MK4 Temperatura 130 stopni, problem z autem! Pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

MK4 Temperatura 130 stopni, problem z autem! Pomocy

Post autor: showtime » pt kwie 10, 2009 08:13

Witam
Wczoraj wracajac na swieta do domu jechalem po autostradzie jakies 170 km/h na tempomacie, klima wlaczona. W pewnym momencie zapalila sie kontrolka temperatury.

Od razu zjechalem na pas awaryjny, odczekalem troche, odkrecilem korek dolalem wody do plynu i wszystko od tego momentu jest juz ok.

Co dziwne jak stalem na pasie awaryjnym to mialem dwie plamy od plynu pod samochodem. Jedna w okolicy kola kierowcy, a druga w okolicy kola pasazera. z dwoch tych miejsc kapało.

Odkad zalalem go wodą, nic nie kapie (auto stalo cala noc pod domem i zadnej plamy). Po zalaniu jechalem znow 170 km/h kontrolujac temperature - wskazowka stala caly czas na 90 stopni i nie wahala sie ani w jedna ani w drugą strone.

Poziom plynu chlodzacego byl sprawdzany przed wyjazdem - byl w okolicach maksimum.

Czy ktos z kolegów ma jakis pomysl co sie moglo stac? Bo ja tego nie rozumiem - cieklo i nie cieknie...

Mozliwe zeby termostat sie nei otworzyl, jakos chwilowo przyblokowal? Bo tak jak mowie od tamtego momentu zrobilem znow 200 km i nic - wszystko OK.


TuningKingz Shop | Najlepszy sklep tuningowy w Polsce z rabatami dla forów!
W ofercie m.in. Meguiar's, Shiny Garage, KW, H&R, Eibach, Bilstein, DEPO, TA Technix, FK, MTS-Technik i inne
Zapraszam!
---
Nowy projekt: CADDYlac 2KFL

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » pt kwie 10, 2009 08:27

Z prawej strony od pasażera to mogły być skropliny z klimy, zjawisko jak najbardziej naturalne. Natomiast z lewej to trochę dziwne. Jak wszystko jest ok, to dziury w całym nie znajdziesz :grin: :grin: . Jak miałeś te 130°C i zjechałes na pas awaryjny, to wentylator powinien chodzić na maxa, jeżeli nie to tutaj może być przyczyna. Z drugiej strony nie mamy jeszcze wysokich temperatur i przy takiej prędkości na chłodnicę wpada wystarczająco dużo powietrza.
Pozdr
Ostatnio zmieniony pt kwie 10, 2009 08:30 przez indyczes, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » pt kwie 10, 2009 08:28

Ale nurtuje mnie czemu sie przegrzal? Jazda w 2 osoby na klimie, w bagazniku torby... 170 km/h... tak malo wytrzymaly jest ze sie spocil do 130 stopni?


TuningKingz Shop | Najlepszy sklep tuningowy w Polsce z rabatami dla forów!
W ofercie m.in. Meguiar's, Shiny Garage, KW, H&R, Eibach, Bilstein, DEPO, TA Technix, FK, MTS-Technik i inne
Zapraszam!
---
Nowy projekt: CADDYlac 2KFL

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » pt kwie 10, 2009 08:32

jeżeli chcesz spać spokojnie i wybierasz się w długą drogę powrotną, to dla świętego spokoju wymień termostat i sprawdź czujnik termowentylatora.



Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » pt kwie 10, 2009 08:34

Wydaje mi sie ze czujnik jest ok bo wentylator jest w porzadku, tzn zalacza sie bo slychac go jak sie zatrzymuje, czy wylaczam silnik to pracuje. Czy termostat to drogi wydatek?


TuningKingz Shop | Najlepszy sklep tuningowy w Polsce z rabatami dla forów!
W ofercie m.in. Meguiar's, Shiny Garage, KW, H&R, Eibach, Bilstein, DEPO, TA Technix, FK, MTS-Technik i inne
Zapraszam!
---
Nowy projekt: CADDYlac 2KFL

robert96ec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 03, 2009 22:01
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: robert96ec » pt kwie 10, 2009 08:41

termostat to groszowa sprawea



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: indyczes » pt kwie 10, 2009 08:43

Tylko nie kupuj jakiegoś badziewia, bo będą same kłopoty. Najlepiej oryginał bądź Wahler.



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » pt kwie 10, 2009 08:54

w mk2 mojego taty chłodnica już sie poci ale tylko jak jeżdzi na płynie a na wodzie nic.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pt kwie 10, 2009 12:26

showtime pisze:Wydaje mi sie ze czujnik jest ok bo wentylator jest w porzadku, tzn zalacza sie bo slychac go jak sie zatrzymuje, czy wylaczam silnik to pracuje. Czy termostat to drogi wydatek?
Też mam silnik AGR i nigdy nie słyszałem wentylatora, dodatkowo temp zawsze 90 stopni nawet jadąc 1,5 h w korku w upał ponad 30 stopni.
Ostatnio zmieniony pt kwie 10, 2009 12:26 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



Hansolo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 03, 2008 17:33
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Hansolo » pt kwie 10, 2009 19:18

showtime. cyt "Jedna w okolicy kola kierowcy, a druga w okolicy kola pasazera. z dwoch tych miejsc kapało. " Jeśli masz samochód ze spryskiwaczami reflektorów to może być tak że to nieszczelność w przewodach doprowadzających do nich płyn. U mnie tez zdarzało się że przy pełnym zbiorniczku pojawiały się dwie plamy, ale jak zdjąłem zderzak to okazało sie że to spryskiwacze.


Mój Tatusiobus ALH seria 97,5 KM & 210,6 Nm soft by Tune UP Gdańsk 120,1 KM & 280,2 Nm / był -sentyment pozostał / teraz Mondeo IV 140 KM TDCI

nasa111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 20:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: nasa111 » pt kwie 10, 2009 20:54

a to spryskiwacze połączone sa z chłodnicą?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości