kontrolka abs-u golf mk4 1,9TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mkosmala2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt cze 15, 2007 13:03
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

kontrolka abs-u golf mk4 1,9TDI

Post autor: mkosmala2 » sob sty 17, 2009 23:11

Witam ,
Mam taki problem w swoim mk4 1.9TDI iż od czasu do czasu pali mi sie kontrolka ABS-u, z tego co wyczytałem możne mieć to związek z pompa ABS-u i tu pojawia sie pytanie w którym miejscu jest ona zamontowana a głownie chodzi mi o ten przewód co do niej idzie (sterujący)



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » ndz sty 18, 2009 10:15

Najpierw trzeba podłączyć samochód pod Vaga i zczytać błędy. Bo możliwe że któryś z czujników pada. Ale bez podłączenia sie nic nie da takie sprawdzanie może to a może tamto :)



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » ndz sty 18, 2009 11:54

POPIERAM
Damian-jg
Po co zajmować czas snując domysły mogło się zepsuć wszystko nikt ci nie odpowie na to pytanie co się stało, pierwsze VAG i wiesz wszystko.

Być może jakaś pierdoła uszczelkę na połączeniu wtyczki z gniazdem czujnika na mrozach szlak trafił ale to są tylko domysły.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » ndz sty 18, 2009 13:30

mkosmala2, widzę ze jesteś z Tychów, miałem taki sam problem z ABS.
jeśli masz ochotę to mogę Ci podać namiar na kolegę z forum, który Ci podepnie pod VAGa auto i wszystko sprawdzi, zapłacisz mniej niż w innym miejscu... ja płaciłem 30 zł za skanowanie całości...
jak coś to na pw pisz... :okej:

[ Dodano: 18 Sty 2009 12:37 ]
mkosmala2 pisze:Witam ,
Mam taki problem w swoim mk4 1.9TDI iż od czasu do czasu pali mi sie kontrolka ABS-u
a ogólnie ABS dziala?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz sty 18, 2009 16:11

Damian-jg pisze:Najpierw trzeba podłączyć samochód pod Vaga i zczytać błędy. Bo możliwe że któryś z czujników pada.
i tyle w tym temacie... pompę zostaw na koniec bo z nią raczej powinno być wszystko wporządku



Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » pn sty 19, 2009 12:10

Witam Wszystkich!

Jestem nowy tutaj i od razu mam pytanie odnośnie ABS w mk4 tdi. Po odpaleniu auta kontrolka ABS świeci się i za chwilę gaśnie i to jest prawidłowe. U mnie jakiś czas świeciło się bez przerw i ABsy działały. Wczoraj po odpaleniu auta kontrolka zgasła od razu i zapaliła się po przejechaniu 2 km i ABSu jeż nie ma. Co może być przyczyną? sprawdziłem wszystkie bezpieczniki.



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn sty 19, 2009 13:13

Pierwsze co sprawdz, bezpieczniki na akumulatorze, tam są 2 od ABS, nieraz zaśniedzieją styki i na Vagu pokazują się bzdury, typu pompa do wymiany.
Przeczyścić bezpieczniki.
Pozdro.


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » pn sty 19, 2009 13:50

przeczyściłem bezpieczniki na aku i sprawdziłem ten w desce rozdzielczej. Na akum bezpiecznik pierwszy z lewej 30V od + wychodził co prawda cięzko i był zaśniedziały a gniazdo jak by było nadpalone. Ruszałem też czujnikami przy każdym kole ale to tez nie dało rezultatu.



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn sty 19, 2009 14:30

U mnie to pomogł, jeżeli bezpieczniki całe to tylko na Vaga i zdiagnozować usterke, innej rady nie ma. :helm:


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darko_ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2009 11:54
Lokalizacja: Konin

Post autor: darko_ch » pn sty 19, 2009 14:39

Dzięki za porady. podjadę na myjke wymyć czujniki na kołach może zabrudzone gdzieś na forum wyczytałem że też może być przyczyną a jak nie to rozbiore każde koło i zobacze styki jak wyglądają a jak nie to tylko komp pozostaje. kiedy skończę odezwe się.
Pozdrawiam

ps. znacie lub może macie program do diagnozowania? np. vag-com vw tool? czy coś innego?

[ Dodano: 20 Sty 2009 07:20 ]
Witam ponownie

wracając z pracy po przejechaniu około 200m kontrolka zgasła, i ABS wrócił teraz przy odpalaniu gaśnie i po 2 sukendach zaświeca się ponownie i gaśnie, sprawdziłem i to czujnik przy kole.

pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości