Przegub wewnętrzny- ciągle się rozkręca

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Przegub wewnętrzny- ciągle się rozkręca

Post autor: seba899 » pn cze 08, 2009 21:10

Witam serdecznie, zimą w Moim golfiku padł przegub wewnętrzny od prawego koła, a że było zimno to odstawiłem do warsztatu, wymieniono i było niby ok. Przy okresowej wymianie oleju zdjąłem obudowę silnika i okazało się że są poluzowane śruby od przegubu a jedna śruba wykręcona na 1 centymetr. Dokręciłem i po około miesiącu znowu się poluzował-rozkręcił. Czy w waszych golfikach TDI jest taki problem jak w Moim? dzisiaj znowu się rozkręcił, wymieniłem wszystkie śruby na nowe i podłożyłem podkładki sprężynowe pod śruby, myślę że to w końcu pomoże. Może ma ktoś jakiś pomysł na ten przegub. Dzięki za wszelką pomoc.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn cze 08, 2009 21:18

Nawet bez kanału dobrze dokręcisz w następujący sposób: trzy proste długie przedłużki do gedory i jedna krótka ,zdejmujesz koło i tym zestawem musisz ucelować końcówką w srubę następnie druga osoba trzyma wciśnięty hamuleć a ty telikatnie młotkiem pobijasz w przedłużkę by splin dobrze wszedł następnie dokręcasz grzechotką tak z wyczuciem do oporu i po obróceniu koła następna śruba.Robiłem tak wiele razy i jeszcze nie miałem przypadku by się odkręciło nawet bez podkładek ,których w zasadzie tam się nie stosuje.Popróbój a się przekonasz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

smichu84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 09, 2008 17:43
Lokalizacja: ostrowiec Sw

Post autor: smichu84 » pn cze 08, 2009 21:22

kup klej do srub i bedzie git :pub:



seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Post autor: seba899 » pn cze 08, 2009 21:26

Dzięki za wszelką pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 229 gości