z innej beczki.. opinie na temat audi 80 1.6 tdIC

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

z innej beczki.. opinie na temat audi 80 1.6 tdIC

Post autor: rysiu_89 » sob maja 23, 2009 12:36

witam

pytanie troche z innej beczki ale mysle że ktoś będzie miał coś do powiedzenia na ten temat.

kolega szuka auta z silnikiem diesla. ma być niezawodne, proste trwałe i w miare wygodne i zastanawia się nad audi 80 B# z silnikiem TD 1.6 . jak to jeżdzi. wiem że tam jest silnik SB z intercoolerem więc koło 80 KM ma. opłaty nie drogie bo to tylko 1.6 . przebiegi jakie robi to około 25 tyś km rocznie. kosmiczne przyśpieszenie nie jest potrzebne więc myśle że te 80 km wystarczy. musi bys oszczędne bo to jeszcze student i prace tylko dorywcze. aha no i ten silnik przepali bioester.( kolega mieszka koło stacji paliw" bliska" wiec ma bio po 2.99.


wszelkie opinie mile widziane



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob maja 23, 2009 22:58

ja na SB doszedłem do 400 000 i nie było żadnych kłopotów, spalanie 5l trasa 7l miasto ok 8,5l z przyczepą, wymiana paska rozrządu co 80 000. Jedyne co było robione to sprężarka (700zł) pozatym autko pięknie śmiga.



arwam

Post autor: arwam » ndz maja 24, 2009 08:30

rysiu_89, audi jest dość ciężkie i przez to troszkę więcej pali oraz jest ociężałe.
jako miłośnik glofa wiesz że polecę Ci golfa.
O audi mogę Ci powiedzieć że jest w miarę komfortowe ale bardzo miękkie i to nie każdy lubi bo ja na przykład nie mogę jeździć bardzo miękkimi pojazdami.
do golfa części śa tańsze oraz jeśli trafi na silnik SB to wystarczy podmienić turbo na T3 i w trasie mże palić nawet ciut poniżej 4l/100km pod warunkiem że będzie spokojnie jeździł.
Wadą w/w turbiny jest opóźnienie z jakim zaczyna pompować po wciśnięciu pedału gazu ale do tego można i przywyknąć a w pewnych sytuacjach jest zaletą
Ja mam w drugim Golfie silnik JR z dołożonym IC od SB i jest i dynamiczny i bardzo oszczędny przy spokojnej jeździe.

taj jeździ w/w golf:

[youtube][/youtube]


a tak już tylko Audi na bezdymnej dawce:

[youtube][/youtube]



puclok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw mar 20, 2008 18:22
Lokalizacja: wisła

Post autor: puclok » ndz maja 24, 2009 09:48

Audi 80 b3 jest cięższe ale tylko o ok 100kg wiec niema aż takiej różnicy ,ma chyba troche dłuższą skrzynie od golfa, napewno jest bardziej komfortowe ,ciszej w środku ,miękkie zawieszenie , i ma lepszą blache



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » ndz maja 24, 2009 09:54

w sumie to nie ja chce kupić audi tylko kolega więc pytam w jego imieniu, ja mam golfa mk3


nie wiem czemu ale kolega nie chce golfa II, powody?? uwaga cytuje jego słowa" bo wygląda staro, ma śmieszne lampy okrągłe, jest kwadratowy i kanciasty w środku, bo gnije i sie psuje i co najśmieszniejsze nie lubi suwakowej regulacji ogrzewania, a w audi są właśnie pokrętła, no i audi to sedan i ten ocynk"

podkreślam że to słowa kolegi, ja miałem mk2 i gdyby nie był w takim stanie jakim był to chętnie ym go zostawił sobie



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » ndz maja 24, 2009 11:14

rysiu_89 pisze:nie wiem czemu ale kolega nie chce golfa II, powody?? uwaga cytuje jego słowa" bo wygląda staro, ma śmieszne lampy okrągłe, jest kwadratowy i kanciasty w środku, bo gnije i sie psuje i co najśmieszniejsze nie lubi suwakowej regulacji ogrzewania, a w audi są właśnie pokrętła, no i audi to sedan i ten ocynk"
niech kolega pomysli o Jettcie, nie ma okrągłych lamp, sedan tylko zostaje regulacja suwakowa :bajer:



arwam

Post autor: arwam » ndz maja 24, 2009 23:16

anaba255 pisze:
rysiu_89 pisze:nie wiem czemu ale kolega nie chce golfa II, powody?? uwaga cytuje jego słowa" bo wygląda staro, ma śmieszne lampy okrągłe, jest kwadratowy i kanciasty w środku, bo gnije i sie psuje i co najśmieszniejsze nie lubi suwakowej regulacji ogrzewania, a w audi są właśnie pokrętła, no i audi to sedan i ten ocynk"
niech kolega pomysli o Jettcie, nie ma okrągłych lamp, sedan tylko zostaje regulacja suwakowa :bajer:
albo do golfa niech zaszczepi deskę z MK3 :helm:



Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » pn maja 25, 2009 22:01

audi B3 + SB ociężałe auto... i nie dziwie się ze ma duża chłodnice i 2 wetyle bo to potrafi zagrzać się ... lepiej coś koło 1.9 TD :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » pn maja 25, 2009 23:31

heh kolega był oglądać jedna b3 bo akurat była w okolicy i stwierdzil że to nie dla niego bo on potrzebuje rozkładane siedzenia z tyłu a w audi jak wiadomo za tylna kanapa jest zbiornik paliwa. kolega stwierdził że przez wakacje dozbiera i kupi b4 tdi :bajer: , zobaczymy jak to bedzie. tydzien temu kuzyn sobie kupił takie cudo 94 rok tdi i powiem że całkiem przyjemne autko i bardzo wygodne



arwam

Post autor: arwam » wt maja 26, 2009 09:29

rysiu_89,

albo niech sobie poszuka passata B3



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości