Wibracje chrobotanie sprzeglo czy dwumas w AJM 85kw ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Wibracje chrobotanie sprzeglo czy dwumas w AJM 85kw ?

Post autor: gatokane » ndz lis 01, 2009 12:03

Witam .
Mam takie oto objawy- po poszczeniu pedalu sprzegla na luzie (nie zawsze) slychac dziwne chrobotanie i duza wibracje na calym nadwoziu lacznie z kierownica dodam ze jest to nie zawsze czyli nieraz puszcze pedal i wszstko OK a innym razem to co napisalem wyzej. Podczas takiego chrobotania i wibracji jak wcisne pedal to wszystko zanika a zdaza sie tez iz nie ma tego zjawiska wogle po puszczeniu sprzegla ,po prostu chrobocze to pedal do dolu i po ponownym puszczeniu albo jest to albo cisza? Prosze moze ktos wie co moze byc nie tak .Silnik moim zdaniem chodzi rowno i slyszalne to jest wewnatrz auta nie ma zadnego szarpania itd. Mam pytanie jak to dwumas czy mozna zmienic w tym silniku na jednomas bo koszt dwumasu jest duzy plus sprzeglo to ponad 2tys a jezdzic z tym mozna ?
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 15:07 przez gatokane, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
josef161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob sty 17, 2009 18:58
Lokalizacja: RLU / BE
Kontakt:

Post autor: josef161 » ndz lis 01, 2009 12:09

Podobnie miałem jak Ty, silnik AHF przy wrzuceniu na luz auto dostawało drgan, chrupotało coś w silniku, pasek z napinaczem o mało nie wyskoczył, szczególnie na właczonej klimie, po wcisnieciu sprzegła ustawało po wcisnieciu gazu i opadnieciu obrotów dalej szarpało, chrupotało w moim przypadku był to dwumas, a auto przy ruszaniu nie szarpało zeby cos ze szprzęgłem miało byc, mechanicy stawiali na alternator na klime... a to dwumas odjechał :bajer: 1500zł komplet LUK'a
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 12:12 przez josef161, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pinoklas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 19, 2009 09:42
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Post autor: pinoklas » ndz lis 01, 2009 14:38

josef161 pisze:Podobnie miałem jak Ty, silnik AHF przy wrzuceniu na luz auto dostawało drgan, chrupotało coś w silniku, pasek z napinaczem o mało nie wyskoczył, szczególnie na właczonej klimie, po wcisnieciu sprzegła ustawało po wcisnieciu gazu i opadnieciu obrotów dalej szarpało, chrupotało w moim przypadku był to dwumas, a auto przy ruszaniu nie szarpało zeby cos ze szprzęgłem miało byc, mechanicy stawiali na alternator na klime... a to dwumas odjechał :bajer: 1500zł komplet LUK'a

U mnie też chroboli od czasu do czasu i bujnie silnikiem na postoju też stawiam na dwumas bede wymieniał tylko troche gotóweczki trzeba naskładac. Ja bede wymieniał na firme Sachs dwumas ze sprzegłem koszt 1500 zł + wymiana 200 zeta . :(

Jak długo można jezdzic z takimi objawami troche mam obawy bo żona jezdzi samochodem do pracy .czy jest taka opcja że nagle stanie i koniec .



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » ndz lis 01, 2009 16:54

mój kolega miał tak w leone jak mu dwumas się kończył,
po wymianie na jednomas + sprzęgło 1Z/G60 itd przeszło

[ Dodano: 01 Lis 2009 15:54 ]
gatokane pisze:dodam ze jest to nie zawsze czyli nieraz puszcze pedal i wszstko OK a innym razem to co napisalem wyze
dodam jeszcze ze miał też dokładnie tak samo, raz było raz nie



Awatar użytkownika
josef161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob sty 17, 2009 18:58
Lokalizacja: RLU / BE
Kontakt:

Post autor: josef161 » pn lis 02, 2009 00:15

niewiem czym grozi taka jazda ja zrobiłem tak ok 200km jak zaczeły sie powarzne objawy przed wyjazdem do szwajcarii wymieniłem cały komplet i z głowy a faktem jest ze cięzka gotówka z tym sprzegłem :bigok: co zrobic kochany Kopciuszek musi smigać :jezor:



Awatar użytkownika
pinoklas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 19, 2009 09:42
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Post autor: pinoklas » ndz lis 29, 2009 17:09

josef161 pisze:niewiem czym grozi taka jazda ja zrobiłem tak ok 200km jak zaczeły sie powarzne objawy przed wyjazdem do szwajcarii wymieniłem cały komplet i z głowy a faktem jest ze cięzka gotówka z tym sprzegłem :bigok: co zrobic kochany Kopciuszek musi smigać :jezor:
Jestem świeżo po wymianie koła dumasowego ,nowy komplet sprzegło + dumas firmy sachs .Chrobotanie przy skrzyni ustało i przede wszystkim drgania silnika jak stałem na swiatłach doprowadzały mnie do furii .A teraz spokój ,miałem pewne obawy przed wymiana bo mechanik nie był pewien że to dwumas ,mówił ze drgania silnika mogą wystepowc przy nie domagającym wtrysku .Ale sie udało ,tarcza sprzegłowa była juz w zasadzie zużyta a koło dumasowe sie zakleszczało i było tez firmy sachs :) przebieg mojego golfa to 180 tys .Za wymiane dumasu ze sprzegłem i wyczyszczenie kolektora z egr zapłaciłem 1700zł mam nadzieje że to dobra cena .Pozdrawiam wszystkich PINOKLAS .



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » ndz lis 29, 2009 19:57

Do autora i innych - napiszcie przy jakim "stanie km" wymienialiście te dwumasy?



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Post autor: gatokane » ndz lis 29, 2009 23:40

Jezeli chodzi o przebieg to mam 181 tys i jak podpowiadaja koledzy wychodzi na dwumas bo raz jest problem na jalowym a innym razem cisza a jaki ty masz przebieg ?



stg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 16, 2009 20:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: stg » pn lis 30, 2009 22:32

witam,wymieniłem przy 220 000 km,miałem podobne objawy



arwam

Post autor: arwam » śr gru 02, 2009 14:29

panowie nie ma któryś z Was padniętej dwumasy na sprzedaż w małych pieniążkach?



Awatar użytkownika
pinoklas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 19, 2009 09:42
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Post autor: pinoklas » śr gru 02, 2009 16:01

arwam pisze:panowie nie ma któryś z Was padniętej dwumasy na sprzedaż w małych pieniążkach?
Kolego szkoda że dopiero dzisiaj o to pytasz ja swoja zostawiłem w piatek u mechanika .
Miałem zabrac ja ze sobą ale sobie odpusciłem.



Awatar użytkownika
gatokane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 31, 2009 22:37
Lokalizacja: Przemysl

Post autor: gatokane » ndz gru 13, 2009 19:35

Diagnozy sa zawsze rozne ale tak jak pisalem na poczatku tego tematu te wibracje i chrobotanie plus czasem przy odpalaniu metaliczne dudnienie wiec rozebralem autko i jednak dwumas padniety a mam nadzieje ze te wszystkie objawy sa przez niego a teraz tylko pozostaje zakup nowego a z tego co czytam w ajm-ch jakiegos zamiennika nie spotkalem a moze jest jednak cos takiego istnieje ?, bo jest ta skrzynia 6-tka i ponoc dlatego jest maly problem(inne sprzeglo).Jak ma ktos dobre rozwiazanie ?



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz gru 13, 2009 20:15

a czy objawem padnietego dwumasa moze byc to ze jak zapale zimne auto i dodam gazu to brzmi silnik normalnie a jak depne sprzeglo to dzwiek sie robi bardziej tępy jakby z -30 st bylo ?


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

remik130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn maja 04, 2009 00:28
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: remik130 » ndz gru 13, 2009 20:21

Witam,

podobny problem (tak mi się wydaje) z padniętym dwumasem (ASZ).

Co mnie jednak zastanawia nad 100% pewnością, po przeczytaniu chyba już wszystkich postów na ten temat wszyscy piszą, że wciśnięcie sprzęgła powoduje brak wibracji i chrobotania i objawy te pojawiają się czasami.
U mnie natomiast czuć wibracje (mocne kierownica, lekko buda) i buczenie cały czas na biegu jałowym, najbardziej teraz przy niskich temperaturach. Wciśniecie sprzęgła nic nie zmienia.

Ostatnio zrobiłem niezdrowy test, ruszanie na 1 lub wstecznym bez gazu i tu silnik dostał mocnych drgawek i chrobotania.

Jednak dwumas ?? poduszki?
Proszę o podpowiedzi przerabiających podobny problem kołem.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości