Zmiana temperatury załączania świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Zmiana temperatury załączania świec

Post autor: AndrzejP4 » śr sty 28, 2009 12:10

Witajcie!

czy poprzez edycję softu można ustawić sobie temperaturę załączenia:
- świec żarowych
- świec w płaszczu wodnym ?

głównie interesuje mnie ten drugi podpunkt. Wiadomo że te świece grzeją tylko w naprawde niskiej temp(chyba -5c*) , a więc często nawet nie mają okazji popracować. A gdyby tak zmienić ten punkt graniczny na np 30*C ? Albo nawet 50? Silnik o wiele szybciej by się nagrzewał.

i jeszcze jedno: czy te swiece(te w wodzie) włączają się gdy płyn ma temp np. -15*c a wyłączają się gdy płyn osiągnie -5*c czy może dogrzewają do wyższej temp?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr sty 28, 2009 12:13

AndrzejP4 pisze:czy poprzez edycję softu można ustawić sobie temperaturę załączenia:
zależy jaką edycję ... vagiem się nie da, pewnie się da poprzez ingerencje w sterownik - pomieszać w mapach , pytaj tunerów na forum



Awatar użytkownika
lokmen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt sty 09, 2007 13:58
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: lokmen » śr sty 28, 2009 12:13

wiem że w sofcie mozna wydlużyć czas grzania ale chyba nie temp - a swieczki sie załączają od poniżej +5stC

[ Dodano: 28 Sty 2009 11:15 ]
dodam że przy okazji walki z moimi świeczkami napatoczyłem się na post bodajże Jaszczura w którym pokazuje jak działa czujnik tmp. i jak to się przekłada na zadziałanie świeczek - jak znajdę to wkleję adres



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości