Problem ze skrzynią biegów ciężko wchodzą biegi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fraczTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:36
Lokalizacja: WROCŁAW

Problem ze skrzynią biegów ciężko wchodzą biegi

Post autor: fraczTDI » pt kwie 17, 2009 13:48

Witam wszystkich mam taki problem po wyrzuceniu na luz ( oczywiście prz dojeźdzaniu do swiatłe występują drgawki słynne ) mam problem z wrzuceniem 1 ta jakbym nie dociskał sprzęgła do końca take dziwne zjawisko jakby nie wysprzeglało mi musze naprawde mocno cisąć lewarek zmiany biegów żeby wrzucić 1 to samo się dzije jak chcem szybko zmienić bieg z np. 2 na 3 też czasami występuję słynny Dentysta !!! grrrrrrrrrr więc tu moje pytanie do was co może powodować tą przpadłość wiem że najlepiej było by się przejechać i zobaczyć ale chcę przynajmniej wiedziec co może powodować ten efekt zebym nie był zielony przy mechanikach :P Autko to VW Golf MK IV 1.9 TDI 110kM AHF 190 000 km najechane (raczej nie kęcone) 5 biegowa skrzynia i nadmieniam tu że występują drgawki przy dojeżdżaniu do świateł i na postoju tzn. pojazd drga nie równa praca silnika ! . Pozdrawiam i Prosze was o Pomoc :jezor: :jezor:



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » sob kwie 18, 2009 21:23

Witaj !

Sprawdź pompe vacum czy jest szczelna...bo m.in. przez to te drgawki wystepują.

Co do przebiegu to nie ździw się ale napewno tyle nie ma...dodaj 100 tys.

co do biegów ..wymien sprzegło a zobczysz różnicę...mam ten sam model silnika najechane 260 tys auto jest z 99 rok i przed wymianą sprzęgła tez tak miałem. Pozdro.



fraczTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:36
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: fraczTDI » czw kwie 30, 2009 20:39

ale same sprzegło bez dwu masu ? a vacu mi sprawdzalem niby szczelna ale jescze raz musze zlukać
DZięki



Awatar użytkownika
jarek19820218
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 14, 2008 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jarek19820218 » czw kwie 30, 2009 21:02

U mnie też dość cięzko wskakiwały co prawda nic nie zgrzytało zwłaszcza 1 i 2 miała spory opór zacząłem od wymiany oleju na porządny full syntetyk i po tym małym zabiegu jest :metal:


Wszyscy jesteśmy psychiczni ale nie wszyscy zdiagnozowani.......

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » czw kwie 30, 2009 22:02

Witam, tak jak wyżej pisze jarek19820218, może to być przepracowany olej lub jego brak. Również może to być początek końca dwumasu, miałem taki sam przypadek w golfiku kumpla. Na wolnych obrotach wszystko się częsło i nie można było włożyć biegu, robiło się właśnie grrrrrrrrrr. Pozdrawiam.


Tomek

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » pt maja 01, 2009 20:21

fraczTDI miałem dokładnie takie same obiawy jak Ty, założyłem nowe kompletne sprzegło Valeo ze sztywnym kołem, przy okazji wymianiłem olej w skrzyni na Mobila i teraz wszystko dziala super. Trudno powiedzieć co bardziej pomogło na zgrzytającą zmiane biegów, olej czy sprzegło ale róznica kolosalna.Biegi wchodzą idealnie! Oczywiście i drgawki znikneły, zmieniłem jeszcze soft, 138KM 295 Nm. Miałem już dość tego samochodu, to mój piąty golf ale z żadnym nie miałem tyle nerwów :grin: teraz wygląda na to, że jeszcze nim pośmigam troche. pozdr.



fraczTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:36
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: fraczTDI » śr lip 08, 2009 17:34

Dzięki wielkie chłopaki wygląda na to że trzeba wyrzucić bedzie znowu troche kasy w golfine ale takie życie Golfiarza ! :P Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości