problem z turbina 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

problem z turbina 1Z

Post autor: wronek1 » wt lut 24, 2009 20:32

witam
nie znam sie wiec czekam na konkretne odpowiedzi.

gdy jade dosc wyraznie slysze swist turbiny , gdy wciskam gaz do dechy to wyraznie slychac ze turbina zaczyna mocno pompowac a pozniej jakby lekko odpuszczala mimo ze ja dalej cisne go na maksa i tak sie dzieje cyklicznie , takie falowanie obrotow turbiny.(mocniejszy syk i slabszy - tak na zmiane )
odczuwam przy tym lekki spadek mocy ale nie na tyle by bylo to niebezpieczne np podczas wyprzedzania.

turbine ogolnie slychac dosc wyraznie , co tez mnie martwi bo chyba nie powinna pracowac glosno ...

bylem na warsztacie ale u mnie w miescie to chyba same leszcze ... jedni mi wymienili zawor n75 ten sterujacy turbina. powiedzieli ze wezyki podcisnienia ok i ze rury dolotowe i do IC tez nie wygladaja zeby puszczaly, sam tez dociskalem wszystkie opaski by miec pewnosc ze gdzies nie puszcza cisnienia...

co mam zrobic? cos wymienic ? nie przejmowac sie ?
mysle ze w calym zakresie obrotow turbo powinno pompowac tak samo... tak bynajmniej jest u mojego ojca w seacie altea 1.9 tdi

i co z tą glosna praca turbiny... ?
bardzo was prosze o pomoc. dodatkowo moge napisac ze bylem na vag'u i koles sprawdzal mi te wszystkie parametry. niby turbo zdrowe pompuje 0.8 bara , przeplywka i reszta tez oki

bylem jeszcze w dwoch warsztatach , w jednym jakis szczyl mi powiedzial ze turbo do regeneracji to parsklem smiechem i wyszedlem , a w drugim koles powiedzial ze tak ma byc Lips Sealed

czekam na info i z gory wielkie dzieki
pozdrawiam



Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » wt lut 24, 2009 20:56

kolega ja mialem IC peknietego jak mialem dzwona, byla delikatna dziurka i takie syczenie slyszalem, tez sprawdzalem wszytsko dolot byl wporzadku itd. dalem IC do spawania, zaspawal go plastikiem i juz nie slychac tego syku :) a druga sprawa bylo to jak zmienialem filtr powietrza i krzywo zalozylem rure tam gdzie jest przeplywka na filtr i tez tak syczalo. wiec posprawdzaj to byc moze problem nie dotyczy "jeszcze" turba. bo to droga sprawa z nim hehe :D pozdro :grin:


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » wt lut 24, 2009 21:17

dzieki , ma ktos jeszcze jakies pomysly ?



Awatar użytkownika
mobi65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:02
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: mobi65 » śr lut 25, 2009 08:33

daniel_dyla pisze:kolega ja mialem IC peknietego jak mialem dzwona, byla delikatna dziurka i takie syczenie slyszalem, tez sprawdzalem wszytsko dolot byl wporzadku itd. dalem IC do spawania, zaspawal go plastikiem i juz nie slychac tego syku :) a druga sprawa bylo to jak zmienialem filtr powietrza i krzywo zalozylem rure tam gdzie jest przeplywka na filtr i tez tak syczalo. wiec posprawdzaj to byc moze problem nie dotyczy "jeszcze" turba. bo to droga sprawa z nim hehe :D pozdro :grin:
co do IC to raczej by mial batorego za soba , mialem podobnie kiedys z tym falowaniem , u mnie pomoglo czyszczenie zaworka N75 :bajer:



Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » śr lut 25, 2009 18:24

mobi65, to prawda troche kopcil wtedy ale swist tez byl :D


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 25, 2009 18:32

wronek1 pisze:dzieki , ma ktos jeszcze jakies pomysly ?
A słyszał o diagnozie dynamicznej?

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 17:35 ]
A z drugiej strony,jak jesteś w stanie ze słuchu rozróżnić czy turbina pompuje czy nie,to normalnie nie mam pytań....Inni do tego celu potrzebują komputera :blush:



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Post autor: wronek1 » czw lut 26, 2009 00:07

bongo pisze:
wronek1 pisze:dzieki , ma ktos jeszcze jakies pomysly ?
A słyszał o diagnozie dynamicznej?

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 17:35 ]
A z drugiej strony,jak jesteś w stanie ze słuchu rozróżnić czy turbina pompuje czy nie,to normalnie nie mam pytań....Inni do tego celu potrzebują komputera :blush:

o ile sie nie myle to kiedy turbina zwalnia to cisnienie jakie podaje maleje...
a ze glosno chodzi to slysze kiedy ustaje jej praca...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw lut 26, 2009 00:33

wronek1, diagnoza dynamiczna vagiem tak jak pisze bongo, i będziesz wiedział wszystko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości