Co to jest za przełącznik??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łobuz24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 15:54
Lokalizacja: Olsztyn

Co to jest za przełącznik??

Post autor: Łobuz24 » ndz mar 22, 2009 16:28

Witam wszystkich. Panowie jestem od kilku dni posiadaczem Golfika 3 1.9 TD i nie moge dojść do czego służy jeden przełącznik- zaznaczony na zdjęciu!! Obrazek
Autko kupiłem od znajomego który w zeszłym roku sprowadził go z Niemiec i mówi że też nie wie do czego ten przełącznik. Był założony w Niemczech.
Jest to przełącznik "jednogiegowy"-tylko w prawo lub w lewo, i niby nic sie nie dzieje jak go przełączam na zapalonym silniku, ale jak jest kluczyk cofnięty i ustawię go po środku (ani w prawo ani w lewo) to zapalają mi się kontrolki na zegarze tak jakbym przekręcił kluczykiem????
Dodam że pytałem już innego znajomego który też ma Golf 3 w dieslu i u niego nie ma tego przełącznika wogóle.
Jakby ktoś miał jakis pomysł po kiego niemcy go założyli w moim Golfiku to bede wdzięczny.
Ostatnio zmieniony ndz mar 22, 2009 16:30 przez Łobuz24, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Virus177 » ndz mar 22, 2009 17:54

nie jest to orginalny przelacznik i raczej nikt na forum nie da Ci satysfakcjonujacej odpowiedz bo przeciez nikt nie jest jasnowidzem, najlatwiej bedzie wymontowac i zobaczyc gdzie kabelki ida :grin:
-moze to byc jesli to diesel, reczne podgrzewanie swiec
-moze reczne uruchamienie wentylatorow (kumpel mial tak u siebie)
-moze jakies dziwne neony zamontowane
jest duzo tego moze dlatego zrob tak jak napisalem wyzej
Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach :grin:


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

Awatar użytkownika
Łobuz24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 15:54
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Łobuz24 » ndz mar 22, 2009 18:24

jasne że nikt nie jest jasnowidzem, ale miałem nadzieje że może jednak w jakiejś wersji ktoś ma podobny przełącznik :chytry:
dziś właśnie go wymontowałem żeby zobaczyć jakie przewody do niego idą i tak: są podłączone 3 przewody i wszystkie 3 idą w stronę stacyjki-liczników :D
- myśle tak teraz o tych świecach co napisałeś, bo to że załącza mi kontrolki na liczniku no właśnie i kontrolkę od podgrzewania świec, która tak samo jak po przekręceniu kluczykiem po paru sekundach gaśnie, tylko po co komuś byłoby takie ręczne podgrzewanie świec bez wkładania kluczyka do stacyjki??



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » ndz mar 22, 2009 19:00

dO WŁANCZANIA MOŻE NIE ALE DO WYLANCZANIA TAK mam podobny włacznik i jest on wylącznikiem grzania świecżarowych.Niewidzisz tego ale instalacja elektryczna jest tak ułozonza gdy zamkniesz drzwi od strony kierowcy 2 razy lub naciśniesz włącznik świateł wdrzwiach zalanczają się swiece podgrzewające chyba że masz temp na silniku wyższą jak 35oC.Zobaczysz to dopiero jak zalozysz kontrolę grzania świec czyli kiedy świece są pod prądem.Grzeją przez około40sek i autuomatycznie się wyłanczają,nawet jak nie uiruchomisz silnika.Podłącz żarówkę bezpośrednio do świec może to być neonówka .Tym włacznikiem blokuje się przekażnik grzania .Jak będziesz ciekaw to pytaj co nie zrozumiałe.Powodzenia.

[ Dodano: 22 Mar 2009 22:29 ]
Wiąże się to z aku jak masz trochę słabszy przy zimnym silniku nie wiedząc otym rozwalisz aku i potem wielkie zdziwienie byl dobry a go niema rozładowł się.a A przecież świece biorą około 50A .



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: ector » pn mar 23, 2009 20:40

ranczer56 pisze:Niewidzisz tego ale instalacja elektryczna jest tak ułozonza gdy zamkniesz drzwi od strony kierowcy 2 razy lub naciśniesz włącznik świateł wdrzwiach zalanczają się swiece podgrzewające chyba że masz temp na silniku wyższą jak 35oC
nie bardzo rozumiem, czy jak się naciśnie dwa razy włącznik światła ten przy drzwiach, to zaczną grzać świece żarowe?



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » pn mar 23, 2009 20:54

dobrze zrozumiałeś anajlepiej sprawdz.Jak podałem weż miernik isprawdz bezpośrednio na listwie świec.lub na bezpieczniku 50A.Możesz zamknąc i otworzyć czyli symukując zamykanie i otwieranie drzwi i się zdziwisz ale tak jest bynajmniej umnie w gofinie3 z 93 z silnikiemAAZ .Miłej lektury.Tylko silnik musi by ć zimny lub do 35oC.Taki wyłącznik grzania świec jest wynalazkiem niestandartowym .Kwestia schematu połączeń nie istnieje i jest indywidualna dla smochodu.



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: ector » pn mar 23, 2009 21:02

ranczer56 pisze:dobrze zrozumiałeś anajlepiej sprawdz.Jak podałem weż miernik isprawdz bezpośrednio na listwie świec.lub na bezpieczniku 50A.Możesz zamknąc i otworzyć czyli symukując zamykanie i otwieranie drzwi i się zdziwisz ale tak jest bynajmniej umnie w gofinie3 z 93 z silnikiemAAZ .Miłej lektury.Tylko silnik musi by ć zimny lub do 35oC.Taki wyłącznik grzania świec jest wynalazkiem niestandartowym .Kwestia schematu połączeń nie istnieje i jest indywidualna dla smochodu.
sprawdzę jutro rano przed pracą, czy jest u mnie takie coś i napiszę, jak wrócę z pracy.
kontrolki się zaświecą, czy nie? bo ja mam ukryty wyłącznik odcięcia zapłonu i może to nie zadziałać, jeśli w ogóle jest tam takie coś.
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 21:03 przez ector, łącznie zmieniany 1 raz.



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » pn mar 23, 2009 21:12

tego włącznika pewnie miał nie będziesz bo spotkałem się dopiero pierwszy raz że ktoś to ma ja stosuję to już 2rok a do tego mam zało zoną mała didę która sygnalizuje że świece załączone i grzeją , dlatego zauważułem zjawisko załanczania świec i kiedy,jak dlugo itd.



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

Post autor: ector » pn mar 23, 2009 22:32

heh..ok :) ciekawe, do czego komuś w niemczech był ten przełącznik przydatny? :)



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » wt mar 24, 2009 14:12

Być może do zabezpieczenia samochodu w celu oszcędnościowym akumulatora.Trudno jest gdybać ja zamontowałem najpierw diodę by mieć kontrolę grzania świec bo przecież swiecąca kontrolka wcale nie sygnalizuje że świece grzeją tylko że zadziałał przekażnik.Następnie zamontowałem taki przełącznik bo jak zobaczyłem że świece grzeją po otwarciu izamknięciu drzwi a skasować można tylko przez załaczenie stacyjki lub samoczynnie po upływie czasu ,szkoda aku.grzejących nie potrzebnie świec,a nie zawsze było uruchamiane auto.



Awatar użytkownika
stanley24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 10:59
Lokalizacja: Puławy

Post autor: stanley24 » czw mar 26, 2009 07:27

A proppo przełącznika w MK$ od strony pasażera na piecyku tuż przy podłodze jest jakiś przełącznik może ktoś wie do czego on jet??? Zwykły przełącznik O-! jest to oryginalny przełącznik...Pozdrawiam :chytry:



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » czw mar 26, 2009 20:31

To już są indywidualne wynalazki,tego nikt nie jest w stanie tak określić musisz sam dochodzić po kablach i dedukować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 206 gości