AFN notlauf - ciekawy przypadek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

AFN notlauf - ciekawy przypadek

Post autor: kev » pt cze 26, 2009 19:45

Zacznę może od samego początku:

Kiedyś dawno temu liczylem na to, że notlauf jest spowodowany uszkodzonym N75 a, że mialem ich kilka (używki) to podmienialem ale nie śmigało to dłużej niż tydzień. Zuważałem za to znaczną poprawę dynamiki zaraz po zmianie. Zmieniałem również wężyki podcisnieniowe ( nie wszystkie!) i dalej nic. Ostatnio wkurzyłem się i wyciągnąłem turbinę. Była w bardzo dobrym stanie poza nagarem i ogólnym syfem w środku przez który zacinał się lader. Wszystko wyczyscilem i wsadziłem spowrtem i cieszyłem się o wiele bardziej dynamicznym auktiem i bez wyłączającej się turbiny moze przez 3 dni... Szczerze mówiąc nie mam pojecia co to może być. Ciekawy jest fakt, że przy ok 3-4 tys obrotów, przy obciążeniu, słysze tak jakby syczenie (coś w rodzaju syczenia jakie daje zawór blow off) i najbardziej slychac jak przy nizszych obrotach depnę na gaz, przytrzymam chwilę i odpuszczę. Do czego dąże... Po załozeniu turbiny (jak ją wyczyściłem) syczenie ustało a potem wróciło ale wracało stopniowo az znowu teraz syczy. Tak samo z tym dzwiekiem pogarsza sie dynamicznosc autka i teraz jest znowu tak jak było.

Co jeszcze? Zaraz po wyczyzsczeniu i zamontowaniu turbo było widać, że ogólnie lepiej się zbiera zwłaszcza przy niższych obrotach.

Oprócz tego wszystkiego wymieniłem ten kawałek węzyka, który znajduje się w ECU bo był pękniety ( ten który idzie potem do rury tej po prawej stronie silnika).

Po podłączeniu do komputera wywala błąd: Ciśnienie w rurze dolotowej - zwarcie do plusa.

Jeżeli ktoś mi powie co daje w dupę to przysięgam, że postawie mu dobrą flaszkę ;]



gregorian21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: gregorian21 » pt cze 26, 2009 20:22

A sprawdzałeś cały dolot, pod kątem szczelności?? U mnie syczało jak miałem pęknięty łącznik gumowy w dolocie....



Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kev » pt cze 26, 2009 20:30

Który łącznik dokładnie ?



gregorian21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: gregorian21 » pt cze 26, 2009 20:39

Powiem tak, ciężko samemu jest stwierdzić pęknięcie gumowego łącznika. Ja potrzebowałem pomocy znajomka, ponieważ syczenie było przy nawet niskim doładowaniu, a że na postoju wkręcając auto do 3500-4000obr/min masz ok. 0.4 bara to już troche dmucha. Gdy On siedział w środku , ja pod maską ręka szukałem skąd wieje:) Okazało się, że był pęknięty łącznik gumowy wygięty troche, znajduje się on między dwiema plastikowymi rurami...numer z etki to 1H0 145 838 G....



Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kev » pt cze 26, 2009 20:50

No ale mialeś notlaufy jak ten przewód był pęknięty ? Bo sam nie wiem czy to jest połączone czy to dwie zupełnie inne sprawy. Fakt faktem notlaufy łapał od początku a to syczenie dopiero od dzwona, którego mialem zauważyłem.


ALe na logikę to może być to. Raz ze syczy a dwa ze spieprza powietrze tamtędy, auto gorzej chodzi tylko czemu turbinka się wypina ?



gregorian21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: gregorian21 » pt cze 26, 2009 20:59

u mnie notlaufów nie było, być może że szczelina była niewielka, może jak jest duża, to powietrze ucieka bokiem , turbo dmucha coraz mocniej, aż wskakuje Ci ponad możliwości mapsensora... Jaki numer błędu wykazało na vagu??



Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kev » pt cze 26, 2009 21:03

Nie używam VAGa tylko ESI Tronic a tam wygląda to tak:

0207 czujnik ciśnienia rury dolotowej
Zwarcie od plusa
Usterka statyczna.

Niby pokazuje, że ten czujnik ale on jest nierozbieralny (musialbym założyć inne ECU) ale ten bląd moze być spowodowany WSZYSTKIM co ma wpływ na odczyt tego czujnika z rury dolotowej.
Ostatnio zmieniony pt cze 26, 2009 21:07 przez kev, łącznie zmieniany 1 raz.



gregorian21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:00
Lokalizacja: Białystok

Post autor: gregorian21 » pt cze 26, 2009 21:13

Dokładnie, powiem Ci, że ja z ta usterką jeździłem kilka miesięcy, myślałem , że to turbo sie kończy, lecz ostatecznie, przy okazji sprawdziłem dolot, wymieniłem łącznik, od tamtej pory cisza....



Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kev » sob lip 04, 2009 22:30

Oprócz tego co opisałem wcześniej, wymieniłem intercooler bo po próbie szczelnosci okazało się, że syczy przy dolnym łączniku. Nic to nie dało i nie wiem właściwie dlaczego :/

Dalej wywala te same błędy i łapie notlaufa. Przedmuchalem jeszcze raz wszystkie wężyki podcisnieniowe i nawet w akcie desperacji (patrząc na błąd map sensora) przelutowałem go z innego, sprawnego sterownika. Dalej to samo :/

Czy to na pewno musi być turbina ? Ona ogólnie śmiga jak należy tylko te notlaufy spędzają mi sen z powiek :/



k-meal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 21, 2007 17:09
Lokalizacja: majdan królewski

Post autor: k-meal » sob lip 04, 2009 23:16

dla mnie brzmi to jak nieszczelnosc w dolocie. nie kopci Ci bardziej na czarno?


VCDS i PerformanceBox - zapraszam. :]

Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kev » sob lip 04, 2009 23:17

W ogóle nie kopci.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz lip 05, 2009 00:27

Zrobicie te logi dynamiczne? Czy nadal będziecie gdybać? VAG i 011 prosze.



Awatar użytkownika
kev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 19, 2008 10:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kev » ndz lip 05, 2009 09:12

Dobra dobra, zrobie we wtorek bo teraz wyjezdzam :P

A co sądzicie o tym, żę wczesniej słyszalem syk tylko w zakresie od 2000 do 2100 obrotów a teraz słychać go praktycznie w całym zakresie.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz lip 05, 2009 12:43

Jak dla mnie jest to nieszczelność w dolocie + zabity katalizator :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości