pada AAZ. co powiece na 1.6td z osprzętem od 1.9??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

pada AAZ. co powiece na 1.6td z osprzętem od 1.9??

Post autor: rysiu_89 » pn wrz 14, 2009 13:24

ponieważ mój silnik aaz w golfie już pada powoli wpadłem na myśl jakby śmigał golf III z silnikiem np SB lub JR z osprzętem od AAZ. do tego jakiś IC. moc około 80-90 km zupełnie by mnie zadowalała. skłaniałbym sie raczej bardziej pod kątem ekonomi. czy spalałby on mniej niż standardowy aaz?aa i jeszcze jedno.. która ze skrzyń ma dłuższą piątkę: standardowa od aaz czy 4t?

PS. nie pytajcie co pada w aaz i czemu nie remont. chodzi tu tylko o pomysł 1.6 w golfie III

[ Dodano: 14 Wrz 2009 21:28 ]
heh mam rozumieć że nikt się nie wypowie w moim temacie?



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » pn wrz 14, 2009 21:29

widzialem juz taki silnik w MK3, calkiem przyjemnie sie tym jezdzilo, byl to wlasnie sb.



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » pn wrz 14, 2009 21:33

chciałbym jeszcze poznać opinie ludzi którzy mieli doczynienia z obydwoma silnikami? czy 1.6 bedzie pracował głośniej? który g was jest żywotniejszy? no i jeszcze jak jest z tymi przełożeniami skrzyni. byłbym bardzo wdzieczny za pomoc



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt wrz 15, 2009 21:49

W aaz jest skrzynia CCH chyba 4T jest dłuższa , miałem golfa III i powiem że chodził głośniej niż moją II , sądzę że pchanie się w 1.6 nie jest dobrym rozwiązaniem III jest cięższa a powiem że AAZ palił mi mniej niż 1.6 szczególnie przy wyższych prędkościach


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

arwam

Post autor: arwam » wt wrz 15, 2009 21:51

rysiu_89,

silnik 1.6 z racji krótszego skoku tłoka będzie miał mniejszy moment obrotowy i będzie bardziej wysilonym silnikiem.
do MK3 lepiej jednak jest dać silnik 1.9
1.6 też będzie jeździł ale tam z racji większego obciążenia łatwiej będzie o uszkodzenie głowicy zwłaszcza jeśli auto będzie eksploatowane na krótkich przebiegach bo w tych silnikach głowice to pięta Achilesowa ewentualnie jak chcesz to ja mam Silnik AAZ na sprzedaż w stanie BDB z osprzętem cena będzie duża ale i tak nie odzwierciedla tego co w niego włożyłem.
pompa 11mm turbo T3 powinny sobie jakoś dawać radę z MK3 :helm:

więcej w temacie o moim aucie



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt wrz 15, 2009 22:22

arwam pisze:silnik 1.6 z racji krótszego skoku tłoka będzie miał mniejszy moment obrotowy i będzie bardziej wysilonym silnikiem.
155 przy 2500 w SB do 150 prz 2400 w AAZ.Więc raczej większy moment obrotowy + pięć koników w zapasie :bajer:
Ostatnio zmieniony wt wrz 15, 2009 22:25 przez bongo, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » wt wrz 15, 2009 23:00

bongo,

mam porównanie ja w swoim i do lekkiego auta lepszy jest 1.6 ale do MK3 łatwiej będzie można uszkodzić głowicę.
po drugie czytaj z uwagą autor pisze albo 1.9 albo 1.6 z osprzętem od 1.9.
czytanie ze zrozumieniem się kłania :wink:
Pozdrawiam.
rysiu_89, napisz może jeszcze w jakich warunkach na codzień użytkujesz auto to będziemy Ci mogli konkretniej doradzić bo na razie przedstawiliśmy Ci tylko zalety i wady obu typów silników



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr wrz 16, 2009 19:49

arwam pisze:czytanie ze zrozumieniem się kłania
No tak,przepraszam :blush:
arwam pisze:mam porównanie ja w swoim i do lekkiego auta lepszy jest 1.6 ale do MK3 łatwiej będzie można uszkodzić głowicę.

Te sto pare kilo więcej wagi mkIII,to raczej głowicy nie uszkodzi.Zresztą blizniaczy silnik SB czyli RA był montowany w sporo cięższym Passacie B3 i powiem że całkiem przyjemnie się nim jezdziło :bajer:
arwam pisze:czytaj z uwagą autor pisze albo 1.9 albo 1.6 z osprzętem od 1.9.
Czytaj z uwagą:
rysiu_89 pisze:SB lub JR z osprzętem od AAZ. do tego jakiś IC. moc około 80-90 km
Czyli dłubany :bajer:
Ale rozumiem że szukasz kupca na silnik tak że spoko :bigok:
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » śr wrz 16, 2009 20:01

bongo pisze:Te sto pare kilo więcej wagi mkIII,to raczej głowicy nie uszkodzi.Zresztą blizniaczy silnik SB czyli RA był montowany w sporo cięższym Passacie B3 i powiem że całkiem przyjemnie się nim jezdziło :bajer:
kolego nie zapominaj o Audi :grin: 1200 kg i td 70 kM daje spoko radę , o SB i RA w B3 nie wspomnę :bajer:
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 20:08 przez vision, łącznie zmieniany 2 razy.



arwam

Post autor: arwam » śr wrz 16, 2009 21:52

bongo pisze:Zresztą blizniaczy silnik SB czyli RA był montowany w sporo cięższym Passacie B3 i powiem że całkiem przyjemnie się nim jezdziło :bajer:
ale stopniowanie skrzyni już całkiem inne niż w 1.9 wiem bo jeździłem trochę paskiem z SB pod maską i tym passatem z którego silnik u mnie siedzi
bongo pisze:Ale rozumiem że szukasz kupca na silnik tak że spoko :bigok:
nie koniecznie jak sięsprzeda to dobrze a jak nie to też dobrze wtedy poczekamy jak osiągnę 200PS i przesiadka na TDI i 280PS a potem 2.5TDI i 3XX PS

[ Dodano: 16 Wrz 2009 21:54 ]
vision pisze:kolego nie zapominaj o Audi :grin: 1200 kg i td 70 kM daje spoko radę , o SB i RA w B3 nie wspomnę
vision, to nie daje rady tylko się toczy wiem bo takie samo w domu jest i jeździ nim teraz mój ojciec choć jeśli przesiądę się na TDI a nei sprzedam swojego motoru to już ojciec jest na niego chętny :P



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » czw wrz 17, 2009 17:08

arwam pisze:to nie daje rady tylko się toczy wiem bo takie samo w domu jest i jeździ nim teraz mój ojciec
nie ubarwiaj :chytry:

[ Dodano: 17 Wrz 2009 17:10 ]
arwam pisze:nie koniecznie jak sięsprzeda to dobrze a jak nie to też dobrze wtedy poczekamy jak osiągnę 200PS i przesiadka na TDI i 280PS a potem 2.5TDI i 3XX PS
kiedy :grin: , hamuj obecny setupu
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 17:14 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » czw wrz 17, 2009 22:07

vision pisze:hamuj obecny setupu
obecnego setupu nie shamuję bo za jakieś dwa dni moja T3 zmieni właściciela a ja chwilowo na K14 się przesiadam. a potem się zobaczy co się mi uda zamontować

ale wtedy napewno będzie coś większego niż K24 czy T3



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt wrz 18, 2009 19:10

AAZ zachowuje się zupełnie inaczej niż 1.6.
Td z dwójki z osprzętem od AAZ będzie może nawet i wolniejszy niż seryjny 1.9 (jeśli mu dasz np k03) Ogólnie to jeśli kupiłbyś 1.6 to musisz się liczyć z tym ze przynajmniej drugie tyle trzeba wydać na mody, bo inaczej się nie da jeździć. Po zmodzieniu nareszcie zaczyna się toczyć jakoś normalnie, ale i tak jest mniej przyjemny do jazdy na codzien od 1.9, jak wciskasz gaz to nic się nie dzieje, tylko dym, jak wskazówka obrotomierza mija 3000 masz wykop, kolejny stopień wtajemniczania to jakieś 4200-300 obr/min, wtedy da się odczuć drugi schodek, mówię bardzo nieprzyjemne na mieście - wszyscy się dziwnie gapią a ja próbuję tylko ruszyć z pod świateł :P
Dzień takiej jazdy po mieście i wracasz sobie z bólem karku do domu, gdzie spokojnie na luzie wymieniasz sprzęgło, popijając browca, zastanawiasz się jak to można tak przepijać 200 złotych na tydzień, że to się temu silnikowi nie odbija na zdrowiu?

Żeby nie nudzić, 1.6 trzeba lubić.


Żeby nie było moja dziewczyna ma AAZZZZzzzzz :wink: Daje rade, ale mam wrażenie że to jest silnik od ciężarówki. I jest ciężki, gorzej się auto prowadzi.
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 00:08 przez t0mal, łącznie zmieniany 3 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 154 gości