Problem z odpalaniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radusch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 14:59
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: Radusch » ndz sie 23, 2009 03:44

Witajcie ponownie. Kolejny problem mam dla was do rozwiazania. Chodzi o to ze mam problem z odpalaniem autka. KIedy przekrecam stacyjke auto nieraz pali a nie raz nie. Kiedy nie pali poruszam kierownica to zatrybi a nie raz nie. Raz odpali od razu a raz wcale i musze brac na krotko praz z rozusznika do aka. W czym moze tkwic ten szczegol? Kable rozuchochowe, kostka stcyjki (wymienialem jakis miesiac temu)? Prosze o pomoc :) z gory dzieki za kazda porade :kufel:


www.myspace.com/radusch

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz sie 23, 2009 08:48

Skoro na krótko łapie, a po poruszaniu kierownicą łapie to pewnie gdzies kable luźne i nie dokońca łączy, musiałbyś zdjąć obudowę stacyjki i posprawdzać połączenia i kable.



Awatar użytkownika
Radusch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 14:59
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Radusch » ndz sie 23, 2009 13:15

ok problem rozwiazany :) plusik leci


www.myspace.com/radusch

morezone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:19
Lokalizacja: Mrozy

Post autor: morezone » śr wrz 23, 2009 22:37

witam ja mam z kolei inny problem z odpalaniem. mianowicie:
mam golfa 2 z silnikiem 1,6 GTD 80km z 91 roku. samochod rano po rozgrzaniu swiec zarowych pali idealnie po nagrzaniu silnika zgaszeniu i ponownym odpaleniu rowniez odapala. Lecz problem pojawia sie gdy samochod postoi okolo godziny tak ze silnik nieco przestygnie lecz nie do tego stopnia by nagrzewaly sie swiece zarowe to sa niesamowite problemy z odpalaniem. kreci sie kreci i nic i na dodatek z wydechu leci niebieski dymek. niektorzy sugeruja mi filtr paliwa inni zas swiece, a moze jest to spowodowanie przez cieknaca uszczelke pod pokrywa glowicy? prosze o porady.



pauloo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 07, 2005 14:09
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: pauloo23 » czw wrz 24, 2009 14:32

Nie jestem mechanikiem, ale bardziej elektrykiem i CHYBA jest uszkodzony czujnik temperatury odpowiedzialny za załączenie świec. Gdy temperatura jest pomiędzy temp niską i wysoką, to pośrodku czujnik odczytuje wysoką temperaturę. W mk2 są dwie kostki do czujników temperatury. Jeden jest do zegarów (wskaźnik temp.) a drugi do czujnika świec. Nie jestem pewien na 100% ale chyba można je zamienić miejscami. Być może coś się zmieni po przełożeniu



Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: lukiskwuki » czw wrz 24, 2009 23:39

ja tez tak miałem ze gdy postał to cieżko było go odpalić co prawda nie dymił ale krecić było trzeba wymiana filtra paliwa nie pomogła sprwdzenie wtrysków nic nie wykazało ....jesli nie chce odpalic gdy postoi to wyjmij czujnik od świec chwile pogrzej i spróbuj odpalic ja tak robiłem, czasem pomagało jednak dopiero gdy wymieniłem akumulator wszystko wróciło do normy wiec spróbuj podłaczyc dobre ako i zobaczy czy tez bedzie ciezko palił ...


[img]http://images40.fotosik.pl/279/144bed300257a022med.jpg[/img]

morezone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:19
Lokalizacja: Mrozy

Post autor: morezone » ndz wrz 27, 2009 21:31

akumulator jest dobry w tamtym roku kupilem nowiutki shnidera. weszac na innych forach dowiedzialem sie ze moze byc to spowodowane zlym katem zaplonu czy jakos tak

[ Dodano: 01 Paź 2009 22:32 ]
mam taka prosbe powiedzcie mi jak sie dokladnie nazywa ten czujnik odpowiedzialny za zalaczanie sie swiec zarowych?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości