Popychacze albo pompa oleju?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Popychacze albo pompa oleju?

Post autor: TDiesel » wt wrz 29, 2009 11:01

Koledzy, ostatnio przy okazji wymiany rozrządu wrzuciłem 8 sztuk nowych popychaczy INA. Jednak rano dalej przy odpalaniu przez kilka sekund klekocze i jak jest już nawet 15 stp to przez pierwsze metry jak jadę to strasznie głośno klekocze. Praktycznie tak samo jak było wcześniej. Gościu co mi to robił, od razu przy wymianie powiedział, że często ludzie popychacze wymieniają, które na ogół jeszcze sprawne są a problemem jest pompa oleju - a dokładnie zaworek zwrotny, który z czasem przepuszcza olej i potem nim olej znowu do góry zaciągnie, to stukają popychacze.

Pytanie mam do Was czy aby to napewno ten zaworek? Czy idzie sam zaworek zmienić? Czy trzeba całą pompę? Od razu mówię, że kontrolka od ciśnienia oleju natychmiast po odpaleniu znika i nawet nie mrugnie, także ciśnienie raczej dobre jest, tylko ten zaworek...

Proszę o pomoc :)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » wt wrz 29, 2009 12:04

Wychodzi na to ze wpakowales sie niepotrzebnie w koszty. Jak mozesz to powiedz ile Cie wyszla wymiana popychaczy? U mnie raz stukaja raz nie na zimnym to zawsze a na cieplym roznie czasami wystarczy dodac lekko gazu i przestaja.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: TDiesel » wt wrz 29, 2009 12:06

224 zł za cały komplet - także nie było tragedii - za robotę nie liczył, bo to przy okazji wymiany rozrządu. Ale co z tym zaworkiem???



mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

Post autor: mewa2002 » wt wrz 29, 2009 23:39

Dołaczam sie do tematu, bo tez wymienilem ostatnio szklanki bo tamte stukaly bez przerwy, a teraz gdy zapale stukaja przez 2-3 sekundy. Czy tak powinno byc? Czy to tez wina tej pompy?



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » śr wrz 30, 2009 12:19

tak powinno być , zanim olej dotrze do popychaczy mija 2-3 sek.pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 249 gości