n75 w bkc ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sierzantgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 07, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

n75 w bkc ??

Post autor: sierzantgd » wt gru 30, 2008 17:45

witam, chciałbym sobie sam wymienic zawór n75, czy ktos wie gdzie sie on dokładnie znajduje.silnik BKC,jesli była by możlliwosc to prosze o jakies foto.
dziekuje za kazda pomoc
pozdrawiam



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt gru 30, 2008 17:46

idź po wężyku od gruszki przy turbo ;)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt gru 30, 2008 20:33

sierzantgd, w Twoim samochodzie nie ma takiego N75 jak w starszych Golfach, jest jeden zbiorczy zawór magnetyczny wyglądający jak prawie kwadratowa płaska puszka do której schodzą się wszystkie przewody podciśnienia zakończone prostokątną wtyczką wchodzącą w ten zawór magnetyczny, przypuszczam, że to dziadostwo znajduje się gdzieś w okolicy podszybia, jak możesz to zdejmij plastikową górną osłonę silnika i porób kilka fotek w komorze silnika i wklej na forum to będziemy opisywać co i gdzie się znajduje.

[ Dodano: 30 Gru 2008 20:15 ]
zobacz u siebie czy przy tym elemencie (zaworze magnetycznym), zaznaczonym okręgiem, schodzą się wężyki podciśnienia - jeśli tak to ten zawór pełni rolę zarówno N75 jak i N18 :
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt gru 30, 2008 21:15 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » wt gru 30, 2008 22:11

Sztomel pisze:sierzantgd, w Twoim samochodzie nie ma takiego N75 jak w starszych Golfach, jest jeden zbiorczy zawór magnetyczny wyglądający jak prawie kwadratowa płaska puszka do której schodzą się wszystkie przewody podciśnienia zakończone prostokątną wtyczką wchodzącą w ten zawór magnetyczny, przypuszczam, że to dziadostwo znajduje się gdzieś w okolicy podszybia, jak możesz to zdejmij plastikową górną osłonę silnika i porób kilka fotek w komorze silnika i wklej na forum to będziemy opisywać co i gdzie się znajduje.

[ Dodano: 30 Gru 2008 20:15 ]
zobacz u siebie czy przy tym elemencie (zaworze magnetycznym), zaznaczonym okręgiem, schodzą się wężyki podciśnienia - jeśli tak to ten zawór pełni rolę zarówno N75 jak i N18 :
[url=http://images33.fotosik.pl/432/18d71c7a27fe163a.jpg]Obrazek[/URL]


sztomel masz racje do tej skrzynki schodzą się wszystkie wężyki podciśnienia.

Tak na marginesie dodam ze ostatni grzebałem w okolicy tej skrzynki. tzn samochód tracił moc przy prędkości 100-120 km/h i nic więcej nie można było wydusić. Okazało się ze jeden z wężyków schodzący do tej skrzynki był przerwany.Wymiana na nowy sprawiła ze samochód odzyskał Turbo.



Awatar użytkownika
sierzantgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 07, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sierzantgd » śr gru 31, 2008 16:16

no własnie dzisiaj tam troszke grzebałem i nie zauważyłem nic dziwnego, odłączyłem nawet ta całą skrzyneczke,myślełm że ona jest rozbieralna ale chyba nie.dodam że mam taki sam problem jak miał dodo14, brak mocy przy 100 km/h. chyba trzeba będzie poszukać jakiego mechanika dobrego ;)

Obrazek Obrazek



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » śr gru 31, 2008 17:42

Tak jak mówisz najlepiej podjechać do dobrego diagnosty i odczytać błędy.
U mnie dodatkowo świeciła się kontrolka od układu wydechowego.
Kosztowało mnie to 160 zl (podłączenie pod kompa,wymiana wężyka i zresetowanie błędu) i raptem w 2 godziny miałem samochód sprawny.
Dodam ze naprawa tego wężyka trzeba wykonać na podnośniku. Odkręcić całą osłonę dolną od silnika i dopiero wtedy tam się dostaniesz. Od góry jest bardzo ciężko bo silnik przeszkadza, ręki tam nie wsadzisz.
Ale nie koniecznie musi to być wężyk może trzeba sprawdzić V157, lub czeka Cie prawdopodobnie wymiana cały EGR,czyszczenie kierownic itd



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr gru 31, 2008 18:43

czyli jednak wychodzi na to, że nowsze rozwiązania nie zawsze muszą być lepsze aczkolwiek idąc śladem aktualnej fotoporady naprawy N75 proponuję Wam pionierstwo w założeniu nowej jeśli chodzi o ten nowy zespolony zawór magnetyczny - trzeba przecież odświeżyć FAQ bo weszły już Golfy Mk5 i Mk6 :grin:


Obrazek

Lcf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 20:23
Lokalizacja: Łódź i okolice
Kontakt:

Blad 16627 - Zawór elektromagnetyczny regulacji ciśnienia ?

Post autor: Lcf » ndz kwie 25, 2010 17:08

Witam,
kolega od jakiegos czasu ma problem ze swoim Golfem V. Auto rozpedza sie tylko do 110-120km/h i nie ma ciagu. Podpialem sie z VAGiem i komp pokazal nastepujacy blad:
16627 - Zawór elektromagnetyczny (A) regulacji ciśnienia doładowania (N75): usterka
P0243 - 000 - -

Wywnioskowalem (moze blednie), ze chodzi o ta puszke gdzie wchodza weze od podcisnienia, wymienilismy ja na moja (tez mam Golfa V) i nic, nadal ten sam blad.
Pomozcie, co sprawdzic, gdzie szukac przyczyny.
Z gory dzieki.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn kwie 26, 2010 13:26

Lcf pisze:16627 - Zawór elektromagnetyczny (A) regulacji ciśnienia doładowania (N75): usterka
P0243 - 000 - -
błąd wskazuje na usterkę elektryczną - na początek proponuję sprawdzić wtyczkę i instalację na ewentualne zwarcie lub przerwę w obwodzie. Jeśli N75 nie będzie miał połączenia z ECU to sterownik będzie cały czas podawał tryb awaryjny od samego początku uruchomienia silnika i silnik będzie szedł jak SDI.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości