Dziwny pisk

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lukiniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Limanowa

Dziwny pisk

Post autor: Lukiniu » pt cze 05, 2009 19:45

Witam mam taki problem jest to silnik 2.0 TDI 140ps, 2004rok. Podczas łagodnego dodawania gazu w przedziale obrotów od 1800 do 2800 syłchac taki przeraźliwi pisk taki metaliczny, a przy gwałtowym przyspieszaniu tego nie słychac, na wolnych obrotach tego nie ma, nie zależnie od prędkości tez to słychac. Co to może być? Może ktoś sie z Was się spotkał z tym. dodam że 2 lata temu wymieniłem przepustnice gdyż silniczek padł i po wymianie tego nie było przez jakiś czas ale teraz się to nasila i coraz głośniejszy jest ten dzwiek.
Pozdrawiam i proszę o rade co z tym zrobić



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Dziwny pisk

Post autor: doggie » pt cze 05, 2009 21:34

Lukiniu pisze: Podczas łagodnego dodawania gazu w przedziale obrotów od 1800 do 2800 syłchac taki przeraźliwi pisk taki metaliczny,
może turbo się kończy



Lukiniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 05, 2009 19:26
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Lukiniu » pt cze 05, 2009 21:54

myślę że nie, gdyż auto przyspiesza normalnie i tak jak pisze przy szybkim dodawaniu gazu i zmianie biegów problem nie występuje

[ Dodano: 06 Cze 2009 14:47 ]
właśnie wyczyściłem węże, i pozostała mi jeszcze przepustnica i spróbuje się przejechać zobaczymy co będzie. Może byc tak że katalizator wydaje taki dźwięk jak jest już zapchany?

[ Dodano: 06 Cze 2009 20:51 ]
wyczyściłem przepustnice odpiąłem aku na 3h i nic dalej piszczy tak jak piszczało. Co do auta to przyspiesza bardzo dobrze nie dymi nie kopci, na dolotach od ic było trochę oleju to powycierałem. Może ktoś się spotkał z tym problemem Pozdrawiam



Awatar użytkownika
miazga
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 08:35
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: miazga » czw sty 14, 2010 17:14

Odkopuje temat, mam identyczne objawy jak kolega powyzej tylko u mnie jest to silnik ARL. Ktos wie co moze byc przyczyna? Jest diagnoza ze kierownice sie moga przycinac, ale mam wskaznik doladowania i turbo pracuje jak trzeba, nie przeladowuje, auto nie lapie notlaufa, tylko jak uruchamiam rano silnik to na wskazniku pojawia mi sie podcisnienie rzedu -0,2b. Prosze o pomoc!!

[ Dodano: 14 Sty 2010 16:16 ]
Pisk jest glosny i mam juz dosc tego jak ludzie na chodnikach sie na mnie patrza... Jak go ostatnio przepalowalem na autostradzie to na chwile piszczenie ustalo (ok. 3 km) a pozniej znow sie pojawilo... :grrr:

[ Dodano: 14 Sty 2010 16:18 ]
Pisk wystepuje juz praktycznie od 0,3b do ok. 1.3b przy lekkim dodawaniu gazu. Przy dawaniu w palnik nic nie slychac.

[ Dodano: 16 Sty 2010 12:27 ]
Chlopaki pomóżcie!

[ Dodano: 19 Sty 2010 17:56 ]
Problem rozwiazany - byla nieszczelnosc w okolicach turbiny i to powodowalo pisk w dodatku sprezarka zostala wyczyszczona i teraz juz nawet na chwile nie przeladowuje caly czas pompuje zadane cisnienie i auto tak jakos bardziej plynnie zaczelo przyspieszac. Oby sie przydalo dla potomnych :bigok:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/315147.html][img]http://images.spritmonitor.de/315147.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości