Jak wyczyścić odmnę (maź i woda pod korkiem oleju)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Jak wyczyścić odmnę (maź i woda pod korkiem oleju)

Post autor: Neoarti » czw sty 01, 2009 15:20

Witam
Wiem że problem pojawiania się nalotu pod korkiem wlewu oleju był już przerabiany wiele razy niestety u mnie jest podobny problem pod korkiem zbiera się siwa maź i dość duże krople wody
pokonuje moim mk4 małe odcinki ok 10 km dziennie wiec mnie to nie dziwi
silnik jest niedogrzany i para wodna nie zdąży odparować tylko zbiera się pod korkiem zastanawia mnie jednak czy da się tego jakoś uniknąć (może wyczyścić odmę ?)
czy ktoś z was już tok robił może udzieli mi jakichś wskazówek ?

czy to pomoże na dłuższy czas ? wyczyściłem korek wczoraj a dziś rano już pod nim był nalot i nawet zamarznięte krople wody a przejechałem może z 5 km
olej ma ok 4 tyś wiec jest dość świeży
płynu chłodzącego mi nie ubywa na dodatek woda która się zbiera zamarza wiec to zwykła woda nie płyn chłodniczy
dowiedziałem się że dobrym sposobem na sprawdzenie czy w tej mazi jest płyn chłodniczy jest "posmakowane jej" może to niezbyt higieniczne ale podobno skuteczne jeśli maź jest słodka to jest w niej płyn chłodniczy jeśli nie to tylko para wodna


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » czw sty 01, 2009 16:03

Neoarti pisze:pokonuje moim mk4 małe odcinki ok 10 km dziennie wiec mnie to nie dziwi
silnik jest niedogrzany i para wodna nie zdąży odparować tylko zbiera się pod korkiem
Ja tez pokonuje takie same odcinki drogi dojezdzajac do pracy,i nie mam takiego problemu jak Ty.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw sty 01, 2009 16:03

powiem ci ze ja robie dziennie 7km w jedna strone i złapie 70st. i nie widze nic takiego pod korkiem.
ale w poprzednim aucie mk2 benzyna to takie cuda były i sie tym nie przejmowałem, ale tam dolewałem płynu chlodzącego bo ubywało z 0,5 na miesiac.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw sty 01, 2009 16:21

Nie wiem od czego to zależy ale wielu moich kolegów ma coś takiego pod korkiem
płyn nie przedostaje sie do oleju bo go nie ubywa no maź nie jest słodka :) tak jak u jednego z moich kolegów


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw sty 01, 2009 17:29

przegon autko tak zeby sie nagrzał do 90 i pojezdzij wiecej przy tej temp.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw sty 01, 2009 17:39

wiem że jak go przegonie to problem na chwilę zniknie :) tylko ja ostatnio nie za bardzo mam gdzie jeździć i za chwilę osad znowu powróci zastanawiam się czy nie da się jakoś temu zapobiec ?
może trzeba przeczyścić odmę lub może to wina oleju ? mam castrol edge z normą do pompowtrysków skąd bierze się ta woda czy w świeży olej może aż tak się skraplać ??


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw sty 01, 2009 19:23

olej masz ok, no z tego wynika ze silnik jest niedogrzany i tak jest, ile ci sie nagrzeje po tych 10km???.
odme wyczyscisz i bedzie za chwile to samo.

masz tam u siebie podgrzewanie płynu chłodniczego???, moze swiece sa upalone i zeczywiscie słabo dogrzewa motorownie.
u mnie po ok 10km jest 80-90st, przy jezdzie do 2kk i na tych temperaturach co tetaz sa.
po nocy jade 1km i na ful ogrzewaniu juz czuc ciepłe powietrze, a jak masz dogrzewanie płynu nie sprawne to tak szybko by sie nie dogrzał.

opóżnia tez nagrzewanie własnie na ful ogrzewaniu jak od razu dasz.

[ Dodano: Czw Sty 01, 2009 18:23 ]
a moze mas termostat uwalony??.
konkretnie ile masz na desce po 10km???.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2009 19:24 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



adamplut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 13, 2008 22:54
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: adamplut » czw sty 01, 2009 19:47

Witam kolegę , ja mam też silniczek na pompkach i jest dokładnie taki sam objaw jak u ciebie, ponadto chlapie mi trochę olejem przez korek wlewu oleju. Płyny chłodniczego nie ubywa. Ja pomału przestaje sie przejmować takimi sprawami , kiedyś się i tak zepsuje- w końcu to tylko samochód i ma jeździć. Wszystkiego dobrego w nowym roku - pozdrawiam



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw sty 01, 2009 20:05

rano jade do pracy 3km toi silnik nie nagrzeje sie bardziej niż do ok 50 st potem stoi 8-10 h i znowu 3km wiec na pewno jest niedogrzany widzę ze nie ma się co za bardzo tym przejmować tylko jeździć dalej i tyle mi też lekko dmucha jak mam odkręcony korek oleju ale silnki pd tak mają


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » czw sty 01, 2009 22:00

Ja też jeżdzę na Castrolu EDGE 505.01 syntetyk i także ostatnio jakieś 3 tygodnie jeżdzę na krótkich odcinkach 5-10-15 km i dziś sprawdziłem korek od oleju i olej mam czarny bez żadnych kropel wody, na korku jest tylko olej, więc raczej wszystko OK.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » czw sty 01, 2009 22:24

może nie we wszystkich silnikach ten problem występuje ?
moje autko stoi cały czas na dworze nie mam garażu bo jak sądzę on by rozwiązał problem bo auto stało by w ciepłym krople wody mam nie na korku lecz zaraz pod nim (we wlewie oleju już w pokrywie zaworów) dziś te kropelki nawet były zamarznięte jutro zrobię fotke to zobaczycie jak to wygląda


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
oloow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 27, 2008 21:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: oloow » pt sty 02, 2009 09:47

Kolego, gdzieś delikatnie przenika Ci woda do oleju. Porządne rozgrzanie silnika spowoduje odparowanie większości tej wody i rzeczywiście na jakiś czas problem zniknie. Wcześniej czy później czeka cię wymiana uszczelki pod głowicą. Nie przejmuj się, to tylko tak strasznie wygląda, znajdź porządnego mechanika który się tym zajmie.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt sty 02, 2009 10:17

Kolego żadna woda mi nie przenika bo skrapla sie tylko czysta para wodna a nie płyn chłodniczy (płyn by nie zamarzał na korku) jest to czysta woda
płynu ani oleju nie ubywa nie ma kopcenia ani innych tego typu rzeczy
u wielu moich kolegów ten problem występuje no chyba że wszyscy mamy uszczelki do wymiany :)

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 10:48 ]
no a tak to wygląda w realu zdjecie zrobine przed chwilą te krople we wlewie oleju to czysta woda co o tym sądzicie ?? Obrazek


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » pt sty 02, 2009 14:38

Witam, powiem Ci tak, nie zawracaj sobie głowy takimi pierdołami, miałem mk3 w benzynie teraz mam mk4 1.9 TDI PD i auto jak stoi na zimnie w nocy nawet koło -4 to później nawet jak przejade koło 10-12 km to temperatura nie dojdzie mi nawet do 90 stopni i jak odkręciłem korek oleju to też mam ta maź. Wieć jest to normalny objaw, bo jak stałem chwilke w garazu u znajomego to po 5 km juz miałem 90 stopni i zero mazi, Wieć nie zawracaj sobie głowy tym, lej dobre paliwko pilnuj wymiany oleju i wszystko będzie dobrze, a bajkopisarze którzy mówią o wymianie uszczelki pod głowicą to niech sami sobie wymienia, bo im chyba głupota do głowy przecieka. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości