problem z odpaleniem-jak zimny pali, jak cieply juz gorzej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gryfit44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 01:18
Lokalizacja: Białogard

problem z odpaleniem-jak zimny pali, jak cieply juz gorzej

Post autor: gryfit44 » sob lis 14, 2009 20:32

Witam specjalistow...:)

Panowie mam problem z odpalaniem mojej maszyny, a mianowicie, jak silnik jest zimny ( po nocy ) to auto odpala mi bez problemu od pierwszegoi kopa, natomiast jak juz pochodzi troche i zrobie kilkanascie kilometro i zgasze autko, to pozniej juz ciezko zapala, trzeba go dosyc dlugo krecic, nie zawsze tak jest ale tak sie zdarza ( nie dziwiloby mnie to gdyby przy zimnym nie palil, a przy cieplym palilby by bez problemu ) no ale jest odwrotnie, co to moze byc?


pozdrawiam



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob lis 14, 2009 20:38

poszukaj, to nie gryzie :) Wstępnie jest pełno potencjalnych przyczyn, od rozrusznika, po pompę wtryskową/pompowtryski (napisz jaki masz silnik).



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

odpalanie

Post autor: lukaselmo » sob lis 14, 2009 20:40

Witam.Temat dość często poruszany na forum.A motor masz na pompkach?Prawdopodobnie masz do zmiany mapy startowe.Ja to miałem przy vw golf 5.Jak jeżdziłem po elektrykach to silnik mi chcieli rozebrać.Potem posłuchałem kolegów na forum i pojechałem do tunera.Fakt kosztowało 400 zł ale autko pali na dotyk.Kumpel miał podobny problem przy audi A3 z 2004 roku i też mu pomogło.pozdro


lukas

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » sob lis 14, 2009 20:44

jeżeli masz na pompie to najpierw sprawdź rozrusznik


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lis 14, 2009 20:48

Kulon pisze:jeżeli masz na pompie to najpierw sprawdź rozrusznik
Tak najpierw rozrusznik po co od razu walić dawka jak w 80% to pomaga. Na początek regeneracja kompletna rozrusznika warz z wymiana tulejek i szczotek mimo ze np. sa dobre- przegrzane ucinaja duzo amperów, na ciepłym dawka podawana jest wyżej dla ochrony koła dwumasowego dlatego rpzrusznik musi krecic jak szlifierka a nie tak ze mozesz policzyc suwy jego pracy, potem sparwdzic połączenia masowe i akumulator musi byc dobry i min 640A wg ( EN ) czym wiecej tym lepiej. Jak nie pomoze wtedy kopsnac vagiem dawke rozruchową na maxa. jak dalej bedzie źle potem softem zmienic dawke i na pewno bedzie palił od kopa. Ostatnio miałem kolegę z Touranem 1,9 TDi PD na zimno strzał na ciepło nawet 4 sekundy. Zaklinał, ze rozrusznik dobry i ze słychac ze kreci. Podmieniłem mu inny i gały mu wyszły :blush: walnął na ciepło od kopa. Zmiana map dla tunera to zarobek a po co przeciez to nie jest bez wpływu na dwumas. Zmiany map dopiero w ostateczności.
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 20:51 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gryfit44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 01:18
Lokalizacja: Białogard

Post autor: gryfit44 » sob lis 14, 2009 22:17

Pink Floyd , ale zes namieszal mi w glowie, :):-)....ja mam silnik na pompie, rozumiem ze stawiasz na rozrusznik, jakich kosztow mam sie spodziewac za naprawe lub wymiane na nowy? i czy jest to cos co musze koniecznie teraz wyeliminowac czy moge narazie sie wstrzymac?



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » sob lis 14, 2009 22:24

gryfit44 pisze:ja mam silnik na pompie, rozumiem ze stawiasz na rozrusznik, jakich kosztow mam sie spodziewac za naprawe lub wymiane na nowy?
100 zł to maxa za naprawę dla kogoś kto się zna na tym - ktoś kto robi elektromechanikę powinien sobie poradzić - nie jest to skomplikowana naprawa więc większość warsztatów powinna sobie poradzić
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 22:25 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob lis 14, 2009 22:31

Słusznie, kumpel zapłacił 100zł za test na hamowni + zmianę mapy. Chyba że robi coś więcej wtedy cena idzie w górę



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lis 14, 2009 22:43

kwietek pisze:Słusznie, kumpel zapłacił 100zł za test na hamowni + zmianę mapy. Chyba że robi coś więcej wtedy cena idzie w górę
Kolega pisał o cenie regeneracji rozrusznika :bajer: a gdzie takie promocje hamownia+ plus mapy - chyba w snach :hmm: Poza tym jak wymienimy szczotkotrzymacz co polecam i szczotki- bo dalej moze okazac ze ze nie pali to koszt troche wzrosnie



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob lis 14, 2009 23:16

PinkFloyd, wybacz źle sie wczytałem :] Z hamownią sam bym nie uwierzył jak by mnie przy tym nie było :p Co do rozrusznika faktycznie za regenerację do SB wzięli odemnie równe 100



chudy1979r.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 16, 2009 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chudy1979r. » pn lis 16, 2009 00:07

Witam serdecznie.Mam golfa IV 1.9 TDI jak silnik ma temperature 90 stopni i wyłącze go na 3 minuty później ponownie chce go odpalic to kręci około 5 sekund. Jak tak dalej będzie zajade rozrusznik.Proszę o rady



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn lis 16, 2009 00:44

chudy1979r. pisze:Witam serdecznie.Mam golfa IV 1.9 TDI jak silnik ma temperature 90 stopni i wyłącze go na 3 minuty później ponownie chce go odpalic to kręci około 5 sekund. Jak tak dalej będzie zajade rozrusznik.Proszę o rady
Przeciez masz wszystko opisane w temacie posta



chudy1979r.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 16, 2009 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chudy1979r. » pn lis 16, 2009 08:25

PinkFloyd pisze:
chudy1979r. pisze:Witam serdecznie.Mam golfa IV 1.9 TDI jak silnik ma temperature 90 stopni i wyłącze go na 3 minuty później ponownie chce go odpalic to kręci około 5 sekund. Jak tak dalej będzie zajade rozrusznik.Proszę o rady
Przeciez masz wszystko opisane w temacie posta
Właśnie czytałem twój post wczoraj.
Dwa dni temu byłem u kolesia który bardzo długo siedzi w golfach i odrazu powiedział że walnięty jest sterownik.Podobno mają wady te od 1998 do 2001.
Co do twojej dignozy powiem szczerze że rozrusznik po odpaleniu lekko zapiszczy tak jak by to był bendiks walnięty.Musze chyba zacząć od rozrusznika bo zrobienie sterownika (500 zł) powiedział że elektryk coś tam mostkuje i jest ok.

[ Dodano: 17 Lis 2009 20:27 ]
PinkFloyd pisze:
chudy1979r. pisze:Witam serdecznie.Mam golfa IV 1.9 TDI jak silnik ma temperature 90 stopni i wyłącze go na 3 minuty później ponownie chce go odpalic to kręci około 5 sekund. Jak tak dalej będzie zajade rozrusznik.Proszę o rady
Przeciez masz wszystko opisane w temacie posta
hej witam.

Zrobiłem tak jak mówiłeś wymieniłem szczotkotrzymacz i tuleje rozrusznika koszt 180 zŁ.fAKT ROZRUSZNIK SZUBCIEJ KRĘCI BO TULEJE BYŁY SŁABE A SZCZOTKI TROCHĘ ZJECHANE ALE NA CIEPŁYM I TAK KRĘCI DŁUGO.
U trzeciego juz specjalisty dostałem podobne info Sterownik komputera.Mająone podobno wadę od 1998 r do 2000.Koszt naprawy około 500 zł (naprawa u elektronika)
Niewiem już co mam robić proszę o rady chętnie skorzystam za trafną diagnozę stawiam :pub:



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob lis 21, 2009 19:57

w moim AGR jest zamontowany jakiś przekaźnik który oszukuje komputer (myśli że silnik jest zimny) podnosi mu dawkę i pali na dotyk przez chwilę ma wyższe obroty ale po chwili wraca do normy po odłączeniu jest podobnie jak w większości przypadków zimny pali super a na ciepłym trzeba kręcić czasem z 7 sekund a z przekaźnikiem pół obrotu i chodzi :))


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 154 gości