Czym skutkuje zerwania paska rozrządu w 1,9 TDI AJM?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lidoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 12:07
Auto: Passat B8

Czym skutkuje zerwania paska rozrządu w 1,9 TDI AJM?

Post autor: lidoo » sob maja 02, 2009 19:23

Czym skutkuje zerwania paska rozrządu w 1,9 TDI AJM?
Pasek zerwałem na swiatłach, no i niestety troche pokręciłem rozrusznikiem zanim zorientowałem sie o co chodzi....
Co moze być uszkodzone w najgorszym wypadku?? :grrr:
Ostatnio zmieniony ndz maja 03, 2009 15:15 przez lidoo, łącznie zmieniany 1 raz.



bogdan pirat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 03, 2006 14:38
Lokalizacja: Połomia

Post autor: bogdan pirat » sob maja 02, 2009 19:28

jak pasek rozrządu sie zerwie to rozrusznikiem nie da rady pokręcić



lidoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 12:07
Auto: Passat B8

Post autor: lidoo » sob maja 02, 2009 19:35

Tak?
zajrzałem przez obudowe plastikową, pasek był luzny i zszedł z połowy koła, to co to moze być?



bogdan pirat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 03, 2006 14:38
Lokalizacja: Połomia

Post autor: bogdan pirat » sob maja 02, 2009 19:41

jak pasek jest luzny to może być zerwany ale wtedy byś nie zakręcił rozrusznikiem bo tłoki są zablokowane przez któryś otwarty zawór



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob maja 02, 2009 20:53

jak poszedł na światłach to na 900obr. jest szansa ze nie zrobiło masakry, zapiąć nowy i test.
sprawdz najpierw dolne koło wału czy klina nie ścięło lub śruba nie poluzowała.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » sob maja 02, 2009 21:56

Pogięło zawory i poszły szklanki,ściąg pokrywę zaworów i będziesz wszystko widział tylko obrócisz wałkiem rozrządu.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Re: Czym skutkuje zerwania paska rozrządu w 1,9 TDI AJM?

Post autor: ciachotdi » śr maja 06, 2009 12:00

Remont glowicy gwarantowany!!!!! nie nalezy do rzeczy milych sam to przeszedlem :-) miesiac temu teraz sie z tego smieje ale do smiechu wcale mi nie bylo.
Wylicze ci koszty jakie ja ponioslem:
- Naprawa glowicy (planowanie, obróbka, czesci) 450zl
- Uszczelka pod glowice plus minus dobrej jakosci 150zl
- Robocizna mi wyszlo dosyc malo ok 300zl
- nowy pasek ok tylko gayts chyba tak sie to pisze 80zl
zrobisz i bedzie hulał jak nie wiem :)
powiem ci taki motyw ja wiedzialem odrazu co sie stało i wyrzycilem na luz przy predkosci 40 km\h ale i tak nic nie dalo :((( choc tez mialem nadzieje ze nic nie poprzestawialo.
zaprowadzisz do mecha kup pasek ustawi go na rolkach i bedzie probowac zapalic go sprawdzi sisnienie i bedzie wiedzial czy zdejmowac glowice czy raczej cie to ominie



Przemek512
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 20, 2008 15:04
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Przemek512 » czw maja 07, 2009 11:58

mam wszystkie czesci do ajm silnikowe Jakbys cos potzrebaowal to dzwon 513975808



lidoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 12:07
Auto: Passat B8

Post autor: lidoo » wt maja 12, 2009 21:58

Witam,
Moja awaria spowodowana była nie urwaniem paska ale rozsypaniem sie rolki napinacza, całe szczęscie ze pasek przesuną sie na wale tylko o jeden ząbek, i nic sie nie stało,
nowe czesci 1100 + robocizna 500, umiarkowanie zadowolony :chytry:



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr maja 13, 2009 17:14

lidoo pisze:nowe czesci 1100 + robocizna 500, umiarkowanie zadowolony :chytry:
rozumie że zmieniałeś cały rozrząd, ale i tak coś dużo $$$$$$$$$$ 1600 :blush:



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw maja 14, 2009 07:36

zabba88 pisze:lidoo, 1100 + robocizna 500:D To chyba nie tylko rozrzad sie wymienili? Moze w tej cenie zobaczyli ze nic wielkiego sie nie stalo tylko szklanki rozj..... to i komplet nowych szklanek ci wsadzili? Bo 1100 to cie rozrzad z pompa wody i robocizna powinien wyniesc spokojnie:] A gdzie kolejne 500?:D no chyba ze we wroclawiu maja takie ceny z ksiezyca
Niestety jak kolega na markowych czesciach np. SKF skladal rozrzad to cena w granicach tysiaka za same czesci bardzo prawdopodobna (ja chyba cos 900zl placilem), no chyba ze sie ma jakies dosc duze znizki w hurtowniach.

U mnie za robocizne rozrzadu wzieli 450zl, bo 2ch mechanikow 10h z nim walczylo - musieli opuscic silnik w dol zeby wymienic rorzad - taki urok tej jednostki :)



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » pt maja 15, 2009 16:02

zabba88 pisze:MaciusieK, oczywiscie ze na markowych. Ruvill+ continental:] I cena duzo nizsza jest, no ale jak ktos woli:D Bogatemu nie zabroni, a tak swoja droga to nie obrazajac nikogo ciekawia mnie ci mechanicy:D poniewaz wiadomo ze trzeba silnik zdjac z lapy i opuscic w dol zeby dostac sie do rozrzadu. Ale 10h w 2 osoby? Hmm troche duzo jak dla mnie poniewaz ja sam wymieniam go w 5-7h lacznie z pompa wody:] A wiadomo ze waz do ic won. zbiorniczki w gore bo przeszkadzaja. waz do ic z dolu won, silnik podbudowac. odkrecic od poduchy lape, potem reszte lapki od bloku itd. Wiec dziwi mnie te 10h chyba ze chlopaki robili to 1 raz:] To nastepnym razem zapraszam na slask:D I mniej czasu i kwota duzo mniejsza za robocizne bo ja biore 250. Pozdrawiam

P.S co do SKF to ja nie zakladam tych rolek tylko ruvill poniewaz widzialem juz kilka silnikow rozwalonych poniewaz rolki SKF sie rozlecialy. Mi sie to nie zdazylo osobiscie, ale znajomemu w bytomiu niestety.
W sumie kolesie robia tylko same Merce, a ze mialem ich na swoim osiedlu, to podjechalem i podjeli sie tego zabiegu - wiec bardzo mozliwe, ze w VW robili to 1szy raz :P

Dzieki za info z cena wymiany u Ciebie, jak jeszcze bede miec to auto i dobije do tych 60k km na rozrzadzie (bo czytalem ze do 2001r. trzeba w AJM co 60k km wymieniac, no chyba, ze sie ma jakis wzmacniany pasek Conti, ktorego zreszta nie mam:P), to napewno sie zglosze :)

Milego popoludnia :okej:

P.S.

Teraz sobie przypomnialem, ze 450zl wzieli u mnie razem z wymiana oleju, czyli 420zl za sam rozrzad wyszlo :helm:

Z tymi rozlatujacymi sie SKF'ami to nic nie slyszalem, ale warto miec to na uwadze, ja tam juz 19k km zrobilem u siebie na zestawie SKF'a i wszystko jest OK, wiec moze poprostu znajomy trafil na jakas wadliwa partie.

Wszystkie sklepy i mechanicy u mnie polecaja SKF'y ze wzgledu na bardzo dobra jakos lozysk.
Ostatnio zmieniony pt maja 15, 2009 16:08 przez MaciusieK, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości