Co to za czujnik, zwiazany z kopceniem przy odpalaniu?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

chrisg2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:42
Lokalizacja: lodz

Co to za czujnik, zwiazany z kopceniem przy odpalaniu?

Post autor: chrisg2 » wt mar 24, 2009 11:41

Witam,
Ostatnio pojawił sie olej w dolocie do EGR, nie jest to mala ilosc, auto również zaczęło kopcić na niebiesko podczas odpalania rano.
Mam pytanie co to za czujnik który cały czas zaczął wydawać jednostajne "cykanie", po przekręceniu zapłonu, wcześniej zachowywał sie normalnie a auto nie kopciło przy odpalaniu, czy wymiana owego czujnika pomoże w kopceniu czy jednak padła już turbina, Auto odejście ma nie kopci na ciskaniu nie dławi sie:
czujnik znajduje sie kolo zaworu N75 po prawej stronie:
Jeszcze dodam błąd z Vaga:
17958 Ciśnienie doładowania - różnica doładowania
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Pozdrawiam Obrazek



Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Gebi » wt mar 24, 2009 12:44

to co pokazujesz to nie jest czujnik a zawór sterujący EGR, działa bliźniaczo co N75 nazwy nie pamiętam, ten zawór otwiera bądź zamyka przepustnicę recyrkulacji spalin czyli właśnie EGR, w mojej ocenie nie odpowiada on za dostawanie się oleju do dolotu, olej widocznie już tam masz, przeczytaj to:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=227266
a samo cykanie tego zaworka może wskazywać na jego uszkodzenie i tyle
Błąd o którym piszesz świadczy o przeładowaniu czyli klasycznym notlauf, tutaj kłania się szukajka :bajer:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt mar 24, 2009 12:50

to co pokazujesz to nie jest czujnik a zawór sterujący EGR, działa bliźniaczo co N75 nazwy nie pamiętam
N18
chrisg2 pisze:Jeszcze dodam błąd z Vaga:
17958 Ciśnienie doładowania - różnica doładowania
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
wykasuj mogłeś włączyć stacyjke przy odłączonym czujniku lub gdzieś sie kabelek przeciera
jeśli sie pojawi znowu trzeba będzie szukać przyczyny



Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » wt mar 24, 2009 15:21

chętnie dowiem sie co to za czujnik i do czego służy, przetarł mi sie tam jeden przewód i miałem zabrudzione jakąś sadzą czy oliwą i nie wiem od czego to?:chytry:



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt mar 24, 2009 15:43

ten co zaznaczyłeś na zdjęciu jako N75 to jest N18,a ten o który pytasz to zawór regulujący ciśnienie w kolektorze dolotowym i nr. błędu może wskazywac na jego uszkodzenie choc nie koniecznie ,trzeba go po prostu sprawdzic. Jeżeli "cyka" to elektrycznie jest sprawny ,ale może miec usterkę mechaniczną nie otwierac i zamykac odpowiednio króccy.
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 15:43 przez edzio, łącznie zmieniany 1 raz.



chrisg2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:42
Lokalizacja: lodz

Post autor: chrisg2 » wt mar 24, 2009 16:44

Gebi pisze:to co pokazujesz to nie jest czujnik a zawór sterujący EGR, działa bliźniaczo co N75 nazwy nie pamiętam, ten zawór otwiera bądź zamyka przepustnicę recyrkulacji spalin czyli właśnie EGR, w mojej ocenie nie odpowiada on za dostawanie się oleju do dolotu, olej widocznie już tam masz, przeczytaj to:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=227266
a samo cykanie tego zaworka może wskazywać na jego uszkodzenie i tyle
Błąd o którym piszesz świadczy o przeładowaniu czyli klasycznym notlauf, tutaj kłania się szukajka :bajer:
Mój problem dotyczy raczej tego tematu:
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=79520
auto jest słabe max prędkość to 120-130km/h, po wyłączeniu stacyjki moc wraca.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie ponieważ zamówiłem już zawór, tylko czy to rozwiąże, problem kopcenia na zimnym silniku podczas odpalania, czy raczej może to bedzie uszkodzenie turbiny. Zrobiłem tym autem ok 4tys olej nie ubywa, do 100-120km/h turbina pompuje dobrze powyżej wpada w tryb awaryjny.
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 16:45 przez chrisg2, łącznie zmieniany 2 razy.



Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Gebi » śr mar 25, 2009 09:19

chrisg2 pisze: Auto odejście ma nie kopci na ciskaniu nie dławi sie
w jednym poście
chrisg2 pisze:auto jest słabe max prędkość to 120-130km/h, po wyłączeniu stacyjki moc wraca.
w drugim poście trochę ciężko się połapać :grin: ale spoko, już Ci pisałem
Gebi pisze:Błąd o którym piszesz świadczy o przeładowaniu czyli klasycznym notlauf, tutaj kłania się szukajka
to zupełnie zmienia postać rzeczy bo albo jest to wina N75 i nie wysterowuje Ci turbawki i masz notlauf albo zapieczone kierownice turbo tylko nie wiem czy w silniku AGR turbo jest ze zmienną geometrią łopatek??? Musisz więcej pogrzebać no i njprędzej logi dynamiczne dadzą odpowiedź :bigok:
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 09:21 przez Gebi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr mar 25, 2009 11:17

Gebi pisze:tylko nie wiem czy w silniku AGR turbo jest ze zmienną geometrią łopatek???
jest tam zwykłe turbo z zaworem upustowym wastegate, w tej sytuacji odpada czyszczenie kierownic zmiennej geometrii :grin:


Obrazek

chrisg2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 24, 2009 10:42
Lokalizacja: lodz

Post autor: chrisg2 » śr mar 25, 2009 14:47

edzio pisze:ten co zaznaczyłeś na zdjęciu jako N75 to jest N18,a ten o który pytasz to zawór regulujący ciśnienie w kolektorze dolotowym i nr. błędu może wskazywac na jego uszkodzenie choc nie koniecznie ,trzeba go po prostu sprawdzic. Jeżeli "cyka" to elektrycznie jest sprawny ,ale może miec usterkę mechaniczną nie otwierac i zamykac odpowiednio króccy.
Zamówiłem na próbę 2 zawory jednak maja inne numery, ale wiem ze działały bez problemu w innym aucie 90 km motor ALH . Czy będą działały poprawnie, czy muszę szukać dokładnie o takich samych numerach mój motor to AGR?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr mar 25, 2009 15:42

bez zaczenia numer,byle zasada działania była taka sama,ja zakładam co mam pod ręką i działa



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr mar 25, 2009 16:21

chrisg2 pisze:działały bez problemu w innym aucie 90 km motor ALH . Czy będą działały poprawnie, czy muszę szukać dokładnie o takich samych numerach mój motor to AGR?
nie będą działały bo ALH ma sterowanie podciśnieniem a AGR nadciśnieniem, szukaj do Twojego o takich samych oznaczeniach jak masz na tych starych.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości