wymiana termostatu, cos jest nie tak

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

wymiana termostatu, cos jest nie tak

Post autor: Cordoba » wt lis 03, 2009 20:10

witam
właśnie wymieniłem termostat. Poczytałem trochę na forum i kupiłem termostat Wahlera. Teraz autko szybko się zagrzewa bo po 2 km wskazówka temperatury jest juz w pionie. Tylko jak sprawdzić czy termostat jest sprawny? bo wydaje mi sie ze silnik zabardzo sie nagrzewa. Nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy cos jest nie tak ? Jak odkręcam korek w zbiorniczku wyrównawczym to wypluwa mi troche plynu.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt lis 03, 2009 20:40

Jak odkręcam korek w zbiorniczku wyrównawczym to wypluwa mi troche plynu.
Faktycznie coś jest jest nie tak. Jakie ciśnienie w wężach?

2KM do pełnego zagrzania silnika to faktycznie za krótko.

Jak sytuacja wyglądała przed wymianą termostatu?


www.elektrotom.eu

michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » wt lis 03, 2009 20:40

Jezeli wskazowka podniesie sie do pionu jak to okresliles i podczas jazdy nie rosnie bardziej temperatura to wszystko jest ok.Skontroluj tylko poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym ale nie odkrecaj szybko korka na rozgrzanym silniku bo mozesz sie niemile zaskoczyc.Ja przez glupote odkecajac korek na goracym silniku pozbylem sie skory na twarzy. :goof:



Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » wt lis 03, 2009 20:44

wcześniej po przejechaniu 40 km z predkością 120 KM/h wskazówka ledwo drgneła.
Czyli mam zaufać wskaźnikowi temperatury ? idzie szybko w góre a potem stoi pionowo cały czas.( sorry ze tak pisze ale nie mam skali, w pionie pewnie bedzie 90 °) co do ciśnienia w przewodach to wydaje się normalne, są twarde ale myśle ze w normie.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 20:49 przez Cordoba, łącznie zmieniany 1 raz.



tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » wt lis 03, 2009 22:18

Możesz mieć czujnik temp. walnięty. Bo wydaje mi sie niemożliwe żeby auto po 2km rozgrzało sie do tej temperatury.Czy na postoju jak odpalisz silnik temp. też tak rośnie?



Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » wt lis 03, 2009 22:19

Tez rośnie, ale wolniej niż podczas jazdy. W czasie dynamicznej jazdy wskazówka szybko
idzie w górę, do pionu i tak juz zostaje . Moze to było 5 km ale i tak bardzo szybko rośnie .

Niech ktoś wyjaśni. Jeśli termostat by sie nie otwierał do chłodnica bedzie zimna ?
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 22:24 przez Cordoba, łącznie zmieniany 2 razy.



tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » wt lis 03, 2009 22:36

Tak, będzie zimny wąż idący od termostatu do chłodnicy u dołu.Zapal silnik i obserwuj jak wzrasta temp. silnika.Możesz mu lekko dodać gazu tak do ok. 2tys zeby sie szybciej zagrzał. I jak temp. dojdzie do ok.80st C "macaj" ten wąż na dole czy się coś nagrzewa.jeżeli tak przy 90st. C będzie czuć że wąż robi sie ciepły to jest ok, a jeżeli Ci zacznie wywalać płyn przez zbiorniczek a wąż dalej bedzie zimny to albo termostat jest źle założony albo jest źle dobrany przez sprzedawce.Czy przy wymianie termostatu założyłeś go dobrze?Mogłeś go sprawdzić przed założeniem wrzucając do gotującej sie wody czy sie otwiera.



Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » wt lis 03, 2009 22:44

A co można zrobić źle, zakładając termostat ?
Sprzedawca dał mi termostat Wahler 4253.87D według katalogu powinien pasować.
Ostatnio zmieniony wt lis 03, 2009 22:53 przez Cordoba, łącznie zmieniany 2 razy.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt lis 03, 2009 23:14

Cordoba pisze: Wahler 4253.87D według katalogu powinien pasować.
I jest dobry, tylko czy faktycznie się otwiera odpowiednio. Przypuszczam, że tak, niemniej spr, jak to wcześniej radzono, dolny wąż chłodnicy podczas nagrzewania.

Nie chcę się zbłaźnić, ale warto by skontrolować tą temperaturę na vagu (AAZ nigdy nie podpinałem) i wszystko byłoby jasne.
Poprawiłeś, że pomiar zaobserwowałeś jednak na odcinku 5km, i jest to możliwe, aby nagrzał się w tym czasie. Może TD grzeje się szybciej. Moja golfina potrzebuje przy obecnej temp ok 8km ale to TDI i termostat jest dokładnie taki sam. pozdro


www.elektrotom.eu

Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » wt lis 03, 2009 23:28

można źle zamontować termostat? Robiłem to według FAQ, odkręciłem pompę wspomagania i dostałem sie do termostatu, wyciagnąłem stary i włożyłem nowy. Tylko nie wiem czy nie popełniłem błedu czy on powinien ciasno sie trzymać czy wypadać ? przytrzymałem go palcem i docisnąłem tym plastikowym kolankiem.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt lis 03, 2009 23:45

Cordoba pisze:Robiłem to według FAQ
I ja też, dwa razy.
Cordoba pisze:zy on powinien ciasno sie trzymać czy wypadać ?
Dokładnie nie pamiętam, ale chyba faktycznie miał deczko luzu, niemniej to przecież nie ma znaczenia - przecież się nie odwrócił :grin:


www.elektrotom.eu

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt lis 03, 2009 23:48

Cordoba pisze:można źle zamontować termostat?
mozna, teraz juz ci nie powiem jak bo zapomnialem



tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

Post autor: tomecki83 » wt lis 03, 2009 23:55

Jak założyłeś go tak jak na zdjęciach z tego postu :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... termostatu

to dobrze założyłeś.
Wina może tkwić w źle działającym termostacie lub po prostu odpowietrzał się jeszcze układ i stąd to wypluwanie płynu. Czy dalej się to pojawia?



Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » wt lis 03, 2009 23:57

według tego FAQ to robiłem. Jutro muszę przejechać 100 km wiec sprawdzę co sie bedzie działo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości