Dziwnie przyspiesza

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mk3 Tdi AFN CC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 18:58
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Dziwnie przyspiesza

Post autor: Mk3 Tdi AFN CC » wt wrz 08, 2009 15:14

Witam
Mam następujacy problem z moim golfem mk3 tdi afn zauwazyłem a raczej usłyszalem i poczułem ze podczas gwałtownego wcisniecia gazu podczas przyspieszania auto na początku rwie zdrowo do przodu przy okolo 2,5 tys odpuszcza idzie dalej ale da sie odczuc nagly spadek mocy potem to róznie czuc ze wyrwie znowu albo nie no i przy tym wszystkim turbina wydaje dzwiek tak jakby sie dodawało i ujmowało gazu. To moj pierwszy tdi wczesniej jezdziłem mk2 1.8 16v Pl tam jak załapał to ciągnąl do samego konca:) moze z tad mam takie wrazenie ale jezdze turbo dislami w pracy i niezauwazyłem niczego podobnego. A i dodam ze jak dodaje gazu stopniowo delikatnie wtedy nie odczuwam takich dolegliwosci idzie ładnie w całym zakresie. Wszystkie filtry powymieniane razem z olejem i rozrzadem.

Z tego co czytam to moze byc N75 albo kierownice ale zaden przypadek niepokrywa sie dokonca z moim. Co to moze byc?



Awatar użytkownika
mr_jaru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: wt paź 17, 2006 15:12
Lokalizacja: Zamość/Wrocław
Kontakt:

Post autor: mr_jaru » wt wrz 08, 2009 15:28

dołączę sie do tematu kolego bo mam ten sam objaw i za cholerę nie mogę dojść w czym tkwi problem.wymieniłem n75,przepływke,wszystkie wezyki i dalej mam ten objaw.Moze ktoś na forum ma lub miał podobny problem i wie jak mu zaradzić:)
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 15:30 przez mr_jaru, łącznie zmieniany 2 razy.


jaru

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » wt wrz 08, 2009 15:43

Ja przyśpieszałem i powiedzmy, że przy 100km/h czułem delikatne szarpnięcie, po czym jechał dalej dobrze. I tak kilka dni, później było już tylko gorzej. Jak załapał "muła" to na dobre i tylko ponowne odpalenie pomagało, ale nie mogłem go butować - chyba że z górki, przy niewielkim obciążeniu, to wtedy jechał i jechał... Bawiłem się wszystkim, począwszy od N75, wężyków, przepływki... Nic nie pomogło - tutaj koledzy pisali od początku co jest nie tak wg Nich. W końcu Ich posłuchałem i po dokładnym czyszczeniu turbo ( koszt 400zł ) jak ręką odjął ;-) Nawet B5FL kolegi z silnikiem 2.0 140KM gorzej się zbiera ( ale to pewnie przez automat ;-D ) ...

Jeżeli macie koledzy dostęp do VAGa to zróbcie logi. Możecie poprosić kogoś z forum, w Waszej okolicy na pewno ktoś się znajdzie - zrobicie logi, ktoś doświadczonym okiem oceni i będzie problem z głowy...



Awatar użytkownika
piow11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 17:26
Lokalizacja: Krosno

Post autor: piow11 » wt wrz 08, 2009 15:54

Mk3 Tdi AFN CC, mr_jaru, Spróbujcie rozruszać sztangę w turbinie. Prawdopodobnie przycina się. Ściągajcie i zakładajcie spowrotem przy zapalonym silniku wężyk z gruszki i obserwujcie sztangę. Jeśli się przycina to ręką ruszcie i tak do skutku aż się odblikuje i będzie lżej chodzić (trzeba sporo razy ściągać i zakładać ten wężyk). Następnie spróbujcie się przejechać autem, jeśli problem zniknie to trzeba wyczyścić turbinę, bo takie ruszanie sztangą to tylko na krótką metę. Dodam, że ja tak robię od czasu do czasu żeby zapobiec zapieczeniu sie kierownic mimo, że miałem czyszczone kierownice.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mr_jaru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: wt paź 17, 2006 15:12
Lokalizacja: Zamość/Wrocław
Kontakt:

Post autor: mr_jaru » wt wrz 08, 2009 20:14

tyle ze ja nie mam kierownic tylko zwykłe turbo z WG,sprawdzałęm dzwigienke to niby sie rusza


jaru

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » śr wrz 09, 2009 08:56

mr_jaru pisze:tyle ze ja nie mam kierownic tylko zwykłe turbo z WG,sprawdzałęm dzwigienke to niby sie rusza
Może się jednak przycina i trzeba ją rozruszać



Mk3 Tdi AFN CC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 18:58
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Mk3 Tdi AFN CC » śr wrz 09, 2009 16:23

Panowie powiedzcie jak sie do tej dzwigiwnki dostac bo patrzyłem z góry i jej nie moge zauwazyc trzeba na kanał wjechac zeby tam pomajstrowac?



Awatar użytkownika
piow11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 17:26
Lokalizacja: Krosno

Post autor: piow11 » śr wrz 09, 2009 16:44

Mk3 Tdi AFN CC, Ta dźwignia jest pod tą gruszką co wchodzi do niej wężyk. Jedną ręką (prawą) ściągaj i zakładaj wężyk, a drugą (lewą) wymacasz pod gruszką dźwignię i będziesz czuł czy się opuszcza i podnosi.

[ Dodano: 09 Wrz 2009 16:45 ]
oczywiście wszystko rób na zapalonym silniku

[ Dodano: 09 Wrz 2009 16:47 ]
nie trzeba żadnego kanału. Wszystko robisz przy otwartej masce

[ Dodano: 09 Wrz 2009 16:49 ]
Mk3 Tdi AFN CC, sprawdź od razu ten wężyk czy nie ma w nim dziury



Mk3 Tdi AFN CC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 18:58
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Mk3 Tdi AFN CC » śr wrz 09, 2009 18:06

zrobilem jak mowiles no i ta sztanga opada i sie podnosi w jakim zakresie trudno wyczuc ale wydaje mi sie ze w pełnym wezyk ok jak sie zaklada to słychac jak to tam wszystko zaczyna pracowac. A co do objawów no to sa dalej tylko jakby w wyzszym zakresie obrotow pow. 3 tys ale ciagnie dalej zdrowo moze to jednak moja wyobraznia z Gti na Tdi przesiadka sie kłania chyba jednak na odcinku okolo 2 km moze nawet nie rozbujal sie do 130-140 wiecej miejsca brak to chyba wszystko z nim ok?? na dwojce jak sie depnie to gumy graja fakt łysawe juz ale kulawy motor by raczej nieprzemielił. Nie wiem co o tym juz sadzic. I jeszcze jedno pytanie czy tdi reaguja na dodanie gazu z opuznieniem? przykład 1 ruszam 2 but 3 but ale gaz w podlodze a reakcji brak tak z 2-3s i dalej jedzie niema takiego pier.... jak w benzynie? Sorry ze tak d.... zawracam ale to moj pierwszy tdi i nie mam odniesienia



Tobi80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 14:04
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Tobi80 » śr wrz 09, 2009 18:38

chyba przycinają ci się kierownice w sprężarce w sumie nie jestem pewien ale mam to samo na I biegu jest ok ale zmiana biegu i zmuła , kierownice chyba zostają w punkcie małego oporu i turbo nie ładuje puki nie wejdziesz troche na obroty lub doładowanie rośnie bardzo wolno i nie ma tego strzała na wskażniku doładowania bardzo dobże to widać , wydaje ci się że zapitala bo są overboosty ja miałem na 1,5 bara , troche je rozruszałem i w średnim zakresie obrotów się nie wieszają ale po zmianie biegu tak i to na 3-4 sek , u mnie sztanga też działa na wolnych obrotach jak zakładam i zdejmuję wężyk , ale może zbyt wolno ? nie wiem ? teraz jestem po sofcie i ledwo Leona ASZ dochodzę przez to zmulenie :(


AFN+ 137/305 & 1.8t

Awatar użytkownika
ewaldino
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr paź 29, 2008 20:02
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: ewaldino » ndz wrz 20, 2009 00:26

Mk3 Tdi AFN CC, Tobi80 , mam to samo co Wy czyli zmuła po zmianie biegu przy butowaniu. U mnie jest to tylko chwila ale odczuwalna gdy wale buta od 1 biegu. Fajnie by było gdyby ktoś kumaty się wypowiedział co to moze być, choć też obstawiam kierownice. Nie ma tego gdy jade powiedzmy na 4 jakis czas i pedał w podłoge to idzie odrazu :otepienie:



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » ndz wrz 20, 2009 08:39

mialem podobnie , przeczyscilem przepływke i wywaliłem Kata i juz hasa ...



Awatar użytkownika
ewaldino
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr paź 29, 2008 20:02
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: ewaldino » pn wrz 21, 2009 00:03

Hmmm... chyba pojadę pierw na szczegółową diagnostykę silnika i podzespołów i zobaczymy co pokaże i czy coś wykaże :jezor: jeśli nie, to będę kombinował i sprawdzał wszystko po kolei. Chyba że ma ktoś jeszcze jakieś sugestie co to może być ?? Bo lubię jak wszystko gra w 100% w klekociku :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości