[ARL] Olej wyciekł przez turbine podczas transportu...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PiterGOLF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 00:43
Lokalizacja: VWolin
Kontakt:

[ARL] Olej wyciekł przez turbine podczas transportu...

Post autor: PiterGOLF » pn maja 25, 2009 12:41

Witam,
przed wczoraj stalem sie posiadaczem silnika 1,9TDI o ozneczaniu ARL (150km) silnik mam zmiar włożyć do swojego mk2 ale nie o to tutaj chodzi... podczas transportu silnik byl postawiony poziomo na palecie turbiną do dołu. Przez 750km trasy przez strone zimną turbiny wyciekło mi troche oleju... Czy to normalne, czy gdzies jest jakas nieszczelność?? Jak to złoze tak jak jest nie bedzie mi pchało oleju do silnika? Odrazu regenerować tubine czy kupywać jakąś inną?? Turbina nie jest ARLowska tylko GT1749va (od 130km), poprzedni wlascicel twierdzi, że turbina nie puszczała oleju na 100%. Za wszystkie odpowiedzi z góry wielkie dzięki i pozdrówki.


Kupie, kompletne brązowe wnętrze do Golfa II CL 3d lub przedni fotel kierowcy i tylny lewy parapet (platikowy bez obszycia).

Golf Mk2 VR6 -------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=160&t=85276
Golf Mk2 CL 87' -----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=543320
https://www.facebook.com/przyborgarage

Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » pn maja 25, 2009 13:40

moje turbo zanim wlozylem lezalo na panelach w pokoju i tez po walku pociekl olej. wlozylem i smiga bez problemu, oleju nie puszcza nic.



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn maja 25, 2009 21:58

PiterGOLF pisze:Witam,
przed wczoraj stalem sie posiadaczem silnika 1,9TDI o ozneczaniu ARL (150km) silnik mam zmiar włożyć do swojego mk2 ale nie o to tutaj chodzi... podczas transportu silnik byl postawiony poziomo na palecie turbiną do dołu. Przez 750km trasy przez strone zimną turbiny wyciekło mi troche oleju... Czy to normalne, czy gdzies jest jakas nieszczelność?? Jak to złoze tak jak jest nie bedzie mi pchało oleju do silnika? Odrazu regenerować tubine czy kupywać jakąś inną?? Turbina nie jest ARLowska tylko GT1749va (od 130km), poprzedni wlascicel twierdzi, że turbina nie puszczała oleju na 100%. Za wszystkie odpowiedzi z góry wielkie dzięki i pozdrówki.
ja swoja K24 położyłem tak ze wirnik był w pionie i wyciekał olej.... przestraszyłem się ale powiedziano mi ze to norma... tylko w pozycji w której pracuje nie wycieknie olej... pozatym ona uszczelnia się podczas pracy... poprzez siłę odśrodkową


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » wt maja 26, 2009 08:33

Turbina która nie pracuje ma prawo mieć przecieki na ośce ponieważ usczelnia się sama podczas obrotów . Więc się tym nie przejmujcie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 217 gości