Dziwne zachowanie silnika przy odpalaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goryl89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: sob maja 10, 2008 07:53
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika przy odpalaniu

Post autor: goryl89 » pn sie 10, 2009 18:01

Witam.Mam problem ze swoim passkiem 1.9 TDi 110KM afn,gdy chce odpalic auto po dluzszym postoju to musze go ladnie krecic zeby odpalil ale jak go zaraz szybko zgasze i drugi raz odpalam to od strzalu mi pali co to moze byc??? aha i jeszcze jedno,zdarzylo mi sie to kilka juz razy ze jak odpalilem auto to obroty mialem raz na ok 150 a pare raz do 500 bylo,cala buda sie trzesla a jak dawalem gazu to zero reakcji,a jak zgasze i drugi raz odpalam to ladny dymek puszcza ale normlanie juz odpala i chodzi,co moze byc tego przyczyna????



Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » pn sie 10, 2009 18:35

Wykrec i przeczysc benzyna ekstrakcyjna i sprezonym powietrzem zawor N109. Vag jakies bledy pokauje???


,,Kto się pyta jest głupcem przez chwilę, ten który się nie pyta jest głupcem przez całe życie."

goryl89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: sob maja 10, 2008 07:53
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: goryl89 » pn sie 10, 2009 20:02

jeszcze nie bylem na kompie sprawdzac,w najblizszych dniach jakos podjade i sprawdze



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn sie 10, 2009 21:14

goryl89, podjedz do Marcino i zobacz co ci VAG pokaże, ale tak jak napisał kolega scols11 ewidentnie N109 do czyszczenia.

[ Dodano: Pon Sie 10, 2009 9:50 pm ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113603



goryl89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: sob maja 10, 2008 07:53
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: goryl89 » śr sie 12, 2009 15:24

bylem u mechanika ktory "podobno" zna sie dobrze na dieslach,podlaczyl mi kompa i vag pokazal 1 blad,ze trzeba lekko ustawic zaplon, tak mi powiedzial mechanik... aha i jeszcze jedno chcialbym sie dowiedziec, biegi jedynka i wsteczny mi strasznie ciezko wchodza gdy stoje,reszta wchodzi tez ciezko ale nie tak jak 1 i wsteczny, podczas jazdy to juz normalnie wchodzi reszta biegow,oprocz jedynki no i dwojka tez troche ciezko czasami,oznacza to ze sprzeglo do wymiany??? czy moze byc tez inna przyczyna tego??? biegi nic nie zgrzytaja podczas wrzucania...
Ostatnio zmieniony śr sie 12, 2009 16:01 przez goryl89, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » śr sie 12, 2009 17:09

goryl89 pisze:bylem u mechanika ktory "podobno" zna sie dobrze na dieslach
Znasz nr bledu ???, a fachowo (ustawic zaplon) znaczy ustawic kat wyprzedzenia wtrysku do ustawnienia niestety potrzebny jest VAG wiec mogl Ci ustawic odrazu a i jezeli powiedzial ze
goryl89 pisze:trzeba lekko ustawic zaplon
to by bledu nie bylo. Ja proponuje zakupic kabelek VAG program zdobedziesz bez problemu i my Cie pokierujemy i niejedna ustarke sam wykryjesz i naprawisz.

Co do
goryl89 pisze:biegi jedynka i wsteczny mi strasznie ciezko wchodza gdy stoje,reszta wchodzi tez ciezko ale nie tak jak 1 i wsteczny, podczas jazdy to juz normalnie wchodzi reszta biegow,oprocz jedynki no i dwojka tez troche ciezko czasami
pewno sprzeglo sie juz domaga o wymiane.


,,Kto się pyta jest głupcem przez chwilę, ten który się nie pyta jest głupcem przez całe życie."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 205 gości