problem z komputerem od spalania, przebiegu, czasu jazdy...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Driveer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 08, 2009 11:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

problem z komputerem od spalania, przebiegu, czasu jazdy...

Post autor: Driveer » wt cze 02, 2009 10:31

witam,

mam problem z komputerem, który pokazuje średnie spalanie, chwilowe spalanie, przebieg, czas jazdy itd. W chwili gdy samochód zostawie na pare godzin np na noc to za każdym razem się resetuje. Komputer tak sie zachowuje od momenty gdy musiałem wyjąć akumulator i po ponownym podłączeniu zaczał juz sie tak zachowywac. P.S. przebieg dzienny na liczniku się nie kasuje.

Moze ktoś z Was miał z tym do czynienia i może mi pomóc bo jest to dla mnie dość denerwujące.



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Post autor: vwlad » wt cze 02, 2009 10:45

Komputer, a przynajmniej komputer 1/2 FIS ma 2 tryby pracy. W jednym restartuje się po 2 godzinach od wyłączenia silnika, a w drugim restartujesz go samodzielnie lub resetuje się co 10 kkm. Podejrzewam, że przestawił ci się na pierwszy tryb po odłączeniu akumulatora. Przejdź na wskazanie np czasu lub średniego spalania i naciśnij na krótko przycisk od spodu manetki. Powinien przejść do drugiego trybu. Naciśnięcie na dłużej spowoduje zresetowanie wskazań w tym drugim trybie.

Pozdrawiam


VWlad

Follow the white rabbit

Driveer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 08, 2009 11:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Driveer » wt cze 02, 2009 11:07

vwlad, zrobilem jak powiedziales. Przeszedl na 2 tryb i teraz zobacze czy nadal bedzie sie resetowal. Mam nadzieje ze juz nie. Dziekuje i pozdrawiam


MÓJ GOLFIK ZAPRASZAM DO OCENY
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=262654

Aroboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 22, 2008 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Aroboss » wt cze 02, 2009 15:04

nie chce zakładać nowego tematu.
opisze moj problem: z dnia na dzień zaczeło wiariować chilowe spalanie, na postoju (np jak zatrzymam sie na światłach) pokazuje mi na przemian 0,00; 1,5 i tak miga, co sie stało
dodam że wzrosło mi spalanie paliwa do 8 litrów po mieście
Bora AHF 81 KW
podłanczałem sie pod VAG i wskazuje(mniej) inne zuzycie paliwa niż na liczniku
co sie stało ???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości