VW Bora pojemnosc zbiornika paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

biegi4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2009 17:42
Lokalizacja: 3miasto

VW Bora pojemnosc zbiornika paliwa

Post autor: biegi4 » czw lis 12, 2009 22:44

Witam posiadam VW bora 99 rok 1,9 tdi., mam pytanie jak pojemny jest zbiornik paliwa . Poniewaz jak mam troche powyzej polowy zbiornika to wchodzi mi 40 L pod korek i wydaje mi sie ze troche za duzo . Dziekuje za pomoc


Biegi

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw lis 12, 2009 23:18

Zbiornik taki jak w golfie - 55l, a jak ci 40l na pol baku wchodzi to albo masz w baku plywak zgiety w jakis dziwny sposob, albo wskaznik na desce oszukuje.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lis 12, 2009 23:31

piotrek1313 pisze:Zbiornik taki jak w golfie - 55l, a jak ci 40l na pol baku wchodzi to albo masz w baku plywak zgiety w jakis dziwny sposob, albo wskaznik na desce oszukuje.
Ja do swojego jak rezerwa sie zaświeci po korek wleje 62l ( paliwo stoi równo z krawedzia i juz nie opada ) a jest w baku jeszcze z 7 litrów, a jak mam połowe i po korek po odpowietrzeniu jak leje i przyciskam przycisk to i tez z 40 litrów wleje. A jak leje do odbicia jest ok 13 litrów mniej niz po korek
Ostatnio zmieniony czw lis 12, 2009 23:32 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw lis 12, 2009 23:55

Cos nie bardzo. Wychodziloby ze zbiorniki w Waszych autach maja po 70 litrow, przy czym wg VW maja 55l. Ja u siebie zaraz po zapaleniu rezerwy wlewam niewiele ponad 50 litrow (pod korek). No i nie mam wgniecionego baku gdyby to komus przyszlo do glowy :grin:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lis 13, 2009 00:06

piotrek1313 pisze:Cos nie bardzo. Wychodziloby ze zbiorniki w Waszych autach maja po 70 litrow, przy czym wg VW maja 55l. Ja u siebie zaraz po zapaleniu rezerwy wlewam niewiele ponad 50 litrow (pod korek). No i nie mam wgniecionego baku gdyby to komus przyszlo do glowy :grin:
Jak tankujesz to pistolet nie wkładaj do konca tylko trzymaj w reku i lej do paku paliwo naciskajac odpwoietrznik z lewej strony- za każdym razem mi tyle wchodzi i na różnych stacjach, kiedyż weszło mi 3 litry jeszcze wiecej jak jechałem do Niemiec i w domu podniosłem ze strony wlewu na lewarku samochód i jeszcze mi troche weszło :grin: . Jak sie chce to mozna :grin:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt lis 13, 2009 00:20

Ja do dziś nie doczekałem się fotek obiecanych przez kolegów z forum odnośnie magicznego odpowietrznika :helm: U mnie chyba tego nie ma i tyle.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 00:26

No przeciez pisze ze wlewam pod korek :chytry: Tyle ze bez wciskania odpowietrznika, trzymam "pistolet" w rece i powoli dolewam do pelna az przestanie bulgotac. Po takim zalaniu wskazowka poziomu paliwa pokazuje max przez 50km i dopiero po tym dystansie zaczyna opadac w dol (wypala to co w rurze dolotowej do baku)
Bede musial sprobowac z tym odpowietrznikiem, ale szczerze mowiac nigdy wczesniej tego nie robilem. Poza tym wejdzie mi 12l wiecej w stosunku do mojej metody??? :kac:
Paliwo tankuje zawsze na tej samej stacji, co prawda przeplacam bo to chyba najdrozsze BP w miescie, ale jak dotad nigdy mnie nie zawiedli (odpukac...) w zeszla zime odpalilem od strzala passata B3 2.0 16V przy -15, po dwumiesiecznym postoju na mrozie i zalanego jeszcze "niezimowym" paliwem :)

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 23:27 ]
Haki pisze:Ja do dziś nie doczekałem się fotek obiecanych przez kolegów z forum odnośnie magicznego odpowietrznika :helm: U mnie chyba tego nie ma i tyle.
No ja o tym pierwszy raz sie dzis dowiedzialem :jezor:

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 23:29 ]
Haki, a ile Ty wlewasz??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lis 13, 2009 00:37

Spróbuj jak leje z nacisnietym cały czas odpowietrznikiem to jak doleje po full to juz nie opada i wskazówka na desce dopiero po ok 300km rusza sie milimetr od pełnego

[ Dodano: Czw 12 Lis, 2009 ]
Jak odkręcisz korek wlewu po lewej stronie wewnętrznej wlewu na jego krawędzi jest czarny mały walcowaty przycisk - nacisnij go pistoletem do przodu i lej paliwo, ja go dopiero naciska jak pistolet odbije wtedywyciagam pistolet z baku naciksam nim przycisk i leje na półgwizdka paliwo i dochodzi po full i w baku wtedy nie ma pwietrza i wchodzi wiecej paliwka.
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 00:44 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 01:05

Jutro zajrze czy tez mam takie cudenko :) Bo nie powiem ze ucieszylbym sie z dodatkowcyh 12l (nie jestem z tych co tankuja "za 50,-", lubie zalac pod korek bo poza tym ze rzadziej jestem na stacji to przy okazji wiem ile mi auto spala)

Tak w ogole to odeszlismy troche od tematu :chytry: zakladajac ze kolega biegi4 nie korzysta z magicznego odpowietrznika to chyba jednak cos oszukuje jego wskazanie poziomu paliwa?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pt lis 13, 2009 09:03

Kolego piotrek1313 nie wiem ile mi wchodzi - bo 90% paliwa zalewam z bańki :bajer:
Ps. dziś popatrzę za tym guziczkiem..
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 09:03 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 12:25

Podpinam temat, w ktorym jest o odpowietrzniku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=108988

Bylem wlasnie w aucie, zaraz zalacze zdjecia :)

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 11:43 ]
Tak to niby wyglada :dol: ... a jak dziala to sprawdze przy nastepnym tankowaniu (zaleje tak jak normalnie zalewam pod korek, a pozniej wcisne to ustrojstwo i sprobuje cos jeszcze upchnac) :) Generalnie nigdy na to nie zwrocilem uwagi :grin: Musze sprawdzic czy w lupo mam to samo.

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie, zaczerpniete z zalaczonego przeze mnie tematu, czy jak zaleje pod korek i np od razu zaparkuje auto na sporym sloncu to czy nie spowoduje to jakiegos wycieku? Na logike biorac to powiedzialbym ze paliwo zacznie uchodzic przez korek...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lis 13, 2009 12:46

piotrek1313 pisze:Podpinam temat, w ktorym jest o odpowietrzniku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=108988

Bylem wlasnie w aucie, zaraz zalacze zdjecia :)

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 11:43 ]
Tak to niby wyglada :dol: ... a jak dziala to sprawdze przy nastepnym tankowaniu (zaleje tak jak normalnie zalewam pod korek, a pozniej wcisne to ustrojstwo i sprobuje cos jeszcze upchnac) :) Generalnie nigdy na to nie zwrocilem uwagi :grin: Musze sprawdzic czy w lupo mam to samo.

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie, zaczerpniete z zalaczonego przeze mnie tematu, czy jak zaleje pod korek i np od razu zaparkuje auto na sporym sloncu to czy nie spowoduje to jakiegos wycieku? Na logike biorac to powiedzialbym ze paliwo zacznie uchodzic przez korek...
Leje tak zawsze jak ma MKIV po korek z odpowietrznikiem , nawet robie tak z zaleje po korek z przytrzymanymodpwietrznikiem jest full nie leje przytrzymam odpwoietrznik paliwo jeszcze opadnie z 2 cenymetry i wlewam az nie opada i od 3 lat nigdy nawet w upał a był ponad 30 st. paliwo sie nie wylewało. Ale wiadomo jak zatankujesz przejedziesz ok 20km to juz ponad litr paliwa nie bedzie w baku wiec nie ma problemu. Poza tym przydaje sie jak jedziesz w trase- ponad 10 litrów paliwa wiecej :grin:
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 12:54 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 13:07

Mi zawsze wchodzi jeszcze gdzies 4-5 litrow paliwa od momentu kiedy pistolet odbija, myslisz ze wejdzie mi jeszcze dodatkowe 5??
Ja zawsze tankuje w drodze powrotnej a od stacji do domu mam niecale 1,5km, boje sie zeby jaj kiedys nie bylo :chytry:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lis 13, 2009 13:11

piotrek1313 pisze:Mi zawsze wchodzi jeszcze gdzies 4-5 litrow paliwa od momentu kiedy pistolet odbija, myslisz ze wejdzie mi jeszcze dodatkowe 5??
Ja zawsze tankuje w drodze powrotnej a od stacji do domu mam niecale 1,5km, boje sie zeby jaj kiedys nie bylo :chytry:
Wejdzie mi po odbiciu ok 12-13 litrów jeszcze z przyciskiem , gdybym miał problem to bym tan nie tankował, a ja zawsze tankuje po full. Spróbuj a sam sie przekonasz ze nic sie nie stanie. Np w maluchu i Cinguecento zawsze jak sie lało udawało sie zalac po korek i paliwo juz nie opadało tak amo w motorze i czy tam w związku z tym paliwo sie wylewało :bajer: chyba ze bak był dziurawy lub waz do baku nieszczelny :hmm:
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 13:12 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 86 gości