi gdzie jest reszta srub.



szczupack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 06, 2009 11:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: szczupack » pn lis 16, 2009 14:58

Żeby wymontować pompę wodną musisz zdjąć koło pasowe pompy olejowej (zasłania ono trzy śruby mocujące pompę wodną) a to wiąże się z rozebraniem rozrządu.



Awatar użytkownika
KrystO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:08
Lokalizacja: LCH

Post autor: KrystO » pn lis 16, 2009 15:12

kery62 pisze:To ni cholera niewiem na czym sie trzyma bo znalazlem tylko jedna srobe ktora zaznaczylem na czerwono ale po jej odkreceniu nic ani troche nie drglo.Jak mozesz to podpowiedz mi gdzie jest reszta srub.
Oprócz tej zaznaczonej na czerwono zostały ci jeszcze te trzy śruby/szpilki na 17 klucz i cała pompa idzie do przodu.
Oczywiście zostaje ci jeszcze rozpięcie węży



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości