Problem z odpaleniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DominGo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 20, 2009 15:08
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: DominGo » śr lip 29, 2009 10:17

Witam wszystkich. Posiadam golfa III 1.9 D i od jakiegoś czasu mam momentami duże problemy z odpaleniem. Przykładowo wczoraj po dwóch dniach stania przed domem, przy odpalaniu kontrolka świec żarowych zapaliła się, zgasła i zapalił za pierwszym razem, po przejechaniu paru kilometrów zaparkowałem go, zgasiłem silnik i po ok. pięciu minutach postoju wróciłem, gdy przekręciłem kluczyk, kontrolka świec żarowych już się nie zapaliła co jest chyba normalne gdy silnik jest nagrzany (chociaż nie jestem tego pewien w 100 %) i tutaj zaczyna się problem: zazwyczaj odpala bez problemu ale czasami zdarza się, że rozrusznik kręci, a samochód nie odpala (wczoraj dopiero przy szóstej próbie odpalił). Kompletnie nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna.Chciałem zaznaczyć, że wymieniłem już rozrusznik, świece żarowe i przekaźnik świec żarowych jednak ten problem nadal pozostał. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr lip 29, 2009 10:34

Pierwsza żecz to upewnij się czy do świec żarowych dochodzi napięcie ,najlepiej podpiąć jakiś próbnik z żarówką ,jeden kabel do minusa aku drugi do listwy świec żarowych.Po przekręceniu kluczyka żarówka próbnika powinna się palić kilkanaście sekund .Z tym że to że będzie się paliła lamka świadczy o tym że napięcię jest podawane na listwę co nie jest równo znaczne z tym że świece są dobre .Kiepskie świece potrafią paść po kilku grzaniach.Druga żecz sprawdż czy ci się nie zapowietrza ,ewentualnie czy nie cofa ci się paliwo.Jeszcze jedno mi się przypomniało ,sprawdz czy elektrozawór na pompie działa prawidłowo tzn.czy dochodzi do niego napięcię i czy słychać z niego wyrażne cyk przy przekręceniu zapłonu.
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 10:41 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: lukiskwuki » śr lip 29, 2009 16:59

Sprawdz tez akumulator ...pamietaj ze do rozruchu silnik potrzebuje takiego "kopa"

[ Dodano: 09 Lis 2009 17:54 ]
ako miało wine



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości