problemy po wymianie sprzęgła....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

problemy po wymianie sprzęgła....

Post autor: WRiTTeR » sob kwie 25, 2009 12:25

witam,jestem dwa dni po wymianie sprzęgła poprzednie juz sie slizgalo na akzdym biegu wiec wymienilem, choc nie ma sie co dziwić nalatane 322 tysiace km a sprzęgło bylo jeszcze oryginalne :)

wymienilem na to samo co bylo wiec na Sachsa. cały komplet

problemy są dwa, dalej sie slizga to raz... ale moze musi sie kilka dni dotrzec nie wiem...

a drugi to taki ze wciskam sprzęgło w podłoge, mocno w podłoge wrzucam bieg puszczam z 1,5- 2 cm i juz ciągnie do przodu, po puszczeniu pedału idzie on jeszcze z 5 cm i stoi auto jedzie normalnie ale musze nogą podciągnąć pedał sprzęgła od wewnetrznej strony by wrocil jeszcze 5 cm wyżej tak jak powinien byc w spoczynku...

czemu pedał nie wraca? wkurza to troche i jest niewygodne... probowalem cos wyregulowac linka bo są tam jakies mozliwosci do malego przekrecenia ale nie daje to rezultatow, nieraz wychodzilo tak ze pedał sie delikatnie popchnelo 1 cm i wtedy sam poleciał do podłogi i tam zostawał trzeba go reka bylo wciagnac z powrotem...


i czy kilka dni dotarcia cos polepszy??


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob kwie 25, 2009 12:53

Mnie to wygląda na problem z dociskiem.Skoro jednak kupiłeś nowy,to być może źle je złożyłeś.
Sprzęgło nie może się ślizgać.Nie ma czegoś takiego jak okres docierania się tarczy.
Nie jestem pewny,ale docisk wypychany jest chyba takim długim prętem.Możliwe,że z nim jest coś nie tak.Za bardzo wystaje i powoduje ślizganie się sprzęgła.Pamiętam,że raz mieliśmy taki problem w golfie I.Winny był właśnie ten pręt.
Warto to sprzęgło złożyć jeszcze raz.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » sob kwie 25, 2009 14:38

źle założyć to chyba sie nie da, prędzej bym powiedział że to jest nie to sprzęgło co powinno być.
sprawdz jeszcze linkę czy wszędzie dobrze siedzi.
Ostatnio zmieniony sob kwie 25, 2009 14:39 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » ndz kwie 26, 2009 00:56

no wiec po dzisiejszych testach okazalo sie ze sprzeglo sie nie slizga, byly testy na kazdym biegu z chamowaniem lewa noga itp i obroty nie rosną.

tak wiec to ze nie jedzie tak jak wczesniej lezy gdzie indziej teraz....

no i problem nadal z tym pedałem sprzęgla który jest cholernie nisko i nie wraca tak wysoko jak powinien, jakas regulacja jest?


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz kwie 26, 2009 01:39

A mechanior zapinał samonapinacz linki przed jej ściąganiem???? Bo mi wygląda na to że jest rozpięty, linka jest naciągnięta i sprżegło cały czas lekko wciśnięte. Rada - linka do zmiany (koszt około 100 zł) - rozpinamy samonapinacz dopiero jak linkę założymy! Lub jeżeli ktoś ma trochę sprytu to sobie samonapinacz ściągnie ręcznie i stara linka będzie nadal sprawna!

[ Dodano: 26 Kwi 2009 02:01 ]
A tu zdjęcie samonapinacza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20b ... ff3a4.html

Na te uszy u góry zapinana jest taka biała opaska. Jeżeli masz taki to jest przyczyna.



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » ndz kwie 26, 2009 10:01

fleshu pisze:Na te uszy u góry zapinana jest taka biała opaska. Jeżeli masz taki to jest przyczyna
no mam własnie taka i tej opaski bialej nie zapinalem poprostu wypiąłem to z zdołu ze skrzyni i wywalilem pozniej zalozylem z powrotem,

co wiec z tym trzeba zrobic zeby to wskrzesić??


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz kwie 26, 2009 13:14

Ta ze zdjęcia to jest stara linka z mijego MK3. Z wieczorka porozkładam ten mechanizm to ci napisze co i jak - robiłem jakeś 4 latka temu i nie pamiętam dokładnie.



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » ndz kwie 26, 2009 14:15

fleshu pisze:to ci napisze co i jak
bede bardzo wdzieczny za pomoc :pub:


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » ndz kwie 26, 2009 15:39

WRiTTeR pisze:co wiec z tym trzeba zrobic zeby to wskrzesić??
jezeli nie scisnoles linki przed jej wypieciem to nadaje sie ona tylko na smietnik bo samoregulacja poszla w niej do konca i nieda sie tego odratowac takze czeka Cie wymiana linki :grin:


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

Awatar użytkownika
Radek14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 20, 2007 12:57
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Radek14 » ndz kwie 26, 2009 16:15

Da się odratować, też to robiłem ale dawno temu.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz kwie 26, 2009 17:59

Bez problemu! Robie fotoporade dla kolegi.

[ Dodano: 26 Kwi 2009 18:54 ]
Obrazek No i linka ściągnięta na max - więc zaczynamy!

[ Dodano: 26 Kwi 2009 19:17 ]
Potrzebny będzie śrubokręt i nacięta rurka plastikowa o długości 16 cm.

Obrazek

1. Ściągamy gumową osłonkę
2. Wykręcamy sprężynę po zwojach

Obrazek

3. Przekręcamy łączenie napinacza w taki sposób, żeby zatrzask znalazł się pod plastikiem(uwaga -nie połamać!).


Obrazek

4. Rozpinamy napinacz.

Obrazek

5. W tym koszyczku na lince jest taki czarny bębenek. Ma on dwa otwory. W jeden z nich wkładamy śrubokręt. Trzymając śrubokręt w taki sposób aby bębenek się nie ruszał, łapiemy za koniec linki przy napinaczu i przekręcając linkę, wyciągamy ją.

Obrazek

6. Na wyciągniętą linkę od strony napinacza zakładmy rurkę(żeby się nie cofała).

Obrazek

7. Zatrzaskujemy napinacz. > Wkręcamy sprężynę > zakładamy osłonę gumową.

Obrazek

8. Zapinamy zawleczkę(ja nie miałem orginalnej, więc sobie radziłem jak mogłem). > Ściągamy rurkę.

Obrazek

9. Linka jest jak nowa. > Kasa w kieszeni > Idziemy do sklepu po piwo bezalkocholowe :grin: > pijąc piwo zakładamy linkę > Jak linka będzie na miejscu to zdejmujemy zawleczkę. GOTOWE! :bigok:



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » pn kwie 27, 2009 23:22

fleshu,
dla Ciebie punkcik pomógł za poświecenie i fotoporade,

niestety reanimacja nie pomogla a po drugiej probie pekl koszyczek i pupa, kupilem nową linke zalozylem jak trzeba na koncu rozpiąłem zabezpieczenie i jest dalej to samo pedał 1 cm od podłogi cięgnie i nie wraca do pozycji spoczynku....


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt kwie 28, 2009 00:08

No to wiemy że sprzęgło jest źle poskładane! I teraz pytanie: Na co powinien zwrócić uwagę mechanik jak zakłada nowe sprzęgło???
Odp:
1. Taki sam typ sprzęgła co poprzednie - musi pasować
2. Docisk i koło jest seryjnie oliwione - zabezpieczenie przed rdzewieniem - koniecznie odtłuścić.
3. oznaczyć pozycję starego sprzęgła - tak samo nowe zakładać! - bo będzie spore bicie
4. Łożysko ma być dobrze pozakładane i takie samo wymiarowo jak to co było.

Tam na łożysku o ile dobrze pamiętam jest zawleczka - przynajmniej powinna być - może ktoś to sprawdzić? Może łożysko się przesuwa - jest mniejszy luz i masz ciągle ściśnięty docisk? To i tak jest kupę roboty - ale problem tkwi w poskładaniu sprzęgła!
Mechanizm zaczepu linki przy pedale pewnie sprawdziłeś - więc nic o nim nie pisze.
Jak potrzebujesz Jeszcze części to pisz na pw - mam docisk i tarcze od 1Y - za piwo oddam.



Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: WRiTTeR » wt kwie 28, 2009 00:29

fleshu pisze:Tam na łożysku o ile dobrze pamiętam jest zawleczka
w AAZ nie ma łożyska

powiem tak teraz jechalem do domu nieraz ok pedał wroci do dobrego polozenia a nie trzeba miec go fest w podłodze aby zgrzytow nie bylo, a nieraz nie wraca i trzeba w podloge gniesc. moze sie to ulozy jeszcze?


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości