Spory wyciek oleju przy silniku.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mano88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 25, 2009 15:18
Lokalizacja: sląsk

Spory wyciek oleju przy silniku.

Post autor: mano88 » pn maja 25, 2009 15:47

Witam, to moj pierwszy post :)

Moj brat posiada Golfa 2 generacji i napotkal go problem.


Rocznik: 1989
Poj: 1600cm
Przebieg: 317tys
Remont: Był juz kiedys tam robiony.
Po otwarciu maski ukazuje sie taki oto niemily widoczek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ja myslalem, ze moze usczelka pod pokrywa jest rozwalona, ale bracik z tego co mowil, mechanik przekazal mu wiadomosc, ze w tych samochodach nie bylo takich usczelek, wiec sie troche zdziwilem. Prawda to? Dla mnie to dziwna wiadomosc.
Mimo tego wyciek znajduje sie rowniez z dolu, co wszystko jest pokazane na fotkach.
Zrobilem tez fotke ogolnie calego silnika i mam pytanie, czy tam niczego nie brakuje itp itd, bo auto chyba bylo jakies kulawe.
Kolejna wiadomoscia od mechanika byla informacja, ze doprowadzenie tego do stanu uzywalnosci bedzie wiazalo sie kosztem (uwaga) 1000zł!
Co w tej sytuacji robic?

Silnik odpala, "jezdzi wszystko super, ale kapie".
A do chwili naprawy chyba nie warto odpalac silnika?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 15:48 przez mano88, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tomolowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:49
Lokalizacja: Slask

Post autor: tomolowski » pn maja 25, 2009 15:58

Witam,na moje oko to cieknie ci z pod pokrywy zaworow i mozliwe ze z uszczelki pod glowica.Jesli pozatym z silnikem wszystko w porzadku to naprawa nie bedzie az tak droga.
Koszt uszczelki pod pokrywe chyba z 20zl a pod glowe kolo 100zl plus robocizna i planowanie.Ps niespotkalem sie jeszcze zeby nie bylo uszczelki pod pokrywa zaworow.
No i jeszcze kolo korka wlewu jakos tak wilgotno.
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 16:04 przez tomolowski, łącznie zmieniany 2 razy.



mano88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 25, 2009 15:18
Lokalizacja: sląsk

Post autor: mano88 » pn maja 25, 2009 16:06

tomolowski pisze:Witam,na moje oko to cieknie ci z pod pokrywy zaworow i mozliwe ze z uszczelki pod glowica.Jesli pozatym z silnikem wszystko w porzadku to naprawa nie bedzie az tak droga.
Koszt uszczelki pod pokrywe chyba z 20zl a pod glowe kolo 100zl plus robocizna i planowanie.Ps niespotkalem sie jeszcze zeby nie bylo uszczelki pod pokrywa zaworow.
Czesc, dzieki za odpowiedz.
A sluchaj. To ta usczelka pod pokrywa zaworow sie tez tam znajduje, czy jak rzekomo stwierdzil mechanik jej tam w tych silnikach nie montuja?
I widze, ze rowniez jestes ze slaska. Moglbys dac namiar na jakiegos sprawdzonego mechanika? Tzn rzetelnego i poswiecony w tym co robi. My mieszkamy niedaleko Cieszyna. Moze znasz jakiegos z okolic?
Pozdrawiam


Do dolnego postu.
Dzieki serdeczne, mimo to jednak powiem, zeby zajechal do mechanika. Ja nigdy nic nie robilem z dieslami, wiec wole nic nie popsuc jescze bardziej.
Serdeczne dzieki za szybka i rzeczowa odpowiedz, pozdrawiam. :pub:
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 18:04 przez mano88, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomolowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 22:49
Lokalizacja: Slask

Post autor: tomolowski » pn maja 25, 2009 17:22

Tak pod gorna pokrywa jest jest uszczelka niektore sa korkowe a niektore gumowe zalezy jaki producent,niestety mechanika z twoich stron nie znam zadnego a to co umiem to robie sam przy swoim golfie.Ja mieszkam kolo Tarnowskich gor,wiec kawal drogi mamy do siebie :grin:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 17:38 przez tomolowski, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości