Nierówna praca zimnego silnika w Golfie IV GTI 1.9TDI 150KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

BrylantGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 24, 2009 19:31
Lokalizacja: Kalisz

Nierówna praca zimnego silnika w Golfie IV GTI 1.9TDI 150KM

Post autor: BrylantGTI » sob paź 24, 2009 20:17

Witam wszystkich forumowiczów:)
Od roku jestem posiadaczem Golfa IV w wersji GTI z silnikiem 1,9TDI 150KM i mam z nim pewien problem który dotyczy rozruchu zimnego silnika rano po całonocnym postoju przy temp. ok 5-8stopni.A mianowicie silnik dosc cieżko zapala, łapie po ok. 3-4 obrotach. Zeby bylo smieszniej w koncowej fazie krecenia co któryś raz potrafiła sie zapalić kontolka od ESP, której nie szlo skasować przyciskiem na konsoli centralnej. Dopiero zgaszenie i ponowne uruchomnienie silnika załatwiało sprawę (silnik juz wtedy zapala normalnie na przysłowiowego "strzała"). Problem z kontolka ESP jak narazie sie nie pojawił ale sądze ze na jej pojawianie sie miała wpływ wypalona jedna ze świec zarowych, która została wymieniona na nową. Jednak meritum mojego problemu nie jest to co sie dzieje podczas zapłonu zimnego silnika rano po całonocnym postoju, jednak zaraz po jego uruchomieniu . Wowczas pojawia sie dymienie w kolorze ciemno-szarym, oraz można usłyszeć towarzyszące temu dymieniu stukanie- szarpanie (cos w odgłosu metalicznego szarpania na 2 zebadkach). Odgłos ten wydobywa sie z okolic sprzęgła i skrzyni biegów(dogładnie nie jestem wstanie stwierdzić skad) i również w tym czasie silniczek dymi :(. Sprawe czesciowo zalatwia wcisniecie przegła, które powoduje że odgłos szaprania niejako zanika, jednak da sie wówczas wyczuc na słuch nierówną prace silnika i i oczywiscie silniczek dymi wówczas również :( . Problem zanika całkowicie po przejchaniu dosłownie 50-80 metrów lub gdy pochodzi sobie 10-15 min. Autko bylo na diagnostyce i stwierdzono wówczas przepaloną siwecę zarową, która została wymieniona na nową, poza tym koles stwierdził ze silniczek pracuje prawieze wzorcowo :( i co tu zrobilc :( najepszym wysciem jest sprawdzenie silnika zaraz po odpaleniu na zimnym silniku , kiedy w/w problem sie pojawia :( Ja swoje przypuszczenia kieruje na lejący któryś ze wtrysków , ale to tylko moje przypuszczenia :( bardzo proszę o pomoc :(bo juz nie mam sil i pomysłów
Ostatnio zmieniony sob paź 24, 2009 20:30 przez BrylantGTI, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob paź 24, 2009 22:17

Dobrze by było kolego jakbyś na forum do działu DIAGNOSTYKA logi bloków
013 023 na jałowym
008 011 dynamicznie

i jak to mówią SIĘ ZOBACZY :bajer:
Ostatnio zmieniony sob paź 24, 2009 22:17 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
DJ_PILOT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob gru 23, 2006 20:59
Lokalizacja: WROCŁAW/MAŁKOWICE

Post autor: DJ_PILOT » ndz lis 15, 2009 22:39

Witam przyłączę się do tematu, ja także mam te same objawy jeśli chodzi o falowanie silnka, oraz dziwne dzwięki wydobywające się z kierunku skrzyni, oczywiście to wszystko dzieje się jak auto stoi przez noc. proszę o pomoc


AKTUALNE MK IV ARL 4MOTION->
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3954738#3954738

BYŁE MK IV ARL --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3372961#3372961

BYŁE MKIII AFN --->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1761601#1761601

spidy86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 28, 2008 18:56
Lokalizacja: Siemiatycze/Białystok

Post autor: spidy86 » pn lis 16, 2009 09:21

ARL-le tak mają z rana na zimnym silniku wiem z doświadczenia, to fabyczne i normalne już miałem ten temat z mechanikiem. więc się nie przejmuj.


GOLF IV TDI GTI 150 KM (110kw) ARL 2001 Black Pearl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=280129

BrylantGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 24, 2009 19:31
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: BrylantGTI » wt lis 17, 2009 14:18

jesli chodzi o swiece to zostało to tak zrobione tylko i wylacznie celem sprawdzenia czy cos to pomoze ... licze sie ze kinieczna jest wymiana wszystkich 4 swiec... jesli chodzi wariowanie ARL jak jest zimny to w tym momecie moge powiedziec ze moga byc to 2 rzeczy... albo jeden z pompowtrysków lub klopoty z kompresja na jednym garnku i w tym kierunku ida poszukiwania... lada dzien bede mial robiona pelna diagnostyke na zimnym motorku + spradzanie kompresji i pompowtrysków w momecie gdy w/w zjawisko sie ujawnia. napisze co jest wina takiego zachowania sie silnika



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » wt lis 17, 2009 14:24

spidy86 pisze:ARL-le tak mają z rana na zimnym silniku wiem z doświadczenia, to fabyczne i normalne już miałem ten temat z mechanikiem. więc się nie przejmuj.
No nie wiem. Ja mam ARL i jak dotąd silnik pracuje idealnie równiutko czy to zimny czy ciepły...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości