Klimatyzacja... jak sprawdzić czy jeszcze działa??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jajo108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 11:56
Lokalizacja: KOŁO
Kontakt:

Klimatyzacja... jak sprawdzić czy jeszcze działa??

Post autor: jajo108 » czw mar 12, 2009 09:37

Witam wszystkich fanatyków golfów!!
mam pytanie i prosze o podpowiedzi. mój problem dotyczy klimatyzacji. jak mozna sprawdzić czy klima nadal działa w okresie zimowym. zawsze jak ją włączałem to bylo widoczne na obrotomierzu lekki spadek obrotów, jednak dzisiaj w drodze do pracy podczas stania w korku po właczeniu jej nie zauważylem tegoż spadku obrotów. dlatego pisze i prosze o rade bo nie chciałbym stracic klimy akurat na okres zbliżającego sie okresu cieplych dni... no i może szybciej wykryta usterka sprawi, że da sie ją uratować albo ograniczyć koszty jej naprawy. Na codzień przebywam w poznaniu wieęc może jak któs z kolegów jest z okolic to poleci jakiś warsztat który mógłby sie temu przypatrzeć, alebo jakiś sposób domowy ktoś zna??
Pozdrawiam
Jajo108



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » czw mar 12, 2009 10:18

zobacz czy załącza się sprzęgło na sprężarce.



jajo108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 11:56
Lokalizacja: KOŁO
Kontakt:

Post autor: jajo108 » czw mar 12, 2009 11:51

a jak to samodzielnie sprawdzić?? jestem noga z mechaniki i prosze o pomoc, wytyczne jak to sprawdzić??



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » czw mar 12, 2009 11:58

kolego wlacz ja i zobacz czy chlodzi. a obroty to chyba delikatnie rosna a nie spadaja.


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

jajo108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 11:56
Lokalizacja: KOŁO
Kontakt:

Post autor: jajo108 » czw mar 12, 2009 12:17

łatwo powiedzieć włącz i sprawdz czy chłodzi... przecież na dworze zimno wieć nawet jak nie bedzie chodziła to i tak w aucie zrobi sie chłodno... bo wciągnie powietrze z zewnatrz zimne.
W ramach sprostowania, to obroty w czasie samego włączania klimy na moment spadały po czym wzrastały jak napisał kolega odnośnie obrotów, moj bład zapomniałem tego napisac. a teraz wogóle nie widze wahania obrotów podcas wł;aczania klimy...



jarkob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 31, 2008 21:32
Lokalizacja: krosno/kraków

Post autor: jarkob » czw mar 12, 2009 12:46

Ciężko jest sprawdzić działanie klimy w samochodzie gdy na zewnątrz jest zimno. Jedynie to możesz sprawdzić na przysłowiowe oko. Spróbuj włączyć klime i po jakimś czasie zwróć uwagę czy powietrze w samochodzie się wysuszyło. Najlepiej to sprawdzić w parne dni.
Najlepiej będzie pojechać na przegląd klimy do jakiegoś zakładu. Za przegląd, odgrzybienie i ewentualnie napełnienie zapłacisz 200 zł.



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Post autor: maćkowiak » czw mar 12, 2009 12:52

U mnie obroty ciut spadają i to raczej wszędzie tak się dzieje bo kompresor od klimy do duże obciążenie dla silnika ja mam climatronik i klima załącza się dopiero jak temperatura na zewnątrz jest +4 st i nawet słychać ciche klapnięcie elektromagnesu który załącza kompresor klimy oczywiście na zewnątrz słychać ogólnie to da się zauważyć czy klima działa czy nie nawet po tych szczegółach które opisałem warunek +4 st na zewnątrz
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2009 12:53 przez maćkowiak, łącznie zmieniany 1 raz.


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

jajo108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 11:56
Lokalizacja: KOŁO
Kontakt:

Post autor: jajo108 » czw mar 12, 2009 13:17

czyli skazany jestem na wizyte w warsztacie który sprawdzi klime???
ja mam klime manualna i do tej pory włączała sie zawsze nawet jak było ciut poniżej zera... dało sie zauważyć pewien spadek obrotów przy właczeniu klimy. teraz nic... nie wiem teraz co robić czy jechać na przegład, (klima była sprawdzana jakoś między sierpniem a wrześniem i nie było usterek)... czy poczekać na cieplejsze dni i wtedy sprawdzić czy chłodzi... ale nie wiem czy jest sens czekac bo problem teraz może być błachy a potem juz niestety nie...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw mar 12, 2009 13:35

Jezeli na dworze jest powyzej 5 st robisz taki myk, nagrzewasz wnetrze auta na ukrop na obiegu zamkniętym, zmniejszasz ogrzewanie na zimne ale dalej na obiegu zamknietym i włączasz klime- powinno po jakims czasie leciec zimne powietrze - po drugie sprawdz czy dobrze odprowadzane jest te ciepło przez klime po ok 5 min otwórz maske i dotknij przewodów klimy gdzie wchodza do kabiny- tam jest zawór niskiego cisnienia. Cienki przewód powinnien byc letni lub ciepły, gruby powinien byc zimny, ale najlpeiej sprawdzi klimę kombajn do klim. tak mozesz spradwzic czy wogóle działa. Ja załaczysz klime i jest powyzej 5 st musza załączyc sie wiatraki- jak tak nie jest to moze byc za mało czynnika.



jajo108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 11:56
Lokalizacja: KOŁO
Kontakt:

Post autor: jajo108 » czw mar 12, 2009 16:29

dzieki za pomoc postaram sie wykorzystać wskazówki i zobaczymy jak bedzie dalej....



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » czw mar 12, 2009 18:39

mi obroty ciut podnosza sie, jesli kreca sie dwa wiatraki to znaczy ze sie zalaczyła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości