wymiana rozrządu - który zestaw (duża rozpiętość cen)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

wymiana rozrządu - który zestaw (duża rozpiętość cen)

Post autor: shootky » czw lip 23, 2009 13:00

Witam
Wiem że temat był wielokrotnie wałkowany lecz nie wiem który zestaw mam wybrać

pasek -> CONTITECH czy GATES?
rolki napinające i tłumik drgań -> RUVILLE, SKF czy INA?
pompa wodna -> RUVILLE, SKF, MEYLE czy HEPU?

Jest tyle zamienników że głowa pęka, wystarczy że kliknie się na ten link i konfiguracji do mojego silnika jest bez liku
link do wyszukiwania allegro

Jakiego zestawu szukać? Który wybrać? Wyznaję zasadę że oszczędny dwa razy kupuje wiec nie mam zamiaru oszczędzić 100zł aby kiedyś stracić 10x więcej



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw lip 23, 2009 13:07

Poszukaj paska PowerGrip,a rolki i pompę zakładaj SKF.
Pasek Contitech i Gates też jest dobry,ale ja zakładam zazwyczaj PowerGrip...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » czw lip 23, 2009 14:10

Ja wymieniałem rozrząd 06.07 i zakupiłem ten:
http://www.allegro.pl/item687180053_roz ... b_ajm.html

i jak narazie jest wszystko OK, wszystko pasowało idealnie i niczego nie brakowało ;)

PS.
poprzedni raz rozrząd był robiony w serwisie w Dortmundzie i pompa którą teraz zakupiłem w tym zestawie, jest dokładnie taka sama, jak poprzednia (wszystkie oznaczenia i numerki takie same)
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 14:15 przez cosmoo, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » czw lip 23, 2009 16:03

Pasek Contitech - fabrycznie (na pierwszy montaż) kładą to samo.
Rolki INA - (Rouville i SKF) to konfekcjonerzy. Kupują u innych i pakują w swoje pudełka. Z tym ze Rouville się do tego oficjalnie przyznaje a SKF nie) Zatem możesz się sromotnie zdziwić jak w pudełku SKF`a będzie rolka INA. I jedyna różnica to będzie ta w cenie (SKF 120, INA - 80) zatem pudełko "warte 40 zł" wywalasz w kosz. Notabene SKF bardzo rzadko i do niewielu modeli stosował swoje rolki - najczęściej były one kanadyjskiej firmy Litens, teraz coraz częściej INA.
Pompa wodna - HEPU.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw lip 23, 2009 20:01

rozrząd to ważna rzecz
pasek conti
rolki wszystkie są ok co napisałeś
pompa ruville lub skf

w zasadzie co najdroższe to najlepsze, może nie wszystko, ale przeważnie tak jest.
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 20:01 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » czw lip 23, 2009 20:19

ja bym tam skf nie zakladal wogole bardzo duzo reklamacji potwredza ci to nawet w intecarsie gdzie zrezygnowali wogole z pomp skf bo za duzo zwrotow bylo rolki sa super ale pompy do kitu zaloz pasek conteigo rolki ina badz ruville w srodku to samo...i pompe hepu.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » czw lip 23, 2009 21:33

Piasek pisze:Rolki INA - (Rouville i SKF) to konfekcjonerzy. Kupują u innych i pakują w swoje pudełka. Z tym ze Rouville się do tego oficjalnie przyznaje a SKF nie) Zatem możesz się sromotnie zdziwić jak w pudełku SKF`a będzie rolka INA. I jedyna różnica to będzie ta w cenie (SKF 120, INA - 80) zatem pudełko "warte 40 zł" wywalasz w kosz. Notabene SKF bardzo rzadko i do niewielu modeli stosował swoje rolki - najczęściej były one kanadyjskiej firmy Litens, teraz coraz częściej INA.
Pompa wodna - HEPU.
_________________
dokladnie w podelkach roznych firm sa rolki ina oraz napinacze Litens czyli tego samego producenta
roznią sie tylko fabryka gdzie byly wyprodukowane np Niemcy Brazylia Słovakia itp
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 21:40 przez DANIEL LHR, łącznie zmieniany 1 raz.



m_leb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 01, 2009 01:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: m_leb » czw sie 06, 2009 19:26

Piasek ma świętą rację kupowałem osprzęt silnika w tym rozrząd i chciałem kupić wszystkie części SKF.
Co zauważyłem ? :
- rolka napinającą SKF jest identyczna jak w opakowaniu INA
- tłumik drgań SKF jest identyczny jak w pudełku Ruville
- a napinacz paska wielorowkowego jest wszędzie identyczny niezależnie czy INA RUVILLE czy SKF wszędzie jest litens

To stwierdziłem wzrokowo porównując w sklepie - a co w środku w tych częściach jest to pewnie koledzy ze wschodu wiedzą najlepiej.

ALE jeśli to są te same części a pewnie tak jest to po co przepłacać.

Jedyne co udało mi się kupić z SKF(widoczne oryginalne oznaczenia) to rolke stałą montowaną na tłumiku drgań (na napinaczu hydraulicznym) oraz pompę cieczy chłodzącej.

Szczerze to jestem zawiedziony bo w pudełkach nie ma żadnych dokumentów świadczących o jakości części. Równie dobrze mogło by pisać na pudełku kupujesz na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw sie 06, 2009 21:13

Michaś_1977 pisze:Pasek Contitech i Gates też jest dobry,ale ja zakładam zazwyczaj PowerGrip
Nie żebym się czepiał ale czy to
Michaś_1977 pisze:Gates też jest dobry
i to
Michaś_1977 pisze:ale ja zakładam zazwyczaj PowerGrip
To nie te same paski ?bo na pudełku z Gatesem jest duży napis PowerGrip.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2009 21:21 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: shootky » śr sie 12, 2009 13:42

Dziękuje wszystkim za wyrażenie swoich opinii. Zdecydowałem się na kupno tego zestawu link do aukcji czyli:
PASEK ROZRZĄDU CONTITECH WZMACNIANY ORG
ROLKA NAPINAJĄCA INA
ROLKA PROWADZĄCA INA
POMPA WODY HEPU ORG NIEMIECKA
TŁUMIK DRGAŃ INA



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » śr sie 12, 2009 14:17

m_leb pisze:Szczerze to jestem zawiedziony bo w pudełkach nie ma żadnych dokumentów świadczących o jakości części. Równie dobrze mogło by pisać na pudełku kupujesz na własną odpowiedzialność.
No irytuje to - bo w sumie SKF jest najdroższym producentem części zamiennych na rynku a totalnie zlewczo do tego podchodzi...
I już nie chodzi mi o jakąś szczegółową instrukcję obsługi jak zamontować dana rolkę czy pompę wody - bo to akurat jest oczywiste ze gdybym tego nie wiedział to bym się za to nie zabierał ale o fakt iż kiedyś jak wyjmowałem np pompę wody z pudełka to widać od razu było iż jest to 100% made by SKF - charakterystyczny srebrzysty kolor "metalu", żadnych poodlewniczych, poprodukcyjnych rantów czy pozostałości, wszystkie uszczelniacze niebieskie, nalepka z hologramem i odlane lub wybite logo SKF oraz oznaczenie katalogowe - po prostu widać po jakości wykonania iż to bardzo dobrze zrobiona część.
Teraz wyjmujesz ta samą pompę i masz szary, brudzący ręce metal, czarne uszczelniacze i absolutnie żadnych oznaczeń (poza pudełkiem) kto jest producentem...
Na dobrą sprawę mógłby ktoś to podrabiać i ładować w pudełka SKF`a i nie kapniesz się w żaden sposób co to za produkt bo SKF nie robi nic w tym celu aby jakoś zabezpieczyć swój produkt...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości