Problem z odpalaniem zimny/cieply

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

serviusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 04, 2009 19:41
Lokalizacja: Wielun

Problem z odpalaniem zimny/cieply

Post autor: serviusz » wt sie 04, 2009 20:06

Wiatm Szanowne Formu
Jako ze jestem nowy :) na Forum witajac sie jednoczenie prosze o pomoc, Od dluzszego czasu borykam sie z probleme odpalania mojgo golfika kod silnika AJM.
Mianowicie nie zaleznie od warunkow termicznych silnika i temperatury zewnetrznej musze trzymac furke na rozrusznik na 3-5 obrotow, zdarza sie a i owszem ze totalnie zlapie zly humorek i wogole nie chce zapalic, musze wtedy wylaczyc zaplon i dopiero odpali ale oczywisce po owczesniejszym kreceniu (czy cieply czy zimny schemat ten sam).
Walcze juz od dluzszego czasu z problem i mimo ze

1. Rozrusznki zrobiony kreci jak dziki
2. Aku nowe
3. Vag zadnych bledow
4. Modyfikacje dawki startowej (zwiekszenie) nic nie daly palil tak samo wiec wrocilem
do ustawien fabrycznych
5. Wymieniony czujnik polozenia walu na nowy
6. Nowe swiece zarowe NGK

to nadal nie moge pozbyc sie problemu. Moze ktos z Was borykal sie z tego typu problemem i go rozwiazal.
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i uwagi co mozna jeszcze zrobic zeby pozbyc sie tego denerwujacego problemu

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 04, 2009 21:00

jaki jest kąt synchronizacji ? paliwo się nie cofa ?



serviusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 04, 2009 19:41
Lokalizacja: Wielun

Post autor: serviusz » wt sie 04, 2009 22:11

Az tak zaawansowany w vag nie jestem mozesz mi udzieli wskzowek jak to sprawdzic i jakie powinny byc wlasciwe odczyty.
Jezeli chodzi o pompke bo zapomnielem wspomniec to przy wlaczenu zaplonu ja slychac wiec przypuszczam ze dziala.

Z gory dzieki



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 04, 2009 22:17

vag/select/engine/meas block/004 ... zobacz jaka jest wartość w polu 4



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr sie 05, 2009 01:42

No to ostatnie zostaje > zaworek zwrotny w samej pompie paliwa. To ta z tyłu wałka rozrądu > cofa się paliwko na listwach pompowtrysków > zapalanie z rana zajmuje ci pewnie około minuty kręcenia > nastąpiło to nagle > z dnia na dzień > jak widze to stała wada hehhe. > brak paliwa w takim autku nie robi żadnych błędów na kompie > sprawdź dodatkowo czy w przewodzie do serva nie ma oleju i jakie masz wycieki na zespole vacu-m i pompy paliwowej > bo może całość nadaje się do wymiany.



serviusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 04, 2009 19:41
Lokalizacja: Wielun

Post autor: serviusz » śr sie 05, 2009 19:30

Sprawdzilem moje golfiarza zgodnie z Twoimi wskazowkami odczyt na vagu waha sie miedzy -03 a -0,5 Czy jest to odczyt ok ???

Co do objawow to mecz sie z nimi juz dobry rok jak tylko go kupilem probuje rozgryzc ten temat, zadnych wyciekow przy pompie i oleju w vaku

Pozdrawiam

[ Dodano: 05 Sie 2009 19:36 ]
co do odpalania to max 3-5 obrotow okolo 10 sekund czy zimny czy cieply czasami nie chce zlapac wogole :(

[ Dodano: 07 Wrz 2009 22:18 ]
Szanowne forum widze ze moj temat zdechl :(
Dlatego prosze o przejzenie postu i powrot z sugestiami co mam z tym fantem zrobic.
Juz tak kombinuje - czy ma sens zakadanie dodatkowego zaworka zwrotnego ???
Bo z tego co zdazylem sie doczytac to rozrzadz mam w tolerancji :)

[ Dodano: 09 Wrz 2009 20:46 ]
damcio151 pisze:vag/select/engine/meas block/004 ... zobacz jaka jest wartość w polu 4

Damcio mosze poradzic co tu jeszcze mozna poradzic na to lipowate odpalanie ???

[ Dodano: 05 Paź 2009 22:29 ]
damcio151 pisze:vag/select/engine/meas block/004 ... zobacz jaka jest wartość w polu 4
Damcio mozesz jeszcze cos poradzic na to lipowate odpalanie, ostatniow sprawdzalem zaworek zwrotny i ropka dochodzi :)
Juz brak mi pomysłow może trzeba mapy poprawic ???

[ Dodano: 05 Paź 2009 22:40 ]
Szanowne forum ktos podrzuci jeszcze moze jakiś pomysl... Bo juz mi rece opadaja
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 22:29 przez serviusz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Post autor: Pitekz » pt paź 09, 2009 09:06

kolego od tygodnia borykam się z tym samym problemem. i też mi ręce opadają w tym że ja w mk3 1Z Rozważam założewnie dodatkowego zaworka zwrotnego jak coś pomoże to się do ciebie odezwe i ciebie by prosił o to samo. Pozdro!
Założyłem dodatkowy zaworek zwrotny i nic to nie dało
Ostatnio zmieniony pt paź 09, 2009 20:04 przez Pitekz, łącznie zmieniany 1 raz.



serviusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 04, 2009 19:41
Lokalizacja: Wielun

Post autor: serviusz » sob paź 10, 2009 16:44

Pitekz pisze:kolego od tygodnia borykam się z tym samym problemem. i też mi ręce opadają w tym że ja w mk3 1Z Rozważam założewnie dodatkowego zaworka zwrotnego jak coś pomoże to się do ciebie odezwe i ciebie by prosił o to samo. Pozdro!
Założyłem dodatkowy zaworek zwrotny i nic to nie dało
Czesc dzieki za info
Ja mysle jeszcze zeby sprawdzic popmpe vacu wprawdzie jest sucha i nie leje, hample wporzadku ale czasem porafi sie rozszczelnic.
Podjade do mechaniora i sprawdze jej cisnienie, zobaczymy moze to cos da...



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob paź 10, 2009 18:19

serviusz, No i po zmianie zespołu pomp vacum i paliwowej autko sąsiada pali od strzała > dostałem starą pompe na pamiątke > dzisiaj może wezme się za rozbieranie> zobaczymy co gryzie PD. Masz na bank to samo. Nowa pompa to dosyć droga impreza > w aso zapłacił 1300zł > jest o co powalczyć.

[ Dodano: 10 Paź 2009 18:27 ]
Pitekz, > A w 1Z to zupełnie inna bajka > napisałeś że ten sam problem> czyli nie zapala czasami albo bardzo ciężko odpala>> nie zapala to pewnie i na ciepłym i na zimnym >> ale ciężko zapala kiedy? >>>> potrzebne będzie porównanie temp. z czujnika cieczy (zespolonego) w stosunku do temperatury podawanej na zegary>> jaki masz kąt zapłonu >>>> czasami wada dotyczy pompy - ale nie w przypadku gdy nie zapala całkowicie. Dodatkowo wyciągnąć by się zdało przekaźnik 109 z pod deski (koło bezpieczników), rozebrać go i poprawić zimne luty>> w goferkach 3 lubi wyrobić się stacyjka > w pewnych pozycjach kluczyka nie zapali> tylko będzie kręcił >>> No i na koniec sprawdzenie rozrządu > bo często ścina się klin na dolnej zębatce i samochodzik zaczyna ciężko odpalać.



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Post autor: Pitekz » sob paź 10, 2009 19:52

fleshu pisze:Pitekz, > A w 1Z to zupełnie inna bajka > napisałeś że ten sam problem> czyli nie zapala czasami albo bardzo ciężko odpala>> nie zapala to pewnie i na ciepłym i na zimnym >> ale ciężko zapala kiedy? >>>> potrzebne będzie porównanie temp. z czujnika cieczy (zespolonego) w stosunku do temperatury podawanej na zegary>> jaki masz kąt zapłonu >>>> czasami wada dotyczy pompy - ale nie w przypadku gdy nie zapala całkowicie. Dodatkowo wyciągnąć by się zdało przekaźnik 109 z pod deski (koło bezpieczników), rozebrać go i poprawić zimne luty>> w goferkach 3 lubi wyrobić się stacyjka > w pewnych pozycjach kluczyka nie zapali> tylko będzie kręcił >>> No i na koniec sprawdzenie rozrządu > bo często ścina się klin na dolnej zębatce i samochodzik zaczyna ciężko odpalać.

No to u mnie jest dokładnie tak ( za każdym razem tak samo)
Zimny-Odpala po kręceniu ok8-10 sekund
Ciepły-troszke mniej ok 6 sekund
kąt początku wtrysku 16-18 ( dzisiaj w pracy chce go przestawić )
rozrząd dopiero co wymieniałem i niechętnie bym go teraz rozbierał
ale ja bym obstawiał pompe
i jeszcze nierówna praca na wolnych obrotach
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2009 19:55 przez Pitekz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob paź 10, 2009 20:21

Pitekz, Wpierw kąt> bo stanowczo za nisko siedzi> luzujemy 2 śruby na pompie pod kołem od strony rozrządu, od strony pompy jedną śrubę zostawiamy dokręconą, ostatnia śruba jest pod wężami metalowymi idącymi na wtryski - tak samo luzujemy >>>> silnik> wartoście mierzone> grupa000> zablokować nastawy>kliknąć na tditiming> u góry pompy wkładam w otworek jakiś metalowy pręt > na zapalonym silniku luzujemy ostatnią śrubę i przeciągamy delikatnie pompę, patrząc na wykres > ustaw na niebieskiej linii. Pamiętaj aby silnik miał 90 stopni. Wszelkie przemieszczenia ponad wykres powodują zwiększenie mocy, wieksze spalanie, głośniejszą pracę, silniczek lepiej zapala ale może to powodować szybsze zużycie silniczka > zejszcie poniżej wykresu daje dokładnie odwrotny efekt >>>>> wyjście za granice pomiarowe spowoduje wyświetlenie się wartości 255 > i silniczka praktycznie nie da się odpalić >>>> jeżeli na pompie zabrakinie regulacji na ustawienie właściwego kąta tzn że albo rozrząd został źle ustawiony albo ktoś luzował główną śrubę koła pompy (tego nie radze robić!). I pamiętaj że podnoszenie kąta na wykresie to nie jest sposób na podniesienie mocy >>> to robimy innymi sposobami.

[ Dodano: 10 Paź 2009 20:28 ]
No i zapomniałem dodać kwestii nastawnika > to on może powodować falowanie obrotów > ale tym zajmiesz się po ustawieniach (wpierw musisz postawić diagnozę żeby nie grzebać na darmo) ps> Mam nadzieje że wiesz jak się logi robi i że daje się je do działu Diagnostyka.



Awatar użytkownika
Pitekz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 12:40
Lokalizacja: 100-lica

Post autor: Pitekz » sob paź 10, 2009 20:34

Dodam jutro a teraz lece do roboty na nocke (powalcze z ustawieniem wtrysku)
narazie dzięki za pomoc



serviusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 04, 2009 19:41
Lokalizacja: Wielun

Post autor: serviusz » sob paź 10, 2009 22:05

[quote="fleshu"]serviusz, No i po zmianie zespołu pomp vacum i paliwowej autko sąsiada pali od strzała > dostałem starą pompe na pamiątke > dzisiaj może wezme się za rozbieranie> zobaczymy co gryzie PD. Masz na bank to samo. Nowa pompa to dosyć droga impreza > w aso zapłacił 1300zł > jest o co powalczyć.

Hej
Fleshu to mnie pocieszyles nie dosc ze mam turbo do wymiany to jeszcze vacu + pompa paliwa (na vag pompki wyszly mi ok wiec chyba to mnie ominie, mam nadziej) :(
Mam pytanko czy za pomoca vag moge sprawdzic to vacu czy tylko manometr w lapke i fizyczne sprawdzenie cisnienia. Tak jak mowilem dokladnie obejrzalem vacu i jest suche, uszczelki sa wporza ale z tego co doczytalem na forum to o niczym nie swiadczy i mimo ze vacu jest suche to potrafi sie rozszczelnić. Zastanawi mnie jedno nie do konca jestem pewny ale wiem ze vacu odpowiada też za cisninie na uklad hamucowy wiec jesli dobrze kombinuje skoro hamule sa wporzadu to vacu jednak powinno byc ok, jesli sie myle proszę o sprostowanie :)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob paź 10, 2009 23:53

serviusz, Tu się nie rozbija o to czy się rozszczelnia czy nie > może żaden ze mnie ekspert od PD ale padanie tej pompki powoduje utratę ciśnienia na listwie paliwowej idącej do pompowtryskiwaczy > i tu jest cofanie się paliwka > a nie na drodze pomiędzy pompką paliwową a filtrem. Same zespoły pompy vacum i paliwowej łączy tylko wałek napędowy > więc nie koniecznie jak pada paliwowa to i pada podciśnienie na servo i sterowanie zaworów N.

[ Dodano: 11 Paź 2009 01:08 ]
serviusz, No i po pierwsze > kto stwierdził że turbo do wymiany??? Olej się leje litrami??? Czy tylko zapaliła się lampka od świec żarowych podczas jazdy albo nagle coś samochód osłabł??? Bo co do tej vacum mojego sąsiada > to rozkręcenie pompy dało całkiem ciekawy efekt >> gość zawsze tankuje verv-ę >> pierwsze niuchnięcie na ciecz którą zalana była pompa >>> i co??? >>>> benzyna w czystej postaci!!!!!! heheh pomylił pistolety na stacji!!!!!!! >>> To cód że jego pompowtryski nadal śmigają!
Czyli pompa jest zdrowa > ale i tak rozbieram> pokonam rano ostatnią śrubę > bo wszystko jest super mocno zakręcone > robie fotki w miarę rozkładania> wyśle ci > może coś się wywnioskuje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 178 gości