Odpadlo ciegno w wybieraku biegow

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:38
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Odpadlo ciegno w wybieraku biegow

Post autor: adeus » pt kwie 03, 2009 21:52

Pojechałem do Augustowa. Zatrzymałem się na stacji benzynowej zatankować. Kiedy próbowałem ruszyć stwierdziłem że dźwignia zmainy biegów chodzi luźno. Biegów brak. Okazało się że odpadło cięgno w skutek wyrobienia (te cudo z twoma plastikowymi ztrzaskami "czapami" po obu stronach. Kupiłem drugie i założyłem. Nie mam wstecznego :( a na 5tce coś zaczęło burczeć dźwięk jakby dochodził spod podłogi. Co jest grane :(
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 20:33 przez adeus, łącznie zmieniany 1 raz.


Allegro> Szukaj Uzytkownika> Adeus2 ---> Części do Golfa zapraszam wszystkich !!!

Awatar użytkownika
noVWy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn cze 23, 2008 17:16
Lokalizacja: GPU-Puck
Kontakt:

Post autor: noVWy » pt kwie 03, 2009 22:00

jeśli chodzi Ci o te cięgna białe plastikowe to być może założyłeś cięgno do skrzyni 4-biegowej ono jest dłuższe, też tak miałem złe założyłem i nie mogłem wrzucić piątki :grin:



Awatar użytkownika
adeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:38
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: adeus » pt kwie 03, 2009 22:10

Niee długość na oko ta sama ;(


Allegro> Szukaj Uzytkownika> Adeus2 ---> Części do Golfa zapraszam wszystkich !!!

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt kwie 03, 2009 22:24

Ich się tam czasem nie reguluje w jakiś sposób?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
noVWy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn cze 23, 2008 17:16
Lokalizacja: GPU-Puck
Kontakt:

Post autor: noVWy » pt kwie 03, 2009 22:32

na oko one się mogą wydawać takiej samej długości porównaj starą i nową bo skoro po wymianie tego przestało chodzić to nie widzę innej możliwości



Awatar użytkownika
tomekk87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Wielko-PO-lska

Post autor: tomekk87 » pt kwie 03, 2009 22:59

Witam podłączam sie do tematu,mam podobny problem w mojej 6-cio biegowej Borze AJM,skrzynia nie chodzila dobrze wiec wymienilem olej i nadal nie jestem zadowolony biegi wchodza pieknie mysle ze problem tkwi w samym lewarku zmiany biegów przy wbijaniu od 1-4 wydobywa sie dziwne "szuranie" spod lewarka 5 i 6 oraz wsteczny wchodzi ladnie,mysle ze cos sie wyrobilo skoro 5,6 oraz wsteczny wchodza cichutko,macie jakas recepte??szukalem na forum odpowiedzi ale nic konkretnego nie znalazlem gdzies sie przewinal temat "bialych ciegien" ale nie wiem dokladnie jak to ogarnac,pewien mechanik z VW powiedzial mi ze tam nie ma nic oprocz linek na ktorych sie opiera przekladnia.... z gory dzieki pozdro



Awatar użytkownika
adeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:38
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: adeus » sob kwie 04, 2009 07:01

W Borze chyba są same linki nie ma cięgien


Allegro> Szukaj Uzytkownika> Adeus2 ---> Części do Golfa zapraszam wszystkich !!!

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » sob kwie 04, 2009 20:28

Czy masz luzy na mechanizmie zmiany biegów?
adeus pisze:Niee długość na oko ta sama ;(
musi byc identyczny drazek, sa rózne rodzaje, proste i podgiete, obejzyj dokladnie mechanizm zmiany biegów pod podloga, mogla cos sie przestawiec, rozregulowac



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz kwie 05, 2009 08:43

grandilodz pisze:Ich się tam czasem nie reguluje w jakiś sposób?
da się je regulować. Mi po zmianie poduszek straciła się jedynka, piątka i wsteczny. Jak ten drążek leci od dźwigni zmiany biegów do silnika i tam przechodzi w te ramiona do których połączone są plastyki, tam jest śruba chyba 10 albo 13, luzujesz ją i masz regulacje na boki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości