AXR Napinacz hydrauliczny zamiast mechanicznego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

AXR Napinacz hydrauliczny zamiast mechanicznego

Post autor: MrKristopH » pn sie 24, 2009 09:10

Witam wszystkich forumowiczów i forumowiczki :bigok:
Numer mojego silnika to: AXR 025 ... (spisany z bloku). Od numeru AXR 010 001 był montowany napinacz mechaniczny.
Zdemontowałem napęd rozrządu i ku mojemu zdziwieniu wyjąłem rolkę od napinacza hydraulicznego :crazy:. Jest mi to nie na rękę, bo rolki które zamówiłem nie pasują. Pasek i pompa są OK.

Jak to możliwe? :kac:



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » pn sie 24, 2009 11:33

pokaz zdjecie napinacza ktory wyciagnoles bo cos mi sie niechce wierzyc ze po numerze silnika wychodiz inny napinacz chyba ze cos zle spisales z silnika.



Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: MrKristopH » pn sie 24, 2009 12:13

tomekzabrze pisze:pokaz zdjecie napinacza ktory wyciagnoles bo cos mi sie niechce wierzyc ze po numerze silnika wychodiz inny napinacz chyba ze cos zle spisales z silnika.
To jest rolka którą wyjąłem: Obrazek a taka rolka powinna tam siedzieć: Obrazek i właśnie ją kupiłem.
Z tego miejsca odczytałem numer silnika: Obrazek Obrazek
Zdjęcia rolek są z katalogu Foty a silnika skopiowane z forum. Numer na moim silniku jest dobrze widoczny, nie zardzewiały, więc na pewno dobrze go odczytałem.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn sie 24, 2009 12:23

A nr silnika z obudowy plastikowej paska rozrzadu zgadza sie z tym co podawales z bloku?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: MrKristopH » pn sie 24, 2009 16:43

wesol pisze:A nr silnika z obudowy plastikowej paska rozrzadu zgadza sie z tym co podawales z bloku?
Niestety nie mam naklejki na pokrywie paska rozrządu. Gdyby była i numery by się różniły to bym się skleił, że coś nie halo. Z drugiej strony to co wygrawerowane na bloku powinno być wiarygodne.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn sie 24, 2009 22:00

przed wymianą rozrządu mogłeś zdjąć górną obudowę i zobaczyć jaki jest napinacz bo ten hydrauliczny widać z góry jak widać nie ma co się kierować tylko oznaczeniami jeśli ten hydrauliczny jest szczelny to wymień tylko ten drugi i będzie OK do zmontowania całości potrzebna ci będzie taka spinka która utrzyma hydrauliczny napinacz w pozycji dolnej na czas montażu


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: MrKristopH » wt sie 25, 2009 09:52

Neoarti pisze:przed wymianą rozrządu mogłeś zdjąć górną obudowę i zobaczyć jaki jest napinacz (...)
Gdyby człowiek wiedział, że upadnie to by usiadł :bajer:.Skoro już się wziąłem za wymianę, to wsadzę nowe części.
Tylko dlaczego numer silnika wskazuje na inny stan niż jest faktycznie? Czy możliwa jest taka przekładka, że numer silnika pozostał z nowszego a rozrząd ze starszego modelu? To by sugerowało, że mam zmieniony blok silnika :panna: .



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt sie 25, 2009 10:19

spokojnie nie panikuj i nie myśl o jakichś przekałdkach załóż tak jak byc powinno i śmigaj :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

lebiodek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: lebiodek » wt sie 25, 2009 12:33

Witam,
MrKristopH podobna, niemiła niespodzianka mnie również spotkała :-( Silnik też AXR rocznik 2001, numer silnika powyżej 010 001 ten sam na bloku i na obudowie paska, a napinacz o dziwo hydrauliczny. Wymieniłem wszystko, ale w pierwszy podejściu kupiłem z napinaczem sprężynowym :-( i musiałem wymieniać w sklepie (i dopłacić niestety). Miałem podejrzenia, że ktoś wcześniej coś u mnie kombinował, ale widzę, że nie tylko ja miałem taki problem. Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak jest...



Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: MrKristopH » wt sie 25, 2009 21:48

lebiodek pisze: (...) musiałem wymieniać w sklepie (i dopłacić niestety). (...)
Sama wymiana to nic strasznego. Dobrze, że chcą wymieniać. Ale do tego dochodzą podwójne koszta wysyłki no i jeden element więcej do kupienia. A stracony czas, no cóż... przyroda.
lebiodek pisze: (...)Miałem podejrzenia, że ktoś wcześniej coś u mnie kombinował, ale widzę, że nie tylko ja miałem taki problem. Nie mam bladego pojęcia dlaczego tak jest...
Czy Twój i mój przypadek to jedyne jakie znasz? Próbowałeś rozwikłać tą zagadkę? Nie żebym szukał dziury w całym, po prostu lubię wiedzieć co w trawie piszczy. Może w serwisie VW coś by wiedzieli?

Napinacz hydrauliczny montuje się z zawleczką. A jak ustawić samą rolkę? Napinać pasek rolką aby skasować luz między dźwignią rolki a tłoczyskiem napinacza i później tylko zwolnić zawleczkę? Czy inaczej się to robi?



lebiodek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 15, 2007 21:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: lebiodek » wt sie 25, 2009 22:40

Na szczęście kupowałem wszystko w sklepie (nie internetowym) więc podjechałem i od ręki wymieniłem. Co do wymiany rozrządu w aucie to nie robiłem tego samodzielnie więc nie pomogę. Zrobił to znajomy mechanik, który również był zdziwiony całą sytuacją. Mówił jednak, że zdarzają się takie przypadki, szczególnie w tzw. przejściówkach. Mój golf jest z października 2001, a jest w wersji rocznikowej z 2002. Może to jest przyczyną? Mechanik twierdzi że, jak robi rozrząd i silnik wychodził w dwóch wersjach to zamawia w zaprzyjaźnionej hurtowni oba typu rozrządu. Montuje pasujący, a drugi zwraca do hurtowni. W moim przypadku części kupowałem sam i stąd musiałem zasuwać do sklepu :-)



Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » wt sie 25, 2009 22:59

MrKristopH, jak chcesz drążyć to podaj VIN - obadamy.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

Awatar użytkownika
MrKristopH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 19:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: MrKristopH » ndz sie 30, 2009 08:08

Nie było mnie jakiś czas na forum. Taka praca.

Rozrząd zmieniłem. Wszystko ładnie się kręci. Kąt synchronizacji OK. -3,9 Przy obciążeniu w okolicy 4000rpm -1,1. Przed wymianą na jałowym było 0,0 ale później się spóźniał. Narazie zostawię tak jak jest. Znaczniki co dwa obroty wału pokrywają się idealnie.

Przed wymianą wykres momentu w okolicy 3000rpm lekko łapał dół. Dało się to odczuć podczas jazdy. Znawcy twierdzą, że spóźniający kąt synchronizacji może mieć na to wpływ i lepiej lekko go przyspieszyć. Tak na -2,0. Teraz jakby to ustąpiło. Gdy go zhamuje dam znać czy rzeczywiście coś się zmieniło.

Ale sądzę, że to jednak przepływka mi nie domaga na wyższych obrotach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości