Problem z paleniem MK4 AJM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blimeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Tuchów

Problem z paleniem MK4 AJM

Post autor: blimeer » pn sie 03, 2009 07:59

Witajcie!

Mam problem z moim nowym MK4, kupiłem go pare dni temu, ale jest cholerny problem z zapaleniem go czasem, nie wiem od czego to zleży, przeważnie pali za każdym razem jednak jak coś mu odbije to muszę ze 30 razy próbować zeby załapał. Objaw jest taki że od razu po przekręceniu kluczyka silnik zapala, ale momentalnie gaśnie tak jak by mu odcinało dopływ paliwa, zastanawiam sie czy to nie jest spowodowane tym że jeden z wężyków doprowadzających paliwo do silnika od filtra jest delikatni mokry od ON zawsze. Mam dziś umówionego gościa od elektroniki żeby mi immo sprawdził, po podpięciu testera komp od immo wywala błędy, jednak zawsze po skasowaniu maja one inny kod, (11011, 9475, 21251 i inne).
Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły?? drugie pytanie to taki czy jak było turbo wymieniane ostatnio bo padło to czy silnik nie jest jakiś uwalony przez to??Silnik nie kopci, ładnie ciągnie. pytam dlatego ze to mój pierwszy Dieselek i musze się przestawić jakoś z benzynki... I ostatnie pytanie dotyczace przepływu paliwa, dlaczego nie raz jak TDI stoi na wolnych obrotach to komp pokazuje takie dziwne spalanie jak 51,8 L/100 km... podczas gdy średenie wychodzi mi 7,7 - 7-8??



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » pn sie 03, 2009 10:50

z tym zapalaniem to moze masz uszkodzona stacyjke?



blimeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: blimeer » pn sie 03, 2009 11:18

Stacyjka wydaje się że jest dobra, nie świeci kontrolka od immo ani od świec, a jak przekręcam kluczyk to próbuje zapalić normalnie... może ktoś juz miał taki przypadek??



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » pn sie 03, 2009 11:24

ja mialem taki przypadek ze zapalal raz dobrze raz zle i nic sie nie swiecilo, wszystko elegancko, tylko CZASEM trzeba bylo sie przyjrzec to kontorlki te co sie zapalaja lekko mrugaly, ale moze u Ciebie nie mrygaja :P



blimeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: blimeer » pn sie 03, 2009 11:35

No własnie nie mrugają, gasna elegancko i jest ok, w nocy nawet najdelikatniejszego mrugnięcia.



Awatar użytkownika
jarek19820218
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jarek19820218 » pn sie 03, 2009 12:25

Sprawdź czy po zgaszeniu nie zacina Ci się cięgno od klapy gaszącej to to koło EGR -a. Po zgaszeniu powinno po chwili wrócić w pozycję "otwarta".


Wszyscy jesteśmy psychiczni ale nie wszyscy zdiagnozowani.......

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pn sie 03, 2009 12:31

jarek19820218 pisze:Sprawdź czy po zgaszeniu nie zacina Ci się cięgno od klapy gaszącej to to koło EGR -a. Po zgaszeniu powinno po chwili wrócić w pozycję "otwarta".
ona nie moze sie zaciac poprostu niema jak,
blimeer to ze ci gasnie zaraz po odpaleniu to sprawka immo i idz tym sladem



blimeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: blimeer » pn sie 03, 2009 13:45

no mam taką nadzieje, kumpel od którego kupiłem ten samochód bierze tą naprawe na siebie więc sie zbytnio nie martwie o koszty, ale coś mi sie powoli zdaje ze z mk4 to bede miał więcej problemów niż przyjemności :(



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pn sie 03, 2009 13:57

blimeer pisze:coś mi sie powoli zdaje ze z mk4 to bede miał więcej problemów niż przyjemności :(
nie przesadzaj i nie kracz za wczasu sa rozne modele golfow jedne mniej inne bardziej awaryjne, to sie okaze w ,,praniu''



blimeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: blimeer » pn sie 03, 2009 14:08

A odnośnie innych pytń jakie zadawałem? może sie ktoś wypowiedziec? będe bardzo wdzięczny.



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » pn sie 03, 2009 15:05

1.odnośnie zapalania i gaśnięcia może masz uwalone IMMO ?

2.wyświetlanie komputera a rzeczywiste spalanie to dwa różne tamaty
zrób "litrarzówkę" zalej do pełna, przejedz na tym np. pół baku. pół baku to 22,5 litra. np. wartość 22,5 l podziel przez ilość przejechanych na tym kmi pomnóż razy 100,wyjdzie Ci ile dokładnie spaliło auto. możesz wtedy sprawdzić czy te wyniki pokrywają sie ze srednim spalaniem z kompa. Najlepszy sposób :bigok: tym chwilowym spalaniem 51 litrów zbytnio bym się nie przejmował, czytałem gdzieś na forum, że u innych też czasem się takie spalanie na chwilę na biegu jałowym pojawia. jak będziesz VAG'ował autko możesz sprawdzić ile pali na biegu jałowym w danej chwili

3.jeśli silnik chodzi ok, nie łyka dużych ilości oleju to jest ok, pamiętaj, że zawsze ma prawo puścić dymka jak mu wciśniesz
olej ma prawo brać bo same pompowtryskiwacze zużywają go do samosmarowania ( u mnie około 1,5 litra musze dolać na 13 tyś km. eksploatacji i jest to wynik w normie ) olej wg normy VW 505.01 oczywiście

dowiedz się u diagnosty co oznaczają te błędy u Ciebie, jeśli się pojawiają oznacza to, że coś jest nie tak
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 15:09 przez PELE, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pn sie 03, 2009 18:43

kolego też mam AJM-a i też na wolnych obrotach pokazuje mi duże spalanie podobne jak u
ciebie, wiec to jest OK tym się nie martw a co do tego dziwnego odpalania to na pewno immo miałem podobnie okazało się że miałem luźną wtyczkę od pętli immo przy stacyjce, jeśli masz drugio kluczyk sprawdz czy na nim też występują takie problemy bo może pada ci ten chip w kluczyku


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

blimeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: blimeer » wt sie 04, 2009 07:38

Byłem wczoraj u diagnosty od kompów ale niestety po odpięciu immo dziś rano znów nie zapalił, miałem wczesniej jeden bład "błąd czujnika położenia wałka rozrządu" więc może o to chodzi? ja nie mam pomysłów, komp zadnych wiecej błędów nie wywala, nie wiem o co chodzi kompletnie :/ dzięki za odp. w sprawie spalania ;)



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt sie 04, 2009 07:47

Jak to "po odpięciu immo znów nie zapalił" wyłączyłeś zupełnie immo ??
z tego co wiem auto zapali po odłączeniu czujnika położenia wałka rozrządu (poruszaliśmy ten temat szukając możliwości zabezpieczenia auta przed kradzieżą ) a szukałeś w necie co oznaczają błędy które co wywala ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości