Problem ze skrzynia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Delta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 04, 2009 18:45
Lokalizacja: Legnica

Problem ze skrzynia

Post autor: Delta » sob maja 09, 2009 20:03

Witam mam pewien problem,otoz przy wbijaniu wstecznego slysze trzask.Bieg wsteczny sie wbija lecz niepokoi mnie ten trzask ,myslalem ze sprzeglo tu ponosi wine ale chyba nie dzis zostalo podciagniete i odpowietrzone,lecz to nic nie dalo.Czasem gdy pobawie sie skrzynia tj.wbije jedynke ,dwojke tak na prezemian to wsteczny wejdzie cicho tak wiec nie wiem....Sprobuje jeszcze olej wymienic w skrzyni jak nie to, to chyba synchronizator tylko pozostaje...Prosze o pomoc...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob maja 09, 2009 20:36

Sprawdź czy w ogóle jest tam olej :bajer: .
A wsteczny nie jest synchronizowany...



Awatar użytkownika
zangief
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt maja 05, 2009 00:49
Lokalizacja: OPOLSKIE

Post autor: zangief » sob maja 09, 2009 20:49

Delta miałem identyczny problem w swoim AFN-ie i wine ponosił trachnięty docisk :bajer: wymieniłem kompletne sprzęgło i problem zażegnany



arwam

Post autor: arwam » śr maja 13, 2009 00:30

a zobacz czy jak wciśniesz to dopiero po chwili włącz wsteczny i zobacz czy wtedy też zgrzytnie.
jak nie to radzę tylko poziom oleju skontrolować i jeśli sprzęgło działa jak należy to nic nie ruszaj jeśli inne biegi włączją się beż zgrzytów i żadnych oporów.
jeśli łożyska lekko sie kręcą to jest to naturalna rzecz że jak od razu po wciśnieciu sprzęgła chcesz włączyć wsteczny to zgrzytnie bo jest on niesynchronizowany



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości