Znowu cos, rece opadaja...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Znowu cos, rece opadaja...

Post autor: b4k » czw paź 22, 2009 19:25

I znowu jakies niezidentyfikowane dzwieki w moim Golfie. Przypuszczam, ze to lozysko w alternatorze???

Tutaj filmiki, a wlasciwie tylko dzwieki bo ciemno a moj aparat filmikow w nocy nie kreci :-)

K L I K to jest archiwum WinRARa, trzeba rozpakowac. Slychac to w tle klekotu, jakby cos sie zacieralo... :(

Pomozcie koledzy, bo non stop mi cos wyskakuje, a moja dziwczyna traci juz cierpliwosc do tego auta.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw paź 22, 2009 20:25

kolego to może być łożysko alternatora jak i klika innych rzeczy na początek zdejmij pasek od alternatora oceń luzy na wirniku i odpal auto bez paska jeśli hałas ustanie to trzeba sprawdzić alternator pompe wspomagania jak i wszystko co chodzi na tym pasku


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » czw paź 22, 2009 20:41

A co jeszcze chodzi na tym pasku? Dzwiek jakby sie cos zacieralo, wiec pewnie to jakies lozysko :/



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw paź 22, 2009 21:01

Alternator, popma wspomagania oraz klima jeśli masz choć jak klima nie działa to sprzęgło ją rozłącza zdejmij pasek i będziesz wiedział czy hałasuje coś co na mim chodzi


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » czw paź 22, 2009 21:25

AC mam. Dobra jutro tak zrobie. Z takich "nienormalnych" rzeczy to jeszcze mam tak ze nie slysze ostatnio turbo, nie "swista" tak jak kiedys, raczej cisza, auto jakby slabsze, ale niewiele (moze mi sie wydaje, bo ostatnio troche mocniejszym pojezdzilem) - max 20% bym nieobiektywnie powiedzial. Myslalem najpierw, ze sie kata zatkal.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » czw paź 22, 2009 23:42

jesli to to co u mnie to na foto ponizej duza czerwona strzalka wskazuje teleskop od napinacza paska od wspom. klimy i altka widac go odrazu , mi to wlasnie on takie dzwieki prezentowal zanim namierzylem winowajce, poruszaj nim na boki jak silnik pracuje ewentualnie docisnij w str. silnika jak ustanie halasowac masz winowajce



cornyvlad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 05, 2007 16:16
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: cornyvlad » pt paź 23, 2009 02:20

Moze byc i łozysko altka, jesli nie sam to sprawdz to u kogos kto robi alternatory, przynajmniej pozmoze wyelimonowac inne rzeczy; u mnie halasowalo sprzegielko, choc pierwsza diagnoza byla wlasnie napincza paska. Suma sumarum mam nowe sprzegielko i napinacz. Mam tez inny odglos ktorego na razie nie moge wyeliminowac :(



Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » pt paź 23, 2009 09:49

antojuja, dzieki za foto, przycisnalem dziada w strone silnika i przestal halasowac. Powiedz mi teraz tak, czy moge wymienic sama rolke, czy caly napinacz trzeba? Rolka kolo 50zl a caly napinacz 230zl :(

[ Dodano: 23 Paź 2009 09:52 ]
cornyvlad, sorki, przez przypadek wcisnalem "ignoruj", gdyby ci sie cos pojawilo to to zignoruj :) A co do dziwnych dzwiekow to mam ich juz serdecznie dosyc :(



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt paź 23, 2009 09:58

w moim TDI jest to część nierozbieralna, tu masz coś takiego
http://www.allegro.pl/item792338531_rol ... assat.html



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt paź 23, 2009 10:23

b4k pisze:antojuja, dzieki za foto, przycisnalem dziada w strone silnika i przestal halasowac. Powiedz mi teraz tak, czy moge wymienic sama rolke, czy caly napinacz trzeba? Rolka kolo 50zl a caly napinacz 230zl :(

[ Dodano: 23 Paź 2009 09:52 ]
cornyvlad, sorki, przez przypadek wcisnalem "ignoruj", gdyby ci sie cos pojawilo to to zignoruj :) A co do dziwnych dzwiekow to mam ich juz serdecznie dosyc :(

posluchaj to 3 lata temu naprawial mi znajomy mechanik i z tego co pamietam (moge teraz sie pomylic) to wymienil albo sam teleskop albo tuleje mocujace w nim samym to przez nie wlasnie tak telepie i chalasuje bo sa wyrobione i dlatego mozna nim swobodnie poruszac na boki



Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » pt paź 23, 2009 10:35

czyli da sie ten napinacz naprawic, tylko musze znalezc mechanika, bo wiekszosc pewnie powie, ze nowy napinacz trzeba



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » pt paź 23, 2009 22:51

podpinam sie pod temat
też mi grzechocze ten teleskop, jak lekko naciskne palcem jest cisza, mam pytanie czy można dorobić te tuleje we własnym zakresie???? jest jakis konkretny sposób??? może od czegos innego mozna dopasować??? kombinował ktoś kiedyś z tą tulejką???
ciezko dostać ten sam amortyzatorek(teleskop) a szkoda kasy bulić na kompletny napinacz :/


Obrazek

neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: neox » sob paź 24, 2009 01:15

Czy można tak jeździć czy lepiej wymienić ? U mnie to samo :/ ...


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob paź 24, 2009 12:30

mozna ale napinacz juz nie spelnia w pelni swojego zadania w koncu ma luzy, ja jezdzilem tak 2 mies zanim to usunalem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 144 gości