Stuki z silnika.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Stuki z silnika.

Post autor: kusztyk » pn kwie 27, 2009 14:10

Panowie mam pytanie. Kupiłem niedawno Golfa IV z silniczkiem 1.9 TDI 101KM to chyba silnik PD ? Jest on na pompo wtryskach. Przebieg auta 141tys ( Nie wiem czy prawdziwy lecz po kierownicy zużyciu elementów wygląda na prawdziwy ). Samochodzik ładnie się zbiera równo pracuje lecz gdy dodam gazu słychać takie stuki jakby zawory gdyż przyspieszam to na 4-5 biegu to są takie drgania gdy puszcze gaz już drgań nie ma. Bylem u jednego mechanika to twierdzi ze to zawory są lecz nie był pewien koszt powiedział 1500zl. Dodam ze rozrządu nie wymianialem w tym autku a sprzedający( Handlarz ) Mówił ze rozrząd trzeba zrobić ponieważ nie wie kiedy był wymieniany. Co mogę sprawdzić jeszcze ?

Jeśli to naprawdę zawory to jakie są koszta ?



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn kwie 27, 2009 15:19

To nie będa zawory , jeśli tak faktycznie by bylo to klepałby ci zarówno pod obciążeniem jak i bez.

Trzeba by było obsłuchać bo na odleglośc cięzko diagnozowac "stuki" i takie rzeczy.
kusztyk pisze:gdy dodam gazu słychać takie stuki jakby zawory gdyż przyspieszam to na 4-5 biegu to są takie drgania gdy puszcze gaz już drgań nie ma
Kiedy to wystepuje , przy jakich obrotach silnika wyraźnie to słychac, w jakim zakresie obrotów od do, czy na wszystkich biegach gdy przyspieszasz , czy raczej tylko na biegu 4 lub 5-tym.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » pn kwie 27, 2009 15:27

Stuki slychac na kazdym biegu. Tylko drzenie na wyzszych biegach. Nawet jak stoi auto na luzie i dodaje gazu to slychac stuki wyraznie i glosne. Slychac zawsze nawet przy 1000obr tylko ze ciszej i slabiej czym wieksze obroty tym glosniej.

Dodam ze jeden mechanik mowil ze to moze byc ustawienie wtryskow. Czy to mozliwe ? Auto moc ma itp. Wiec mowil ze zawory raczej nie.
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 15:32 przez kusztyk, łącznie zmieniany 1 raz.



kamillloo201
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 18:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kamillloo201 » pn kwie 27, 2009 18:51

moze 2 mase masz uszkodzoną bo ja tez mam takie dziwne stuki na postoju a jak jade i dodaje gazu to jest metaliczne uderzanie przy duzym obciazeniu ! a samochód wchodzi w drgania ??



DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Post autor: DamianS. » pn kwie 27, 2009 20:32

wez go pod komputer podłacz...


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » pn kwie 27, 2009 20:53

Wchodzi w drgania. W poniedzialek albo wtorek pojdzie do mechnika. Samochod jest jeszcze nie zarejstrowany wiec mozna go sprzedac i jak mi radzicie ? Czy np. po zdejmowanej glowicy i zakladnej na nowa i robinych zaworach nie bedzie gorzej juz chodzil? Auto jest naprawde ogolnie ladne nie bite nic nie malowane na 100% w srodku nie wytarte itp. I jeszcze pytanko z jakiego powodu mogly pasc zawory ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn kwie 27, 2009 21:10

Stuki slychac na kazdym biegu. Tylko drzenie na wyzszych biegach. Nawet jak stoi auto na luzie i dodaje gazu to slychac stuki wyraznie i glosne. Slychac zawsze nawet przy 1000obr tylko ze ciszej i slabiej czym wieksze obroty tym glosniej.

Dodam ze jeden mechanik mowil ze to moze byc ustawienie wtryskow. Czy to mozliwe ? Auto moc ma itp. Wiec mowil ze zawory raczej nie.
Jak dla mnie to wskazuje na objaw uszkodzonego koła dwumasowego
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 21:11 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » pn kwie 27, 2009 21:13

A te kolo to ktore to jest ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn kwie 27, 2009 21:14

jak handlarz mówi, że nie wie kiedy był robiony rozrząd, to znaczy, że licznik na bank kręcony

[ Dodano: 27 Kwi 2009 21:15 ]
kusztyk pisze:A te kolo to ktore to jest ?
jest to zespół koło dwumasowe + sprzęgło a zapewne jak się domyślasz mieści się pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem

z tego co opisujesz, to w moim Mk5 podczas pracy na uszkodzonym dwumasie było identycznie, no ale głowy se nie dam urwać że u ciebie to na pewno to samo aczkolwiek bardzo prawdopodobne

dobrze byłoby jakbyś zapodał kod silnika, to wyjdzie na jaw czy twój model posiada dwumas, kodu tego szukaj na nalepce na obudowie plastikowej rozrządu - być może jeszcze tam jest albo na papierowej wlepie pod wyśiółką bagażnika, gdzie znajdują się wszystkie kody oznaczające model auta i jego wyposażenie
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 21:20 przez doggie, łącznie zmieniany 4 razy.



kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » pn kwie 27, 2009 21:25

Silnik AXR 030 286.

A ile płaciłeś za wymianę tego kola? Na allegro patrze to samo to kolo nie mało kosztuje. Ale sprzęgło itp dobrze mi chodzi. A jak sprawdzić albo wykluczyć to?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn kwie 27, 2009 21:30

kusztyk pisze:Silnik AXR 030 286.

A ile płaciłeś za wymianę tego kola? Na allegro patrze to samo to kolo nie mało kosztuje. Ale sprzęgło itp dobrze mi chodzi. A jak sprawdzić albo wykluczyć to?
jak AXR to masz dwumas, ja rok temu płaciłem za cały zestaw (dwumas + sprzęgło) z robocizną 1600 zł. Generalnie dopóki nie wyjmiesz całego zestawu, to na 100% nie stwierdzisz i nie wykluczysz, składają się na to różne objawy, jak szrapnie podczas dodawania gazu na wyższych biegach, "klekotanie" i podobne tego typu odgłosy na biegu jałowym, szarpnięcie całym silnikiem podczas odpalania lub gaszenia - bynajmniej u mnie tak było
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 21:36 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » pn kwie 27, 2009 21:35

Ja tak czytałem to sprawdzam i dwumas jest z prawej strony i u niektórych jak się wciska sprzęgła to cichnie a u mnie nie, umnie stuki słychać tak bardziej z strony tam gdzie szlauf turbiny wchodzi.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn kwie 27, 2009 21:38

kusztyk pisze:Ja tak czytałem to sprawdzam i dwumas jest z prawej strony i u niektórych jak się wciska sprzęgła to cichnie a u mnie nie, umnie stuki słychać tak bardziej z strony tam gdzie szlauf turbiny wchodzi.
no coż, tego typu odgłosy często trudno umiejscowić, dwumas masz pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów, być może rolka napinacza ci hałasuje ale to raczej nie ma nic wspólnego z szarpaniem na wyższych biegach, w dodatku jest z lewej strony silnika (patrząc od przodu)
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 21:40 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



kusztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: kusztyk » wt kwie 28, 2009 07:08

Chłopaki dodam ze to się dzieje tylko na ciepłym silniku dzisiaj rano odpalam i nic takiego nie ma ;(

Koledzy jeszcze zauwazylem ze plynu chlodniczego ubywa wiec moze uszczelke pod glowica przedmuchalo i to tak slychac bo dmucha ? Mozliwe to jest ?

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 14:05 ]
Mam pytanie ile kosztuja popychacze do tego auta? 101KM silnik PD ? Poniewaz nie wiem czy mechanik niechce mnie wyrolowac mowi ze on chce 200zl za komplet uzywanych dobrych. I mam pytanie czy dobrze zrobil jak planowal glowice? Poniewaz gdzies czytalem ze w tych silnikach sie nie planuje. Okazalo sie jednak ze to zawor byl.
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 16:05 przez kusztyk, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości