Kontrolka ABS świeci - jak sprawdzić kody błyskowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

schwarz TDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 12:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kontrolka ABS świeci - jak sprawdzić kody błyskowe

Post autor: schwarz TDi » pt maja 08, 2009 11:29

Witam,
jakiś czas temu w trakcie jazdy kilkakrotnie zaświeciła mi się kontrolka ABS.
Obecnie świeci się cały czas. W serwisie powiedzieli, że najprawdopodobniej któryś z czujników padł lub się "przekrzywił".
Nie mogli mnie podpiąć bo nie mieli złącza do mojego autka (VW Golf III 1.9 TDI, 1996 r., silnik 1Z).
Czy może ktoś z szanownych kolegów wie czy można ustalić tą przypadłość na kodach byłyskowych i w jaki sposób podpiąć się pod złącze diagnostyczne (nad zapalniczką).
I oczywiście jeśli ktoś dysponowałby kodami to byłbym bardzo widzięczny.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt maja 08, 2009 11:58

schwarz TDi pisze:W serwisie powiedzieli, że najprawdopodobniej któryś z czujników padł lub się "przekrzywił".
Nie mogli mnie podpiąć bo nie mieli złącza do mojego autka
To w jakim serwisie ty byłeś , Dacii ????
schwarz TDi pisze:czy można ustalić tą przypadłość na kodach byłyskowych
Nie
schwarz TDi pisze:w jaki sposób podpiąć się pod złącze diagnostyczne (nad zapalniczką).
Laptop lub PC + interfejs + program np VAG-COM

poczytaj na forum wsio jest napisane co i jak


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

gostek321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 11:26
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: gostek321 » czw lip 23, 2009 22:45

mam ten sam problem kontrolka ABS swieci mi sie caly czas i nie wiem jak to usunac szukam juz posta z pomoca od 1,5h na forum i nic nie znalazlem prosze o pomoc
mam juz nawet kabel do diagnostyki Elm 327 na obd2 [golf 3 1,9 tdi rok96] ale nie dziala w programach wyskakuje blad nie wiem dlaczego [na eklipsie kolegi 2001 wsio dziala] prosze o pomoc



damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: damiano_mo » czw lip 23, 2009 22:53

kabel od viakena plus vag-com 311-2 plus PC lub laptop i musi się połączyć. wykasować ewentualne błędy. jak nie to szukać dalej przyczyny. ale serwis to chyba nie był :chytry: :green_fuck: .... żeby nie mieli kabla :blush: :blush: :blush:


fuck air ride

Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » czw lip 23, 2009 23:38

Tak jak koledzy piszą , kabel itp. Miałem to samo 3 tygodnie temu, no ale posiadam Vag-a i sobie sprawdziłem. Okazał się czujnik ABS-u, kupiłem za 29zł na allegro i bez problemu działa, po wymianie już nie bedziesz musiał jechać na Vag-a , po paru metrach sama kontrolka zgaśnie.
tylko najpierw musisz wiedzieć który czujnik :grin:



schwarz TDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 12:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: schwarz TDi » pt lip 24, 2009 17:43

tak jak kolega napisał - nabyłem sobie VAG-a (nawet z orginalnym oprogramowaniem :)
sprawdziłem który czujnik i przy okazji wykasowałem błedy (sporadyczne) z pozostałych i po kłopocie.

Jeśli ktoś z Łodzi lub okolic będzie miał problem z błędami ZAPRASZAM - chętnie pomogę.
Mój VAG pasuje do autek z lat 1994 - 2003.
Dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości