Dziwne świszczenie....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek1988b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 14:20
Lokalizacja: wrocław

Dziwne świszczenie....

Post autor: Maciek1988b » wt wrz 01, 2009 15:16

Podczas jazdy na ok od 15000 do 20000 obrotach słychać w moim golfie V dziwny cichy świst powietrza. Mysle że to turbina ale nie jestem pewien czy przy tak niskich obrotachona sie włacza. A może jest juz na wykończeniu? Dodam że samochud przyspiesza normalnie .



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Dziwne świszczenie....

Post autor: doggie » wt wrz 01, 2009 16:38

Maciek1988b pisze:Podczas jazdy na ok od 15000 do 20000 obrotach słychać w moim golfie V dziwny cichy świst powietrza. Mysle że to turbina ale nie jestem pewien czy przy tak niskich obrotachona sie włacza. A może jest juz na wykończeniu? Dodam że samochud przyspiesza normalnie .
ja mam prawie że identycznie, turbiny ze zmienną geometrią łopatek często mają to do siebie, że "poświstują" i wcale nie musi to oznaczać awarii turbosprężarki. Co do stwierdzania "turbina się włącza" to odpowiadam że turbina pracuje cały czas tylko jej efektywność wzrasta wraz z obrotami do pewnego punku, z reguły w okolicach 2 barów. Dla pewności posprawdzaj tylko elementy (rury) idące to turbosprężarki pod kątem szczelności



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości