zabawa bezpiecznikami i rozrusznik nie kręci :(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jeckim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 24, 2009 18:24
Lokalizacja: Kobyłka

zabawa bezpiecznikami i rozrusznik nie kręci :(

Post autor: jeckim » sob paź 24, 2009 18:45

Witam,
rozrusznik w moim aucie nie chce w ogóle zakręcić. Po przekręceniu kluczyka słychac tylko krótkie stuknięcie włącznika elektromagnetycznego i nic sie nie dzieje. Nie jest to wina akumulatora, bo sprawdziłem na drugim a nawet próbowałem odpalić od innego auta. Sprawdzałem wcześniej wszystkie bezpieczniki i mam wrażenie że tym mogłem cos zepsuć. Po za tym przychodzi mi do głowy jeszcze zawieszenie się szczotek rozrusznika, ale pukałem w niego mocno i nic. Po za tym auto nie jest jeszcze aż tak stare, aby pojawiły sie problemy ze szczotkami w rozruszniku. Czy to może byc jakies zabezpieczenie, immobilajzer albo podobne? Ma ktoś jakis pomysł?
auto Bora 1.9 TDI



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob paź 24, 2009 19:20

Autko ma już 7 lat,więc szczotki maja prawo się skończyć.
Ja wymontowałbym rozrusznik,odkręcił dekielek i sprawdził w jakim są stanie.
Miałem to samo i okazało się,że były to szczotki.


AFN 165,5@380,8

Davies1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 24, 2007 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Davies1 » ndz paź 25, 2009 16:49

A może tak na krótko spróbuj odpalić??


Zawsze jest ktoś przed Tobą.

jeckim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 24, 2009 18:24
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: jeckim » pn paź 26, 2009 09:54

witam ponownie,
wykręciłem cały ten rozrusznik, rozkręciłem go aby sprawdzić szczotki, ale okazało się, że są w dobrym stanie. Rozrusznik na zewnątrz trochę skorodowany, ale w środku czysty, z niewielkimi sladami zużycia. Stwierdziłem, ze nie może być on przyczyną takiego zachowania. Ale skoro rozrusznik sprawny, akumulator też, to coś pomiędzy szwankuje. Okazało się, ze to wina złącza między elektromagnetycznym włącznikiem a samym rozrusznikiem. Jest strasznie skorodowane i nie przepuszcza odpowiedniego prądu rozruchowego.Nie wiem czy dobrze sie nazwami posługuje, bo nie jestem mechanikiem, ale zakładam, ze na tym forum wiecie o co chodzi :)
W każdym razie po ciemku widac jak z tego złącza idą iskry przy próbie zapalenia auta. Jak sie nim porusza to nawet zapali. Znalazłem nawet na sieci informacje, ze to dość częsta przypadłość golfów IV.
Teoretycznie można wymienić sam włącznik, albo nawet go wyczyścić, ale jego złącze jest tak skorodowane, ze nie mogę nawet odkręcić śruby. A co gorsza w Intercarsie nie mają takich rozruszników. Chyba najpopularniejszy rozrusznik na rynku (skoda, audi, seat, vw) a oni go nie mają...
Jakby ktoś miał namiar na sklep z rozrusznikami w okolicach Kobyłki, to będę wdzięczny. Mam tez nadzieję, ze mój opis usterki przyda się komuś w przyszłości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości